Jump to content

RETRO


Ice Q

Recommended Posts

Secam se bilo je davno imao sam 5 godina i prva igra bila je Jungle Book i to na segi ,zatim dobri naslovi bili su Fifa 97,Prince Tor(igra koju je moj cale najvise igrao i to tri dana nije gasio segu jer nije moglo da se sejvuje),SONIC I ostale super igre koje ponekad igram uz emulator.

sonic.png

1110.png

70.jpg

residentevilfan5tc.gif

Link to comment
Share on other sites

S' obzirom da imam neku vrstu kompa od kad sam se rodio (zbog mog starijeg brata, a prva mashina nam je bila Schneider CPC), ni ne secam se koja mi je prva igra koju sam igrao...

bilo je tu svasta, i na amigi 400 sam igrao stotine igara...

Pa onda smo kupili prvi PC... eh, kad se setim Test Drive-a, pa Sokobana, pa prvi put kad sam probao Wolfenstein 3d, i tako te igre.... svasta je tu bilo.

Predivna su to vremena bila, majke mi.

Link to comment
Share on other sites

ako se rachuna kao "komjuterska" igra - pong, i to na crno belom TVu... =o)

u luna parku dal space invaders ili phoenix nema teorije da se setim

na zx-u arkanoid, na nekom od atarija pac-man

prvi moj komp c64 - mislim da sam prvo upalio green beret =o)

na pcu naravno tetris, ali i California games 2, simcga pwnage ;o)

Link to comment
Share on other sites

prvo sam pikao na gameBoy-u neki Flight Fighter ili tako nesto...ulicna tabacina.

pa je na red dosla sega i nezaboravni Dragon Fighter.

A na kompu sam igrao prvo Batle Arena Toshiden kod drugara...ili je pre toga bio princ.

A na svom kompu prvo RallyChampionship i HOMEWORLD...e ove dve su sam VRH!

-It is said that the first time Takamatsu saw Judo he was horrified. This was because they bend their backs during their techniques.

Link to comment
Share on other sites

igrao sam neke u luna parku(aj tako da nazovem i igraonice),ne mogu da se setim koje su bile.

ono chega se secam,to je moj prvi kontakt sa pc-om.gledao sam tv dok je cale po obichaju neshto radio na kompu,a onda se iz sveg glasa prodrao -MA JEDI GOVNA.pohitao sam prema kompjuteru da vidim shta radi.igrao je princ of persia:)imao sam 7 god,i since then sam navuchen na pc.secam se prvog nivoa i podizanja macha kad zasvetli ekran....eee...

prince of persia mi je ujedno i jedna od najboljih i najgorih igara.jer je par godina potom izashla dvojka(vau shareno:))koju nikad nisam preshao(skakanje na brod sa nekog doka)a niko od drugara nije imao komp da mi pomogne kako da predjem:(

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Prvi kontakt sa igrama sam imao kad je stric kupio commodore 128 i svratio kod nas kuci da probao da li i kako radi...tad sam igrao neki tenis.

Ubrzo zatim sam poceo da skacem celetu po glavi da mi kupi, da se igram...Secam se da je puko' oko 400 maraka za commodore 64, pre nekih petnaestak godina. Tada sam igrao opet neki tenis, sah i igru BombJack gde kao neki tip sa krilima leti po staticnom ekranu i skuplja neke stvarcice...

Posle je bilo brdo igara na commodoreu, jedna od omiljenih mi je 1942-ga, gde upravljas saveznickim avioncicem po skrolujucem ekranu i koljes se sa Svabama / Japancima.

Ubrzo sam na PC-u picio naravno tetris, potom legendarni Prince of Persia, Keen, ne secam se sad svih naslova ali bilo je brdo igara koje sam overio.

Naravno zatim Sega...eh stara dobra vremena...pocetak expanzije igraonica...secam se da smo ortak i ja dali nekom liku pola dinara (neke '94-te ili '95-e to je bila solidna lova ;)) da nam izrecituje sifre za fatalitye u Mortal Kombatu. Jos se secam da recimo za Liu Kanga da se pretvori u zmaja i odgrize protivniku pola tela trebalo je da se pritiska dole, napred, dvaput nazad, C...hehehehehe...stara dobra vremena. [:)]

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

Prvi kontakt sa igrama sam imao kad je stric kupio commodore 128 i svratio kod nas kuci da probao da li i kako radi...tad sam igrao neki tenis.

Ubrzo zatim sam poceo da skacem celetu po glavi da mi kupi, da se igram...Secam se da je puko' oko 400 maraka za commodore 64, pre nekih petnaestak godina. Tada sam igrao opet neki tenis, sah i igru BombJack gde kao neki tip sa krilima leti po staticnom ekranu i skuplja neke stvarcice...

Posle je bilo brdo igara na commodoreu, jedna od omiljenih mi je 1942-ga, gde upravljas saveznickim avioncicem po skrolujucem ekranu i koljes se sa Svabama / Japancima.

Ubrzo sam na PC-u picio naravno tetris, potom legendarni Prince of Persia, Keen, ne secam se sad svih naslova ali bilo je brdo igara koje sam overio.

Naravno zatim Sega...eh stara dobra vremena...pocetak expanzije igraonica...secam se da smo ortak i ja dali nekom liku pola dinara (neke '94-te ili '95-e to je bila solidna lova ;)) da nam izrecituje sifre za fatalitye u Mortal Kombatu. Jos se secam da recimo za Liu Kanga da se pretvori u zmaja i odgrize protivniku pola tela trebalo je da se pritiska dole, napred, dvaput nazad, C...hehehehehe...stara dobra vremena. [:)]

Stari dobri mortal kombat .Toliko sam obozavao tu igru a omiljeni lik bio mi je neki od robota mislim da je bio Spectar.

sonic.png

1110.png

70.jpg

residentevilfan5tc.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...