Jump to content

vera ili nauka


molim vas dodajte obrazlozhenje posle glasanja  

66 members have voted

  1. 1. molim vas dodajte obrazlozhenje posle glasanja

    • mislim da je bog stvorio zemlju za 6 dana pre 7000 god. ...
      13
    • verujem u stvarne, nauchnechinjeniceopostankuiporeklusveta
      31
    • ne zhelim da ulazim u tu raspravu
      22


Recommended Posts

inache nisam vernik ili tako neshto sl. i verujem u chvrste nauchne cinjenice i darvinovu terorije evolucije. Takodje mislim da je vera i nastala u nedostatku znanja o svetu oko nas, i da su 10 bozijih zapovesti napisane ljudskom rukom i ljudskim umom. Da je neki pametni chova razmishljao shta tje se desiti u svetu gde se ljudi boje jedino zemaljskog suda, i da je jedini problem kod ubistva, ne ostaviti ni jedan trag. nije da sam protiv vere, naprotiv, mislim da puno ljudi crpi jedinu srecu u zhivotu iz vere, samo imam drugachije mishljenje, svoje mishljenje, a ne ono zapisano vekovima unazad. Mom mishljenju je MNOGO doprinela srednjovekovna katolichka crka sa inkvizicijom i indugencijom od kojih se i sad jezim... Voleo bih da chujem vashe mishljenje na ovu temu, jer sam o njoj nedavno razgovarao sa drugaricom koja je tvrdokorni vernik, ide u crkvu svake nedelje i sl., na zhalost nismo stigli zavrshiti temu. vidim zhivot kao sqp hemijskih slozhenih hemijskih reakcija. ljude kao mashine koje reaguju na spoljne uticaje, i zhivotinje kao malo primitivnije mashine, a ne kao proizvodi nekog chike na nebu koje je on osmislio...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

verujem u stvarne, nauchnechinjeniceopostankuiporeklusveta

@_@

ali iz dana u dan sve vise pocinjem da verujem u veru posto mi se desavaju stvari koje su ne objashnjive naucno a jedini logican odgovor na to je sreca or something .(jeste da mi je konfuzna recenica ali ko svata svata) tako da , ne znam u sta da verujem.

Link to comment
Share on other sites

verujem u stvarne, nauchnechinjeniceopostankuiporeklusveta

@_@

ali iz dana u dan sve vise pocinjem da verujem u veru posto mi se desavaju stvari koje su ne objashnjive naucno a jedini logican odgovor na to je sreca or something .(jeste da mi je konfuzna recenica ali ko svata svata) tako da , ne znam u sta da verujem.

^ verovatno ivan_ pokushava da te banuje :P

Shalu na stranu, da bog postoji i stvara, ljude zivot i trudnoca bi bila dechija igra. Tako da po mom mishljenju, vera nas drzi psiholoshki chitavim.

Link to comment
Share on other sites

Mom mishljenju je MNOGO doprinela srednjovekovna katolichka crka sa inkvizicijom i indugencijom od kojih se i sad jezim...

Da, to je strashno, ali to sa hrishcanskim vrednostima nema, niti je ikada imalo veze. Prosto mi je muka da po 100-ti put o tome pricham...

vidim zhivot kao sqp hemijskih slozhenih hemijskih reakcija.

Jep. Koje je stvorio Bog. [8D]

i verujem u chvrste nauchne cinjenice i darvinovu terorije evolucije

ROFL

Svesno ili ne, tek, ovo si odlichno odvojio. Ta dva nikad ne treba poistovecivati. [:D]

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Kad bi ljudi malo bolje pogledali videli bi da je vera i uopste verovanje u nesto nadprirodno najvece zlo koje se desilo covecanstvu!!!

Kao da svi ljudi veruju u djavola a ne u boga.

(dobro, znam da serem i da preterujem)

Samo pogledajte kroz istoriju

Jos od Rimljana, Krstaskih ratova pa sve do danas najvise ljudi je izginulo zbog vere mnogi kazu da se ratovi vode zbog para to jeste tacno ali kad se malo dublje pogleda pare su potrebne da bi se vodili ratovi! Cak je i WW2 vodjen zbog vere ne mislim na veru tipa katolicku itd. vec veru u savrseno ljudsko bice!

