Jump to content

Baldurs Gate 2


Crno-Sunce

Recommended Posts

jebeni ceo grad precesljavam u potrazi za trecim delom zlatnog kostura i kagneksom.

ko se ne seca, kagneks da quest da se skupe sva tri dela zlatnog kostura da bi on mogao da iz astralne(kojegod) ravni dodje u stvarnost, mozda ce vam jos pomoci to da svaki deo cuva po jedan lich(to mi je sve drug rekao kad sam ga jos davno pitao sta su delovi tog kostura)

e sad ja kagneksa nisam nasao i nemam pojma gde se nalazi, medjutim znam lokacije par licheva u gradu, bez najmanje problema sam ogazio, licha u bridge districtu, u temple(tamo u kanalizaciji) i u gate(ovaj chmar nije bio jedan od tih bitnih i nije imao deo), fali mi jos jedan lich i kagneks, cuo sam da je fajt sa kagneksom jedan od najtezih u igrici i zelim da se testiram(wild mage lvl 19,igram sad prvi put sa njim) najjaci je, jednom sam u pokusaju da bacim invisibility na minsca, uspeo nekim chudom da stvorim kravu koja mu je pala na glavu i skoro ga ubila, jebeno dojajno! :)

inace zelja mi je da nabudzim 40ti lvl sa najnabudzenijim predmetima za wizarda i da lepo dodjem u centar grada(tipa waukeen promenade ili tamo gde su burzuji) i da prizovem sto je vise moguce cowled wizarda da ih kao irenicus sve pobijem... zarice i palice silovace zene sve ceo svet ce upoznati... :>

inace jos jedno pitanje, odradio sam quest sa sferom i dobio sam ucenike da treniram, naravno ja sam ih u procesu sve pobio(ali sam dobio u zamenu staff of power koji ja mislim da ne moze da se nadje u igri, daje +2 na ac i +2 na sve save-ove, ima neke prebudzene magije koje moze da przhi i sl, i dojajnu magiju 9tog nivoa)

e sad dal je bolje da sam ih pustio da zive, tj dal nesto menja buducnost kod sledecih questova ili je svejedno dal svi maturiraju(a ja zavrsim sa govnima od predmeta) , cisto da znam za ubuduce

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Kangaks se zove, tj. Kanngax (chini me se). [;)] Ne mogu da se setim gde se tachno nalazi... davno je bilo. Skini faq od Dan Simpsona, ima na sorcerers.net sigurno, tu cesh naci info.

Inache, on se dobija na foru. Dok je obichan lich, ima onu klasichnu skriptu, a onda kad ga roknesh pretvara se u Demilich-a koji baca samo Imprisonment i koji je imun na sve shto je ispod +4. Znachi, magiju koja shtiti od Imprisonment na lika koji koji je najblizi Demilich-u, i udri. I to je to. Prilichno lako kad se provali fora i apsoshtrumfno nemoguce drugachije.

Ako bash hocesh izazov preporuchujem da se oprobash protiv Shangalar-a i njegove ekipe ili protiv Drizzt-ove ekipi... ali ovo drugo samo ako si smrdljivi gej. [b)][:D]

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

nasao sam i demi lich me je ubio kao pseto najgore

imas caku za sve licheve, lepo uzmes onog palamudina keledorna, das mu holy avenger i bacis na njega magiju 6lvl-a od wizarda nesto fazon "protection from magic" dobijes imunost na sve magije...

medjutim...

kagnaks kao lich je pickin dim ubijem ga kao pseto, medjutim kad se pretvori u demi licha, pa pazi mogu da ga dobijem ali po cenu da izgubim CELU DRUZINU! tj ako ostane moj lik i jos neki pored njega ja sam srecan! a ja necu nikog da izgubim... eh da samo baca inprisonment... bio bi sretan, baca neku zlu magiju koja mi lika ubije tako da nemoze da se resaurectuje, tipa ubije mi keledorna sa najnamunjenijim save-ovima koje mogu da nabudzim, znaci sve protektivne magije od wizarda i clerica bacim na njega i on me ubije kao picku najgoru...

