Jump to content

da se mi vratimo ukusu


Recommended Posts

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

lik proshao jednom autobusom tuda i odmah je ekspert..

pa kaze...

ja te nisam nazvao retardom, ja sam ti samo pobio argumente. rekao si da nema bioskopa - to je pobijeno. nema knjizhara - i to. onda si rekao da u krugu od 400m (recimo da brzo hodash) imash 6 obrazovnih ustanova, vatrogasce, pijacu, dva pozorishta, gomila banaka i -shta-ja-znam-shta-sve-ne.

btw slazhem se sa krukom. novom beogradu nisu potrebni bulevari za okupljanje kao shto su potrebni centru upravo zbog nachina na koji su gradjeni - zhivot je dovoljno zhiv unutar bloka, sav potreban sadrzhaj je unutar bloka - nema potrebe da se sve to premeshta na ulicu.

bioskope si mogao da nabrojis, za knjizare nisam rekao da ih nema (cak sam rekao da caletov kum drzi jednu) nego u odnosu na toliko veliko predgradje nema ni blizu dovoljno takvog sadrzaja. A to sto je tako od kada postoje blokovi pa se ljudi navikli pa sad branite kao da sam ja vas napao sto zivite tamo to je drugo. Da, rekao sam da u krugu (otprilike ako ne i tacno 400 metara) imam sve to spomenuto i jos nesto sto sam sigurno zaboravio da pomenem. Ako mislis da lazem dodji adresa je Karadjordjeva 15 pa proveri.

Ovaj... i ja se slazem da nisu potrebni bulevari zato sto je to ipak predgradje, ali potrebni ili ne oni su tu.

Hmm cali aj ja sam sa nbgda ali molim te reci koja 4 bioskopa?

Imas SC,

City academic - nisam siguran da radi

Fontana - pola bioskopa

Mala kozara -1/3 bioskopa

Jugoslavija - ne radi

znaci kad se sabere imas 2.67 bioskopa ne 4 [:D]

opet ponavljam da pricam o blokovima pa bih voleo spisak bioskopa koji rade a koji se nalaze u blokovima.

Link to comment
Share on other sites

NBgd rula, jebote.

i to je jasno svima osim DorCHolcima i vaistinuZemuncima. oni i dalje zive u uverenju da je kul ziveti u XIX veku. u Munzeu udaras glavom u krovove kuca, a ako ne, onda imas monstruozne solitercine koje ne postoje ni na NBgd-u. a na DorCHolu imas 3 fensi ulice, a dole prema Dunavu paviljoni i udzerice.

ja ne znam o cemu vi pricate.

Auuuuu... pa aj kad si bacio pricu u tu stranu reci sto mislis da je cool ziveti u 60-70-tim godinama ovog veka u vreme komunizma u ovoj drzavi???

Pokusavam da shvatim zasto su fensi ulice= dobro... Mislis da je Rim lep zato sto je fancy? Milano, Venecija, Pariz, Barcelona, Madrid, Amsterdam... svi su lepi zato sto su fensi???

Sto se zemunaca i dorcolaca tice... pa mislim stvarno, dal mislis da zbog jednog broja kretena koji je dosao iz unutrasnjosti i ovde su mozda drugu generaciju pa se misle da je grad njihov mozes da generalizujes toliko.... uozbilji se.

Ja nisam nigde rekao kako je Zemun neznam kako lepsi od Novog Beograda... cak sam par puta explicitno rekao da pricam o blokovima samo (i njih sam naveo samo kao primer pa se ljudi koji tu zive uhvatili da ih brane, a cute na sve ostalo sto sam pricao o neukusu, a da zive na Vracaru uhvatili bi da brane Vracar a nebi pisnuli za blokove) ali kad si ti vec dotakao i Zemun aj i na njega da se bacim.

Zemun od instituta za fiziku, do hotela Jugoslavija, i od hotela celom granicom prema Novom Beogradu sve do Prvomajske ulice, pa odatle do instituta opet je uradjen veoma dobro. Sama arhitektura je odlicno uklopila u jednu celinu i zgrade koje su gradjene '30-tih, i one koje su radjene '60-tih, i one koje su izgradjene tokom '90-tih. Vecina zgrada ima oko 4 do 10 spratova sa izuzetkom 5 solitera koji se nalaze prekoputa moje zgrade. Pored svih mogucih kulturnih ustanova, tu se nalazi i bolnica, nekoliko domova zdravlja, 3 pravoslavne i 1 katolickom crkvom, 2 uredjena parka, minimum 2 lepo uredjena trga, itd itd... i ima jednu stvar zbog koje se stvarno ponosim sto sam zemunac... Gardos.

Verovatno najlepsi deo grada, sa dunavske strane sigurno najlepsi, sa velikim brojem jako dobrih restorana, kafana, picerija itd. Sa unutrasnje strane meni licno moze da bude lepsi ali na par mesta su fasade (previse) moderne i izdgradjene su kuce koje se nekako ne uklapaju u ambijent, ali ja sitnicarim pa se to zapravo i neprimecuje. Skoro ceo Gardos je u kaldrmi. Kad se popnete na vrh imate otvoreno pozoriste gde se odrzava festival pantomime 1 godisnje. Na vrhu se nalazi i najlpese groblje (zvuci cudno ali mora se videti da bi se verovalo) na ovim prostorima sigurno. Uz sve to u ovom delu Zemuna jos uvek zivi onaj stari duh zemunaca boema koji celom utisku daje jos jedan smek.

