Jump to content

Site Hosting


Formica

Recommended Posts

Posto bih hteo da stavim svoj site na net... hteo sam da vas pitam gde je najbolje da se on registruje...

Da li neko zna za neki dobar site gde se nudi free hosting? I gde bih mogu da registrujem site a da se plati... kod nas?

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Vec smo pricali o tome u vise navrata, od domacih ako hoces jeftino da prodjes probaj kod Lupije i kod Verata, svi drugi su skuplji, osim ako ne govorimo o hostinmaniji ili tako nekim mestima gde su ljudi zakupili strani server pa ti samo preprodaju. Od besplatnih hostina je sejnt svojevremeno postovao odlicnu listu, pokusaj da je iskopas.

A registracija ja potpuno druga stvar, to registrujes domen. Za .yu ti treba firma, za .com 15ak dolara.

Link to comment
Share on other sites

Znachi otvaram ovaj deo foruma da bih napravio novi topic bash o ovome, kad ono vec ima i to je napravljen danas :)

Ocu da napravim site za klan... e sad odem ja malo da googlam i naidjem na neki nash site gde pishe na srpskom koji su najbolji strani site-ovi za free hosting... vidim neki xoom.com koji ima neogranichen prostor, ali kad sam otishao tamo nema nikakve veze sa free hostingom nego je to neki site za slanje novca itd.

Onda sam probao sam yahoo-om ( ono geocities... ), lepo kliknem na sign up za free, popunim ono shto su trazili, stavim ime site-a, a onda mi otvara stranu gde mogu da biram izmedju nekoliko vrsta hostinga i sve se placaju... malo sam jos pretrazivao po yahoo-u i video da mogu da napravim site, ali je extra ruzno, a povrh svega, ne mogu da sam dam ime site-u nego se zove onako kako mi se zove e-mail account...

Jel' ima tu neka fora ili mozda znate neki drugi site... ?

Link to comment
Share on other sites

Znachi otvaram ovaj deo foruma da bih napravio novi topic bash o ovome, kad ono vec ima i to je napravljen danas :)

Ocu da napravim site za klan... e sad odem ja malo da googlam i naidjem na neki nash site gde pishe na srpskom koji su najbolji strani site-ovi za free hosting... vidim neki xoom.com koji ima neogranichen prostor, ali kad sam otishao tamo nema nikakve veze sa free hostingom nego je to neki site za slanje novca itd.

Onda sam probao sam yahoo-om ( ono geocities... ), lepo kliknem na sign up za free, popunim ono shto su trazili, stavim ime site-a, a onda mi otvara stranu gde mogu da biram izmedju nekoliko vrsta hostinga i sve se placaju... malo sam jos pretrazivao po yahoo-u i video da mogu da napravim site, ali je extra ruzno, a povrh svega, ne mogu da sam dam ime site-u nego se zove onako kako mi se zove e-mail account...

Jel' ima tu neka fora ili mozda znate neki drugi site... ?

jos jedna koincidencija, ja sam juce bio na googleu i bio na geocities-u, i isto sam napravio takav site(isto ime kao i email account)

Ja sam nasao

www.freeservers.com pa sam tu napravio... medjutim da li neko zna kako se stavlja koja ce mi od html file-ova biti home strana?

Ja sam dodao nekoliko html medju kojima je i home strana medjutim kada udjem u site on mi pokaze "parent directory" pa onda ja kliknem na to...

da li bi neko mogao da mi objasni to? :) Pleaseee... [:)]

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Evo kako izgleda ime site-a, uhvatio sam screenshot... Necu ovako ruzno da bude... btw ovo mario_bogicevic mi je ID na yahoo-u... jel' zna neko kako to da promenim, a da ne pravim sad novi ID sa imenom kakvo hocu da dam site-u...

http://img79.imageshack.us/img79/2317/page4lc.jpg

Btw, moze da se stavi normalno ime, ali se to placa... Jel' moze to nekako za free... Ako budem hteo neshto ozbiljno da pravim, platicu, ali za sad ocu samo ovo...

Link to comment
Share on other sites

www.bizhat.com

Besplatni HOSTING od 50mb, ali je fora da odete na njihov forum i postujete 50 komentara da bi dobili 50mb na hostingu i 1 giga BANDWITCHA ....

Znaci nema reklama na hostingu....

Ako hocete da kupite hosting evo vam ovaj site www.airhosting.com !

HIP HOP SERBIA PORTAL

www.hiphop-np.com/forum

Link to comment
Share on other sites

www.bizhat.com

Besplatni HOSTING od 50mb, ali je fora da odete na njihov forum i postujete 50 komentara da bi dobili 50mb na hostingu i 1 giga BANDWITCHA ....

Znaci nema  reklama na hostingu....

Ako hocete da kupite hosting evo vam ovaj site www.airhosting.com !

da i kad nodes 5 dana na forum pozdravis se sa sajtom ...