Pa samo pogledajte sta danas rade muslimani nema dana da ne ekspolira neka bomba i da izginu nevini ljudi a sve to samo da bi se pokazalo kako neko veruje u Boga (alaha - isto sranje drugo pakovanje)

A da ne pominjem na ratove koji su se vodili na istoku i to prvenstveno zbog vere o kojim se na zapadu vrlo malo zna.

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

Pa samo pogledajte sta danas rade muslimani nema dana da ne ekspolira neka bomba i da izginu nevini ljudi a sve to samo da bi se pokazalo kako neko veruje u Boga (alaha - isto sranje drugo pakovanje)

A da ne pominjem na ratove koji su se vodili na istoku i to prvenstveno zbog vere o kojim se na zapadu vrlo malo zna.

Ovo si lepo rekao ,potpuno se slazem stobom.

Link to comment
Share on other sites

...

drugi svetski rat je vođen zbog teritorijalne preraspodele a nazi arijevska ideologija je bila u službi propagande za široke mase. ovakve primere ćeš naći za većinu ratova; ne kažem da ideološki motivisanih ratova nije bilo, ali daleko od toga da ih je većina bila takva..

pri tom ne sporim da je crkva u srednjem veku kurvinjski prodavala svoj uticaj na narod svetovnoj vlasti..

Zašto se ovo nalazi u naučnom podforumu? Ne gušite ga više ovakvim topicima...

slažem se, prebacujem ga na zable.

Link to comment
Share on other sites

Vernik sam...postoje neke stvari koje ne moze da objasni ni vera ni nauka precizno...naprimer svemir je beskrajan ili Suncev sistem je nastao od velikog praska-A STA JE BILO PRE TOGA???...ne mogu da razmisljam o tome jer ovek razbijem glavu i nemogu da smislim kako!!!

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

postoje neke ne objasnjive pa cak i za te jebace naucnike....npr postoje neke stvari koje ne moze da objasni ni vera ni nauka precizno...na primer svemir je beskrajan ili Suncev sistem je nastao od velikog praska-A STA JE BILO PRE TOGA???...ne mogu da razmisljam o tome jer ovek razbijem glavu i ne mogu da smislim kako!!! -docin post....a ipak naucnici se trude ali za dzabe aj razmislite sta je stvorilo coveka....svi znamo da je prvi zivi organizam bio jebena alga....kako je moguce da covek nastane od alge..........tu fali nesto zato i ja verujem u boga...

Link to comment
Share on other sites

nauka.. stroga nauka i nista vise. ne postoji sudbina, nista nije "zapisano"... sve je stvar odluka (ne dobrih/losih, nego samo odluka) u dobro/lose vreme. naravno, za svaku od tih odluka snosimo posledice, samo sto je nekad veza toliko teska za uocavanje, da mozemo da skontamo da je to neka sudbina or w/ever...

bar ja tako gledam na svet :]

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

ovako... ne mogu za sebe da kazem da sam vernik ili sta vec posto se ne razumem u to i ne bi da zalazim u "ta sranja" -

mislim da je bog, vera i sve oko toga bio/je jedini nacin da se izbegne logicno nelogican odogovor na nastanak svega oko nas...

sami znate da svako ko je pokusao da odgovori na pitanje "kako je nastalo sve ovo? svemir, koliki je itako?" bio egzekutovan.. zar ne ? i mislim da je pokretanje ovakvih rasprava nebitno za "nas" koji se ne razumemo u veru, nauku i tako to ?!

zar ne ?

krile/hamla.... GG MOMCI !!!!

Link to comment
Share on other sites

Ultimativni odgovor na ultimativno pitanje?

Bog,kao sto je prikazan u verama na zemlji,da ili ne? Ne.

Sila stvaranja odgovorna za sve sto nas okruzije,na planeti Zemlji i izvan njenih granica,da ili ne? Da.

Sila stvaranja kao misleono bice,da ili ne? Ne.

