Jump to content

Kako da prekopiram


ZIVP

Recommended Posts

Znaci situacija je ovakva Imam jedan hdd od 1.6 gb. I na njemu je istaliranwin 95 i svi podaci na hdd-u su kompresovani...e sad interesuje me kako da prekopiram neke fajlove(od zivotne vaznosti za jednog coveka)sa tog hdd-a na moj hdd.Ja imam instalian xp i NTFS fajl sisitem a na drugom hdd-u je win 95 FAT (4 k aligned) file sistem (tako ga prepoznaje partition magic).ali najveci problem je sto su podaci na tom hdd-u compresovani nekim programom DRVSPACE 3...

Jedino sto vidi xp sa tog hdd-a je neki text fajl koji glasi ovako:

This disk was compressed using DriveSpace 3, which requires Windows 95.

To use this disk, you must first mount it. To mount it:

1. Run DriveSpace by choosing Run from the Windows 95 Start menu,

and then typing DRVSPACE.

2. In DriveSpace, click the drive that contains this disk,

click the Advanced menu, and then click Mount.

(If this file is located on a drive other than the physical drive

that contains the disk, then the compressed drive is already mounted).

To automatically mount all available compressed drives, click the

Advanced menu, click Settings, and then check the "Automatically mount

new compressed drives" box.

IMPORTANT: To mount and use this compressed disk, you must be running

Windows 95 and DriveSpace 3.

Ako neko zna molim pomoc sto pre inace ce se taj gari obesiti do veceras...

Edited by ZIVP
Link to comment
Share on other sites

skini drivespace sa neta (google -> keyword 'drivespace') kao prvo...

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

verovatno vec neko visi ali evo da probam da pomognem... kontam da vec imash drive space instaliran na tom hdd sa win95... postavi ga kao master i startuj komp u safe modu... e sad... iz win95 bi trebalo da ti bude jasno kako gde shta ali jedino shto ne mozesh da uradish je da kopirash podatke na NTFS particije... :) tako da... :)

Naposletku ti si dobro znala ko sam ja...

Forum Grada Nisa

Link to comment
Share on other sites

mislim da je najbolje da za tu jednokratnu potrebu instaliraš kod sebe windows 95.. jedino što je njega malo zajebano instalirati na disk na kome je već neki nt..

što se prihvataš poslova za koje nisi dovoljno stručan?

Link to comment
Share on other sites

mislim da je najbolje da za tu jednokratnu potrebu instalira? kod sebe windows 95.. jedino ?to je njega malo zajebano instalirati na disk na kome je ve? neki nt..

izvini ali jednostavno nisam mogao da odolim...naime mnogi koji znaju znanje (ovde ti dajem kompliment) chesto prave jedan previd koji im sj*be ceo sistem... nije u pitanju samo NT nego uopshte kada instalirash bilo koji windows koji je stariji od onog koji je vec instaliran na kraju ce raditi samo onaj zadnji instaliran... kada se instalira vishe OS-eva (konkretno windows) instalira se sledecim redosledom:

win95(posle dugo vremena sam chuo da ga neko josh koristi) , win98, win ME (valjda je taj hronoloshki redosled),win NT (do 4.0) ,win 2k pro, win 2k Server (mada ova dva mozesh kako god hoces ovo je preporuchljivo),win XP home,win XP Pro (isto vazi i za ova dva) pa win 2003 server...

znam mnoge koji stvarno znaju oko kompjutera ali jednostavno naprave ovaj previd... :)

pozdrav

Edited by th3_3d1t0r

Naposletku ti si dobro znala ko sam ja...

Forum Grada Nisa

Link to comment
Share on other sites

može posle nt da se oživi prostim fdisk /fixmbr sa njegovog instalacionog cd-a. radiće i ako ih instaliraš na istu particiju (c:\windows i c:\winnt), ali to su već napredne opcije..

Link to comment
Share on other sites

mo?e posle nt da se o?ivi prostim fdisk /fixmbr sa njegovog instalacionog cd-a. radi?e i ako ih instalira?  na istu particiju (c:\windows i c:\winnt), ali to su ve? napredne opcije..

fdisk /fixmbr znam da ce raditi ali ovo drugo nece pomoci... jer nije bitan folder u koji instalirash windows vec su bitni sistemski fajlovi koji idu van tog foldera (po deafult na disk c:\)

ako bi recimo imao tri OS-a onda bi morao redosledom koji je gore naveden da izvrshavash fdisk /fixmbr shto mu isto dodje kao reinstalacija... :)

ali kao shto sam reche sve to je samo dodatni posao koji nastojim da izbegavam... :)

pozdrav

Naposletku ti si dobro znala ko sam ja...

Forum Grada Nisa

Link to comment
Share on other sites

uopshte nije glupa situacija...chim mi objasnite shta repair konzola radi povuci cu se... kao MCSA znam da takav pristup nije preporuchljiv...moguc je naravno (to niko ne poriche) ali se koristi radi spasavanja nekih podataka posle chega se predlaze reinstaliranje sistema... to shto vi prichate shire mase znaju kao "gazenje sistema"...moze da se odradi jednom ali vishe puta se nikako ne preporuchuje... a sad dajte mi tu lizalicu...prihvatam... :) :) :) :)

pozdrav

Naposletku ti si dobro znala ko sam ja...

Forum Grada Nisa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...