sad cu namestiti na easy jer sam sisa i ubicu ga picka mu materina raspala :)

Shangalar > GDE SE NALAZI! zelim izazov :) ako su to one sise u temple districtu, ujebao sam ih DVA puta :) neki zli bag koji volem :)

tj napao bacio neku zlu magiju i sisao dole, sisli dole 4 lika njih ubio kao zeceve i pokupio im predmete, popnem se gore kad opa cupa oni ponovo tamo! ubijem ih i gore i pokupim OPET sve njihove predmete :)

mnogo sam zao lik

a drizzita jedva cekam da sretnem, nisam jos dosao do njega, ima da mu silujem lubanju :) i da picka sam :)

drizzit je golo govno

jarlaxle i artemis entreri su baje, znaci njih bi molio da mi udju u druzinu, ali drizzit jedino zasluzuje da mu silujem lubanju :) jebeni dobrica :)

edit : jebomujapasmater kagnaks je pao :)

caka je u tome sto dok je lich "lako" ga je ubiti, kad podstane demilich imas otprilike 5 sekundi dok ne pocne da baca magije koje ubijaju sve zivo i nezivo, za tih 5 sekundi sam mu bacio takve magije iz cele druzine koje bi ubile otprilike pola fearuna :)

tipa dragon breath, death cloud, fire storm i slicno..., preziveo je dve sekunde kao demi lich i ojacao je mog maga za nejgov jebozovni prsten koji daje 10 magic resistance-a +2 ac +2 na sve save-ove, imunost an otrove, imunost na zarazu i jos neke zle dzidza bidze :)

znaci baja mi je prejak, jebeni wizard mi ima najmanji ac u igri, tj najteze ga je pogoditi iz cele druzine :), mislim jebeni wizard mi ima 15% magic risistance-a i -8 ac 8 :)

ajde jesam li zao? recite mi da sam zao! :)

ring of gaxx

ring of protection +2

staff of power

amulet of power

cloak of the sewers

braces ac 3

green ion gem(nasao ga tamo u graveyard districtu)

sad mi jos treba da napravim lika da bude "jebachkeva" robe of good archmage i braces ac 2, inace ako ima neki nabudzeniji cloak javite mi :)

sto se tice prstenja amuleta i staffa, jace od ovog ne postoji, ako postoji onda je suvise zlo :)

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ummm, jedno pitanje. Ti sad prvi put igrash BG2? Reklo bi se po stepenu tvoje odushevljenosti. [:)] Koji je, btw sasvim opravdan - BG2 BEST GAEM EVAR!1!!1 [^]

eh da samo baca inprisonment... bio bi sretan, baca neku zlu magiju koja mi lika ubije tako da nemoze da se resaurectuje,

Istripovao si, to je bre "Imprisonment". I to ne ubija lika vec ga smeshta u magichnu sferu X metara ispod zemlje gde moze chekati za vjek vjekova sve dok neko u toj oblasti baci "Freedom" i oslobodi ga odatle. [:0] Tako da, u principu, mogao si kad ti je ostao samo tvoj lik, da odesh i da kupish scroll, vratish se u taj deo gde si se tukao sa Kangaxx-om, bacish "Freedom" i dobijesh sve likove nazad. "Mali" problem je shto se u tom transferu neki item-i gube (random) tako da, na 5 likova, garant bi te zadesilo da ostanesh bez necheg mnogo vrednog.

