Jump to content

video


Sajro

Recommended Posts

dajte neke toolove sa kojima mogu da kompresujem video fajlove.. igram se sa frapsom (video capture proggie) ali 5 minuta snimanja mi je 1giga (lol!).

samo plz da nije premier, windows movie maker ili vegas.. jer te stvari moram da nabavljam na cd-u.. hteo bih neki dl.

znachi nishta specijalno, samo da imam mogutjnost cropa (osnovnog edita) i kompresovanja.

Link to comment
Share on other sites

e staljine hvala za videomach, odlichan proggie ali samo kada odradim posao i hotju da sejvujem nemam mogutjnost wmv sejvovanja (samo avi i mpeg) i listi codeca imam jedno 20 komada ali ne i dvix/xvid a znam da imam instalirane te codece (All in 1 codec pack, divx6 + xvid + etc).

any suggestions?

Link to comment
Share on other sites

e staljine hvala za videomach, odlichan proggie ali samo kada odradim posao i hotju da sejvujem nemam mogutjnost wmv sejvovanja (samo avi i mpeg) i listi codeca imam jedno 20 komada ali ne i dvix/xvid a znam da imam instalirane te codece (All in 1 codec pack, divx6 + xvid + etc).

Link to comment
Share on other sites

zato shto kada hotju da sejvujem u mpeg imam mogutjnost samo mpeg-1 kompresiju da izaberem. ja bih nekako voleo da to sejvujem sa divx/xvid kompres...

mene samo zanima da mi kazete shta ja treba da instaliram da mogu da kompresujem moj _rad_ sa divxom.

da nije mozda jer imam samo divx 6 a to je valjda onaj divx6play (free) koj samo moze da pushta divx fajlove.. da li tje biti problema ili nekih _sukoba interesa_ ako instaliram neki divx 5.xx?

@ suba:

koristio sam do juche k-lite codec pack i to onaj mega, ali zbog raznih reviewa kako je "all in 1 codec pack" bolji i najbolji mogutji izbor odluchio sam da probam i veoma sam zadovoljan + ima divx6 dok k-lite nije izbacio update josh uvek.

@ ivan:

megabajti!

Link to comment
Share on other sites

tjiro najlakshi nachin da neshto prebacish u divx je dr.divx, poslednja verzija je 1.06 valjda,a tezhak je neshto malo preko 10mb

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

mislim da ti kodek paketi neće rešiti stvar, pošto su namenjeni samo za gledanje.. skini oficijelni xvid..

nisam se nikad bavio video kompresijom, tako da sam možda i lupio sada :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...