Jump to content

uvezli smo lutalice?


Guest

Recommended Posts

pa da, meni je bobteil uvek bio simpatichan i nekako meni slichan, barem fizichki. a za labradore i retriveri mi mnogi kazu da mogu da se drze i u stanu i da nisu prohtevni kucici...A koja je razlika u njihovoj psihi ?

Pa nista, u osnovi govorimo od razlicite psihe ... Obe rase su "dobrocudne" (mada ja to ne volim tako da govorim, ne postoji "zlocudna" rasa, postoje samo vlasnici debili) ali recimo bobtejl trazhi veci prostor tj. dvoriste (koje ti koliko znam nemas) gde ce da se postavi sa suverenog vladara i cuvara. Mozhe da se drzhi u stanu, nije da ce mu to napraviti frku kao nekim drugim ovcarskim rasama, ali moras dosta da ga izvodis. Opet, zbog tog "moja teritorija" tripa, mozes da imas probleme ono da laje u zgradi kada dolaze ljudi itd itd. Retriver sa druge strane mora dosta da se istrchava (isto kao i bobtejl zapravo) i nisu prohtevni ali racunaj da imaju kratku dlaku, znaci 'ebace ti kevu kad ti se sve to uvuche u namestaj, tepihe itd itd. Iako ti se mozhda cini da je teze sa bob tejlom, zapravo je lakshe jer mu je dlaka duga i gde god da se skupi samo je "saberes" i bacis. Ja bih licno pre uzeo bob tejla, mada ja volim ovchare, a i retriver je malo nekako, isfuran, iako je dobra rasa.

btw jesi li ti onomad nabavio na kraju onu tvoju "chudnu i retku" pasminu? secam se da je bila neka spika, koja je ukljuchivala inostranstvo, norvesku ili madjarsku itd...

Nazalost ne, cudan splet okolnosti + neke nepredvidjene situacije i slicno. Sad trenutno nemam vremena da se bavim takvom akrobatikom, ali hocu :)

nikad prezhaljeni malamute.. =/

kad budem imao svoju gajbu nacicu jednog

Odlican pas ... stvarno odlican, ima preporuku. Nazalost kod nas se tesko nalazi a od poznatih ga je imao Mali zmaj ... ne ustvari cekaj, Sale zmaj, mesam njih dvojicu, onaj koji je igrao planetarion sa nama je imao malamuta (i valjda ima i dalje).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam za osnivanje nevladine neprofitne organizacije SSS (Spasimo Srbiju od Smradova) i kao njen president prelazem sledece:

1.Pobijemo sve crnce (najmanje od sve gamadi ih ima)

2.Sterilisemo sve cigane pardon rome (mnogo se brzo kote a i brate mnogo su neuredni razbacaju djubre iz kontejnera na sve strane)

3.Dzukce pocnemo da izvozimo umesto da uvozimo (mozda BB pomogne u tome) --- ovim cemo da isplatimo troskove prve dve tacke.

4.kineze kao najzilavije pocnemo da planski unistavamo --- koncetracioni logori nisu lose resenje mada mozda nam zabrane ulaz u EU zbog toga tako da je jos u razmatranju metoda kojom cemo da ih iskorenimo.svi predlozi su dobro dosli.

...ova organizacija već postoji... zove se obraz...

Link to comment
Share on other sites

3.Dzukce pocnemo da izvozimo umesto da uvozimo (mozda BB pomogne u tome) --- ovim cemo da isplatimo troskove prve dve tacke.

Mislim da se izvoz tako nekih stvari zapravo placa, a ne dobija se kesh za njega :)

4.kineze kao najzilavije pocnemo da planski unistavamo --- koncetracioni logori nisu lose resenje mada mozda nam zabrane ulaz u EU zbog toga tako da je jos u razmatranju metoda kojom cemo da ih iskorenimo.svi predlozi su dobro dosli.

Moj predlog je da se upucash :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ja bih licno pre uzeo bob tejla, mada ja volim ovchare, a i retriver je malo nekako, isfuran, iako je dobra rasa.

dalje).

Ako mislish na zlatne retrivere, true, isfurani, tj sad su postali ultrapopularni. Ok je to pas ako izuzmemo da spadaju u najvece kukavice medju psima, tipa plashe se i misha:))

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...