Shangalar > GDE SE NALAZI! zelim izazov :)

Chini mi se da bejashe Bridge district. Imash tu jednu zgradu koja ima dva traped ulaza, i to mnoooooogo zajebana, znachi ubijaju iz prve. Medjutim, kad ih untrap-ujesh i otvorish vrata, izvalish da zapravo ne mozesh da udjesh unutra (kursor se ne menja). E, onda nadjesh jedan "Rogue* (*naziv?) stone", to je onaj najvredniji i samo ga stavi u inventar, znachi da ga imash. Mozesh ih naci nekoliko u igri, a imaju i da se kupe na jednom ili dva mesta. Onda otvorish neka od onih dvoja vrata i sa Rogue stone-om u inventaru to je triger da te prebaci do Shangalar-a.

a drizzita jedva cekam da sretnem, nisam jos dosao do njega, ima da mu silujem lubanju :) i da picka sam :)

drizzit je golo govno

jarlaxle i artemis entreri su baje, znaci njih bi molio da mi udju u druzinu, ali drizzit jedino zasluzuje da mu silujem lubanju :) jebeni dobrica :)

Smelly ghay, oooooouuuuu smeeeeelly ghay, whaaat are they feeding youuuu... [:D]

Hehehehe, kako ce te jebati Drizzt, i Wulfgar ce te pozdraviti preko Aegis Fang-a, a o Bruenor-u da ne pricham, aiiiiiiii... [^][:D] Znachi, kako je to do jaja trip kad ih sretnesh... jebeno nezaboravno. Slushaj njihov razgovor kad ih sretnesh... funny shit. [:)]

Kao shto je, na primer, Wulfgar. Poshto je on po svemu sudetji pokushao.

Naravno da nisam! Shut your mouth! [:(!] Srami se! Radicesh sklekove i chuchnjeve kad ti dodjem tamo! [:D]

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

bg 2 sam presao sa:

fighterom

sorcererom

assasinom

marksmenom

i blade-om

:)

sad igram sa wild mage-om posle godinu i po dana i odusevljen sam :)

obozavam te jake fajtove, uvek se zadesi neki "unique" predmet koji mi do jaja puno vredi, sad pravim savrsenu druzinu

imam

mog lika wizarda

viconiu

minsca

heard'alisa(stagod)

valigyra(stagod)

i keledorna(on bas i nije za "savrsenu" druzinu, ali kad ne mogu da pokupim gmazzy, sta cu)

ajde seti se gde se rouge stone moze naci, do sada nisam ni jedan nasao, ako se kojim slucajem setis

edit : inace wulfgara cu ostaviti za kraj samo zbog tebe... da ga polako i sochno gazim, malo ga tuchem, pa ga izlecim pa bacim par magija da ga sjebavam polaaaako i polaaako da se pati :>

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

ti si brate vec nasao sve sto ti treba su ruke i noge onda idi u docks district kuca za zakljucanim i trapovanim vratima levo od maevars guild, ima minotaure na prvom spratu u podrumu je kagnaxx.

ili iskoristi scroll of magi cprotection imas ga kupiti u waukeens promenade onaj shop sto ima dosta stvari, zaoravi ime. onda ga ili ubi sa +4 i boljim oruzjem ili samonuj arieal servant sa viconiom i tenkuj sa likom koji ima shield od skrola dok ovaj cepa. stvarno je prosto.

a mozda te lazem za delove, jel ima mozda jos jedan u graveyard districtu. cekiraj walktrough.

Edited by [BMF]Psycho

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

ajde seti se gde se rouge stone moze naci, do sada nisam ni jedan nasao, ako se kojim slucajem setis

» Click to show Spoiler - click again to hide... «
Location(s)

Docks District (Mae'Var's Guildhall) - Purchased from merchant at entrance of guildhall

Docks District (Mae'Var's Guildhall) - Found on the second level behind one of the many locked doors

Temple Ruins - Found on Merella the ranger's corpse after defeating the Shade Lord

Asylum - Found on table in the room where you first find Imoen

Asylum - Found in one of the northern rooms, the same room as the Horn of Silence

