Jump to content

Finesa kursevi - brzo citanje?


Recommended Posts

Ja ne ali moj ortak kaze da rai. Probao je. Kako zelis, ali ljudi kazu da su i knjige iz te oblasti cool, ako bi da ucis da citas brzo.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

znam lika koji ume baš baš brzo da čita, fazon za 3h pročita knjigu, ali se dva dana ne seća ničega.. on je samouk, kao klinac nije smeo da gleda tv pa je strašno mnogo čitao, pa me zanima da li je kod "školovanih" brzočitača situacija drugačija, tj da li se sećaju toga što su pročitali..

Link to comment
Share on other sites

Ma ja sam isao na taj jedan kurs,jos kao klinac.I ono radi al kao sto neko rece trebas da vezbas i to dosta.Poenta je da kad citas preleces preko teksta,i ne obazires se na reci tipa da,ne,kako,ali, itd ako me razumete.I tako posle citas tri reda odjednom i povezujes.Ne pitajte me kako,jer ja nisam uspeo da vezem tri reda.Da sam nastavio da vezbam sigruno da bih brze citao nego sad...

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Bio sam ja na kursu brzog citanja i mislim da je to najnapredniji kurs i da ne bi trebalo na njega ici prvo ako niste do jaja disciplinovani. Kao sto rekose mnogi, mora puno da se vezba, ne toliko vremenski dnevno, nego svaki dan, pa tako mesec-dva. Mozda je bolje otici na neke kurseve posle kojih nije potrebna vezba, odnosno oni posle kojih se znanje odmah moze primeniti (svi ostali).

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam ja na kursu brzog citanja i mislim da je to najnapredniji kurs i da ne bi trebalo na njega ici prvo ako niste do jaja disciplinovani. Kao sto rekose mnogi, mora puno da se vezba, ne toliko vremenski dnevno, nego svaki dan, pa tako mesec-dva. Mozda je bolje otici na neke kurseve posle kojih nije potrebna vezba, odnosno oni posle kojih se znanje odmah moze primeniti (svi ostali).

svi kursevi su na istom principu, oni ti pokazhu tehnike koje ti posle morash da uvezhbavash. ima 4 kursa ukupno, mape uma, brilijantno pamtjenje, brilijantno uchenje i brzo chitanje. bio sam na sva chetiri i mogu vam retji da je super stvar stim shto je malo smor jer svaki traje po ceo vikend, znachi subota i nedelja chini mi se od 9 - 18h sa pauzom za ruchak. brzo chitanje je dobro ali od svih tehnika mora i najvishe da se vezhba dok su recimo mape uma osnova za br. uchenje i pamtjenje. sama tehnika se zasniva na tome da ljudi uglavnom koriste desnu stranu mozga koja sluzhi za logichko razmishljanje (linearno) dok levu koriste znatno manje (ona sluzhi za kreativno - nelinearno razmishljanje). poenta ovih kurseva je da te nauchi kako da koristish obe strane mozga. mozhda nekima zvuchi kao nauchna fantastika ali sasvim mogutje i realno. ja lichno primenjujem samo mape uma jer mi je to i najpotrebnije (lako "skiciram" predmete i josh brzhe ih ponavljam, samo pogledam mapu na po par minuta iz par puta i sve upamtim) dok je moja keva npr savladala sve tehnike dosta dobro.

u svakom sluchaju moja preporuka ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...