Ostatak Zemuna je manje vise jako los, manje vise zato sto je nastao nekontrolisanim prosirivanjem jezgra zbog pridoslica. Naravno i tamo ima par svetlih tacaka kao i u blokovima ali u globalu je los... mada ne na isti nacin.

Link to comment
Share on other sites

sha'e bre, masa ljudi nema pojma kako je ovde do jaja, tek kad dodju i vide skapiraju ;) mani me tih pricha, "imam ortaka u banji", "bio sam kod ribe" i slichno ;)

ma banja je ok bre.... samo mi deluje nekako "elitno" ili tako nesto... ko predgradje koje nije za nas smrtnike. [:D]

Link to comment
Share on other sites

Da, rekao sam da u krugu (otprilike ako ne i tacno 400 metara) imam sve to spomenuto i jos nesto sto sam sigurno zaboravio da pomenem.

To je kao bitno? :) Ne znam, ne patim od akcija da sve mora da mi bude na 15 metara...samo radnja, da mogu da kupim lebac, jogurt, i nesto za popiti kad me mrzi da se cimam bilo gde, i to je to, mnogo ste razmazeni vi Zemunci =)

Ako mislis da lazem dodji adresa je Karadjordjeva 15 pa proveri

Koji stan i gde ti stoje dragocenosti? [:D]

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ne dirajte mi blokove! [:D]

BTW, ko misli da su blokovi ruzni, neka dodje malo da se prosheta po Moskvi [:)]

Ili u pariz ...

Nema te slobode nigde bre !

Sve je skucheno, male ulice, brda malecnih kucica, poneka velika, terena za fudbal nigde, za basket josh manje ..

Morash da idesh 5 km do prvog terena :)

Ali najvishe mi nedostaje miris roshtilja koji se shiri ulicom i dobra pljeka u trafici :)

Link to comment
Share on other sites

To je kao bitno? :) Ne znam, ne patim od akcija da sve mora da mi bude na 15 metara...samo radnja, da mogu da kupim lebac, jogurt, i nesto za popiti kad me mrzi da se cimam bilo gde, i to je to, mnogo ste razmazeni vi Zemunci =)

Koji stan i gde ti stoje dragocenosti? [:D]

pa bitno je ako decko misli da lazem. Sto se tice blizine.. jbg, volem da ne moram da se cimam za takve stvari kad vec moram za sve drugo.

stan 5, dragocenosti bi i ja voleo da znam gde stoje. btw imaju kamere po stepenistu i vratar(strazar) na ulazu.... pas ujeda [;)]

Link to comment
Share on other sites

aj da ne bude da sam jedini koji pishe chinjenice; ja cu nabrojati bioskope na koje sam mislio a da su u blokovima, a ti meni nabroj 6 shkola na koje si ti mislio

(sem SC, DS i Fakvuda u protekle dve godine nisam bio ni u jednom drugom pa ne znam da li rade)

Fontana

Jugoslavija

Sava Centar

Siti Akademik

Link to comment
Share on other sites

pa bitno je ako decko misli da lazem. Sto se tice blizine.. jbg, volem da ne moram da se cimam za takve stvari kad vec moram za sve drugo.

stan 5, dragocenosti bi i ja voleo da znam gde stoje. btw imaju kamere po stepenistu i vratar(strazar) na ulazu.... pas ujeda  [;)]

Pa jebem li ga, nije da je neki cim, meni bas lepo da se prosetam 10 minuta do poste i nazad...al dobro, svakom svoje.

I pistolj puca :) ;)

Zaebavam se :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

E ljudi zakasnih na ovaj topic skroz...

btw...uglavnom si upravu...

sto se tice muzike,nazovite me chobanom ili staromodnim ali ja sam poceo da gotivim stare prave narodnjake naravno ne one "mali mrav" ili "chobanica njivu..."

and such...ali ima par dojajnih narodnjaka!

sad kad si pomenuo Gadjo-So many times odma' si me napalio...zarazo!!!

Edited by ep1c

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

aj da ne bude da sam jedini koji pishe chinjenice; ja cu nabrojati bioskope na koje sam mislio a da su u blokovima, a ti meni nabroj 6 shkola na koje si ti mislio

(sem SC, DS i Fakvuda u protekle dve godine nisam bio ni u jednom drugom pa ne znam da li rade)

Fontana        * pretty sure that it is out of order

Jugoslavija    * out of order

Sava Centar

Siti Akademik *90% that it is out of order

O.S. Svetozar Miletic / O.S. Lazar Savatic / O.S. Majka Jugovica / Ekonomska gimnazija (koja ekonomska pojma nemam, valjda III) / Zemunska gimnazija / Poljoprivredni fakultet / neka muzicka skola (ubicu se sto sam zaboravio ime) / i Pravno-birotehnicka... ovo je samo ono sto je blizu moje zgrade, ima jos skolica u blizini

cela srbija je sranje.

izgleda

Link to comment
Share on other sites

E ljudi zakasnih na ovaj topic skroz...

btw...uglavnom si upravu...

sto se tice muzike,nazovite me chobanom ili staromodnim ali ja sam poceo da gotivim stare prave narodnjake naravno ne one "mali mrav" ili "chobanica njivu..."

and such...ali ima par dojajnih narodnjaka!

sad kad si pomenuo Gadjo-So many times odma' si me napalio...zarazo!!!

chobane... de Gadja i narodnjake u isti post.... [:(]

p.s. no hejt samo se smorio malo zbog toga

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...