Link to comment
Share on other sites

Za placeni hosting preporucujem eHost (ehost.co.yu). Ja ga koristim par meseci bez ijednog problema. Pu, pu, pu.

Za besplatan biraj izmedju ova dva:

dhost.info - jeste najbolji ali moras da ispunis niz uslova kako bi tamo drzao prezentaciju.

50webs.com - za manje zahtevne korisnike. Nema nikakvih uslova, jedino sto pravi problem je ogranicenje velicine fajlova koje kacis.

Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da eHost ima malo vise cene nego sto bi trebalo da ima. Mozhe biti da gresim ali s obzirom da kupuju server preko pa ga preprodaju, nadam se samo da imaju sjajnu tehnicku podrsku koja ne pravi pitanja i probleme, te sve resava u najkracem mogucem roku.

Link to comment
Share on other sites

Odgovore eHost tehnicke podrske dobijas u za nijansu duzem roku nego od lupije.

Neke velike probleme nisam imao, pa ne znam koliko su strucni.

Koliko sam zalazio u problematiku, za manje pare dobijes bolju stvar u poredjenju sa lupijom. Uostalom, koga interesuje nek se pozabavi linkovima:

eHost

loopia

Link to comment
Share on other sites

Prestanite sa trazenjem... nashao sam dalekoooo najbolji site za free hosting... postoje 3 verzije besplatnog hostovanja... uostalom proverite link i uzimate jednu od ovih ponuda 100%...

Ja i "internet ortak" :) pravimo site, hmmm bolje reci on pravi site za mene :D

Dosta smo napredovali... ne bih nishta da otkrivam... ( ma koga uopste zanima amaterski site za cs klan :D ) kad se zavrshi dobicete link xD

Bice i forum [:D] Ustvari, forum je gotov, samo jos da vidim koje cu teme da ubacim :D i naravno da dobijem ponekog korisnika, za sad smo samo nas dvojica :D

edit : koji sam car, nisam dao link :) Evo linka : http://x10hosting.com/

Edited by Mario^^
Link to comment
Share on other sites

Pregledao sam eHost ponude, i detaljno pretrazhio sajt, cisto ako nekoga interesuje, i deluje da su pomalo ispred drugih preprodavaca hostinga kod nas. To naravno ne znaci da su na nivou ostalih domacih provajdera i njihovih hosting paketa, ali ne deluje da su loshi. Naravno, pravi hosting se pokazhe tek kada "dogodi do noktiju" u nekim neverovatnim situacijama.

Link to comment
Share on other sites

Lucky, bash to se upravo desilo e-hostu...

drugarov sayt je hostovan kod njih, i upravo je vec 5ti dan nedostupan...

menjali server, pa sada ne radi... bah... a sve je bilo do yaya...

ipak je ovo srbija, mada da ne greshim dushu, likovi su extra ljubazni i odgovaraju na svaki mail u roku od 20ak sati...

btw. kratko pitanje: koji je najpouzdaniji domaci server, bez obzira na cenu (osim da nije astronomska)?

Link to comment
Share on other sites

E pa vidis, to je to o cemu ti pricam. Uslovi su super, ali kako je strani hosting u pitanju, taj neko ko ti ga prodaje kod nas uopste ne zna sta se sa serverom dogadja, nego mora da ceka odgovor onoga od kojeg ga je zakupio. Dok sa druge strane kod nas recimo ako ti ne radi server, neko iz tehnicke podrske mozhe da ustane i pogleda da nije slucajno kabl iz mrezhe istekan ;) na primer.

Inace, ako ne racunas cenu, ja mislim da kod nas ne mozes da pogresis sa Eunetom. Koliko sam primetio, imaju apsolutno najbolje uslove za hosting i dodatne opcije oko istog.

Link to comment
Share on other sites

ljudi da se ne lazemo... ovo je i dalje srbija... josh nije kod nash zazivela trzishna utakmica i ne postoje prava postroshacha... jbg. ima provajdera koji imaju 24h teh podrshku koja te kulira, podigne i spusti slushalicu, kaze ti da probash kasnije da se konektujesh i svashta nezamislivo u odnosnu na inostrane provajdere, ali to je bash zato shto ovde i tamo nije isto :((

kvalitet je ochigledno relativan pojam... a ovde bash rastegnut...

jbg. evo, sad drugar ima problema sa saytom jer su ga ovi sa e-hosta prebacili na neku sporiju mashinu i zestoko kilavi... na ovaj ne moze mnogo usera istovremeno da bude na sajtu, odma izbacuje da je mnogo njih nakaceno na sql... strashno :(((

Link to comment
Share on other sites

Eunet :) Imao sam prilike da se malo poigram sa njihovim hostom, i od domacih provajdera mi se cini da su ubedljivo najbolji. Cena naravno nije posebno povoljna, ali imam utisak da bi izasli u susret cak i u nekim tezhim problemima i situacijama, o kojima smo govorili.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...