Trademeet - Reward for completing the Dao Djinn quest

Brynnlaw - Found on table in Caiya's home

http://www.gamebanshee.com/baldursgateii/e...scellaneous.php

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

E znam da piraterija nije in i tako to i da ce revnosni moderatori da obrisu ovaj pogresno usmeren post ali dok se to ne desi :

ko moze da mi nareze diskove baldur dvojke uz expansion i za koje pare? :))

siguran sam da samo trazis svoju legalnu kopiju koja ti je ispala iz ranca dok si vozio bajs [:D]

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

shanglar je pao

sad pravim moj put kroz underdark ka drizztu

inace shanglar mi i nije bio nikakav problem, jedino mi je ubio onog barda hear'dlisa ili sta vec

drizzt je pao

e da da vas pitam kako da sastavim crom fayera, tj gde se nalaze svi delovi, nasao sam dva od cetiri dela, guntlete of ogre strenght i belt of ice giant strenght, fali mi jos chekic i scroll

scroll znam da se nalazi kod shadow dragona a za chekic nemam blage

i da gde da nacem jaheru kad mi kaze "ne verujem da cemo se ponovo sresti" da li to znaci da je ona nestala iz bg-a?

e da i gde da nadjem plasht vecne i robe of good archmage?

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

shanglar je pao

sad pravim moj put kroz underdark ka drizztu

inace shanglar mi i nije bio nikakav problem, jedino mi je ubio onog barda hear'dlisa ili sta vec

drizzt je pao

e da da vas pitam kako da sastavim crom fayera, tj gde se nalaze svi delovi, nasao sam dva od cetiri dela, guntlete of ogre strenght i belt of ice giant strenght, fali mi jos chekic i scroll

scroll znam da se nalazi kod shadow dragona a za chekic nemam blage

i da gde da nacem jaheru kad mi kaze "ne verujem da cemo se ponovo sresti" da li to znaci da je ona nestala iz bg-a?

e da i gde da nadjem plasht vecne i robe of good archmage?

cekic u kanalizaciji, udjes u temple district, pa kroz ona vrata gde te u zasedi ceka ona grupica. da bi usao treba ti kljuc koji je kod tazoka a koji je opet u firkraag lairu. btw cekic cuvaju mind flayeri ;)

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da otvaram nov topik, pre dve nedelje sam krenuo da igram i interesuje me da li stvari koje ostavim u nekom sanduku zauvek tu ostaju ili ne? I kako to da mi je u toku borbe sa Tolgeriasom (Planar Sphere) nestao prsten sa ruke (fire resistance 40% je imao, vredna stvar)? Bacio mi je imprisonment koji nije uspeo (ostao sam tu iako je bila animacija kaveza). Da nije tako mozda nestao?

Mama, mama šta je to jebanje???
Pa vidiš sine to je ruzna reč za nešto lepo:)

Link to comment
Share on other sites

i da gde da nacem jaheru kad mi kaze "ne verujem da cemo se ponovo sresti" da li to znaci da je ona nestala iz bg-a?

Ako je nema ispred Harpel zgrade, Jaheira je cao.

e da i gde da nadjem plasht vecne i robe of good archmage?

Chini mi se da to prodaje samo Dierdre? Ona ne ide sa obichnom kopijom, samo sa CE ili PO edition, zaboravih sad koja od te dve. U svakom, sluchaju - nebitno, mozesh ruchno da je ubacish, ima fajl na (vec mnogo puta pomenutom) sorcerers-u.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Jep, pobice se sigurno, samo im treba da dovoljno dugo budu zajedno. Prvo ce se sporechkavati neko vreme, a onda ide TEH FIGHT! Ko se bije, taj se voli. [:D]

Nemoguce kombinacije:

Edwin i Minsc

Korgan i Aerie

Keldorn i Viconia

Keldorn i Anomen (samo ako Anomen padne ispit!)

Ima problema i sa Haer'Dalis i Aerie, ako ne odigrash kako treba, otici ce oboje.

E da, ima na sorcerers-u kako da uklonish sva ta neslaganja, ali to je po meni suxorz. [xx(]

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...