Ljudima je potrebna kontrola.Pomisao da je sve prepusteno slucaju i da nema nekog ko vas vodi kroz zivot,da samo vase postojanje nema neku visu svrhu od samog zivljenja je strasna za pojednice.Tada se rodio Bog,zabluda masa,slika vodje,nade u bolje sutra.Jednu sekundu kasnije rodila se lenjost,posast koja ce na kraju i biti razlog naseg nestanka.

Ako je ultimativno pitanje "Zasto?",ultimativni odgovor je "Zato". Dalje i vise od toga ne postoji.Prihvatite stvari kao sto jesu.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem u takvu neku koncentrovanu materiju koja se moze nazvati bog-om. Jer materija je veoma nesavrsena sama po sebi i nije vecna u jednom kompaktnom obliku. To bi vodilo do zakljucka da to nesto sto mi nazivamo bog nije od materije. A svima je poznato da je sve oko nas materija i po definiciji je svemir beskonacan tako da nema mesta za antimateriju. Ili vam bog ne postoji.

Edited by Stator
Link to comment
Share on other sites

svi znamo da je prvi zivi organizam bio jebena alga....kako je moguce da covek nastane od alge..........tu fali nesto zato i ja verujem u boga...

prochitaj darvinov "postanak vrsta", nije bila alga, poshto je alga vishetjelijski org. i pre svega pripada porodici biljaka, postojali su mnogo jednostavniji jednotjelijski org od alge, na forum amebe, prabichara i sl. od kojih su evolucijom nastale danashnje vrste. Provali zashto su jeleni iz ledenog doba (primer) imali one dzinovske rogove? I oni su u pochetku bili mali, ali su samo oni iznad proseka privlachili zhenke, jer su bili znak dobrih gena. Ako je tata jelen imao velike rogove velike su shanse da tje ih imati i njegovo potomstvo. I tako polako potomstvo proshiri ovu osobinu okolo dok ovakvi uvetjani rogovi ne postanu prosechni, sada se opet javi neki potomak koji ima josh vetje rogove od ovog novog proseka i opet cepaj prvu zhenku... itd na isti nachin dobijesh danashnje ljude. Nekada, kod pra ljudi, mogao si da opstanesh i da ulovish plen samo ako si imao mozhga da smislish neku zamku ili neshto slichno, ulozvish plen, jedesh,zhivish, jebesh. mic po mic, pa u svemir! morash imati ideju o starosti zhivota na zemlji, pa da vidish koliko je zhivot mogao komotno, polako da evoluira.

izvinjavam se na nelogichnosti u mom prvom post-u, bilo je negde oko pola dva i spavalo mi se [V]

Link to comment
Share on other sites

drugi svetski rat je vođen zbog teritorijalne preraspodele a nazi arijevska ideologija je bila u službi propagande za široke mase. ovakve primere ćeš naći za većinu ratova; ne kažem da ideološki motivisanih ratova nije bilo, ali daleko od toga da ih je većina bila takva..

Gresis ovaj gresis silno sinko [;)]

To mozda izgleda da je bio rat za teritoriju ali kad bolje pogledas nema to veze sa teritorijom! (Ustvari mozda i ima onaj deo rata koji se vodio u Africi kako bi se kontrolisao ceo mediteran ili onaj na istoku al to su vec japanci zajebali) ali ono sto se desavalo po evropi nema nikakve veze sa teritorijalnom raspodelom

al necemo sad o tome jer nije ni vreme ni topic [:D]

Edited by phantomq

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

Da, da...svi smo mi bogovi, sedimo kuci i cepamo neku strategiju, pravimo ljude, kucice...a sto je najgore posle umesto da ih sprijateljimo sa drugim cikicama mi ih gurnemo odma na trening da postanu ratnici i da idu da ubbbijjaju...

Ne verujem u boga...to je izmisljeno...ne verujem ni u sta sto ne vidim svojim ocima, a i onda ne znam da li da verujem posto to mozda uopste ne izgleda tako...i da li sad ovaj monitor ispred mene izgleda tako ili ne i da li se u njemu krije mali vanzemaljac koji me zraci ko zna kakvom enrgijom da bi mi sjebao mozak...aaaa?!

Neka mi neko objasni sve, poludecu...AAAAAAAAAAAAA!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...