Jump to content

USA (back) on the moon


dvnityCker

Recommended Posts

Čovek ponovo na Mesecu

Američka agencija NASA objavila je da planira da ponovo po

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

manje hejta, brate..

Edited by dvnityCker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

I dalje ne razumem zašto se sletanje na Mesec uopšte osporava...

Inače, nije glupost, istraživanje Svemira je bitno koliko i istraživanje bilo čega drugog (sem, možda, medicine). Nije na NASA-i da daje novac Africi, to treba da urade ono koji su ga i uzeli.

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

ma ja sam siguran da nisu bili na mesecu i da im je ovo prvi put!!!

sad cemo ispocetka jel da ;)

ali ne stvarno najaci argument koliko sam ja provalio je da su astronauti ostavili nekakva ogledala na mesecu i da sad svakog dana mogu da posalju laser u tacno odredjenu tacku na mesecu i da se on odbije.

ljudi proslo je 35 godina i niko nije ima zelju da ide na mesec i sad su se setili kad je america u najvecoj recesiji

mislim daj budite realni

mesec samo stoji iceka da bude osvojen dali treba pominjati koje su sve prednosti ispitivanje zemlje sa meseca mislite da je america mogla da ne bi iskoristila da postavi nekavu bazu na mesecu odakle bi mogla da spijunira i napada koga hoce i kad hoce sve je to naucna fantastika kao sto je naucna fantastika da je covek bio na mesecu

niko ne kaze da su amrikanci poslali mnoge sonde robote i sl. naprave koje su bile i koje jesu na mesecu ali covek nije bio skoro 100%

pa oni jadnici ne mogu 2-3 uzastopno da posalju satl u orbitu a da se vrati citav na zemlju a ne da odu do meseca i nazad

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

rat u vijetnamu se zavrsio (neuspehom)

Rat u Vijentnamu se zavrsio neuspehom '69? Aiiii u kakvim sam ja zabludama...

ali ne stvarno najaci argument koliko sam ja provalio je da su astronauti ostavili nekakva ogledala na mesecu i da sad svakog dana mogu da posalju laser u tacno odredjenu tacku na mesecu i da se on odbije.

Ok, ali reci mi kako taj argument mozes da osporis. Postoje tri opcije: ili su ogledala prirodna (sto se lako moze pokazati da nisu), ili su ih ostavili Nil Armstrong i ekipa, ili su ih ostavili mali zeleni (ali pitanje je zasto bi oni to radili da mi mozemo da se zezamo sa laserima?). Meni ovo sa ljudima deluje najlogicnije.

ljudi proslo je 35 godina i niko nije ima zelju da ide na mesec i sad su se setili kad je america u najvecoj recesiji

Nije bio problem u zelji nego u parama. Ameri su tada po svaku cenu hteli da dobiju space-race, te nisu zalili ni pare, ni resurse, ni kosmonaute. Sada se takvi izdaci ne bi mogli zamisliti. Zato se i pravi novi sistem da bi put do tamo bio isplativiji, ili barem manje skup.

koje su sve prednosti ispitivanje zemlje sa meseca mislite da je america mogla da ne bi iskoristila da postavi nekavu bazu na mesecu odakle bi mogla da spijunira i napada koga hoce i kad hoce sve je to naucna fantastika kao sto je naucna fantastika da je covek bio na mesecu

A koje su to prednosti ispitivanja zemlje sa meseca? Ili spijunaze? Sta to mozes da radis na Mesecu a ne mozes da radis u orbiti, koja je mnogo bliza, bezbednija i jeftinija za dostizanje?

Mesec je znacajan za dalje istrazivanje svemira jer se sa njega mogu lakse posmatrati ostala nebeska tela, kao i ispitivati efekti na coveka nebeskog tela koje je drugacije od naseg.

niko ne kaze da su amrikanci poslali mnoge sonde robote i sl. naprave koje su bile i koje jesu na mesecu ali covek nije bio skoro 100%

Poslali su i na Mars, pa nemamo sad kamenje sa Marsa.

pa oni jadnici ne mogu 2-3 uzastopno da posalju satl u orbitu a da se vrati citav na zemlju a ne da odu do meseca i nazad

Oni su lansirali 114 misija satla, od kojih su 2 imale tragicne posledice.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...