Jump to content

DJ SOFTWARE


Recommended Posts

ok.... i ranije sam se primao na dj fore itd...

ali sada sam resio da malo pocnem da se petljam

vise oko toga , a posto nemam kesa odmah da

kupujem sprave , kontam da bi najbolje bilo da

pocnem prvo sa nekim programima za mixovanje...

e sada negde sam procitao da je TRAKTOR najbolji

iako vecina masovno koriste ATOMIX koji se meni ni

malo ne svidja , jer mi je nekako previse lak program...

i sve mi se cini da preko njega nemogu da uradim ni 1/4

stvari koje mozes na mixetama i na gramofonima.....

sta vi mislite ,tj... koji mi savetujete da koristim i ako

moze da se bace neki linkovi gde imaju da se skinu istoimeni programi

ali naravno neke full verzije, ne trial...i neki dobri forumi na kojima se

odvija spika oko ove muzike i virtual dj-isanja [:)]

i ako moze neko da mi da link gde bih mogao da skinem full verziju

traktora 2.6 , ako tako nesto uopste moze da se skine , ili da neka

osoba dobre duse , okaci negde , da ja dl... bio bih mu vecno zahvalan [;)]

fml

Link to comment
Share on other sites

blah...bacite linkove...a jer sam vec rekao da bacite linkove...lezi lebe da te jedem...

pazi ovako,nisam ja previse strucan,ali ono,Traktor ti je trenutno najozbiljnije resenje,naci ces ga na sajtu www.google.com,moras malo da se mucis kao i svi mi...ja sam preko google nasao na nekom madjarskom sajtu,a dobar forum imas na oficijelnom sajtu traktora,znaci pravac www.nativeinstruments.com i onda na odsek Traktor...mislim vidis nije tesko,samo malo dignes dupe...

p.s. a atomix virtual dj ti je onako fin programcic za zajebanciju ili ako pustas po rodjendanima,ima flanger efekat koji je vecini shabanadzovica interesantan...a i takodje mozes da skidas efekte sa interneta...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Elem,

Za mix ti treba neka dobra zvuchna karta ako planirash neshto ozbiljnije da pravish. Od programa za dj bi ti preporuchio reason, fruity loops i sound forge za obradu sample-ova. Pored svega u programima necesh naci

odgovarajuce sample-ove tako da ti je moja preporuka da izguglash malo [za sada najbolji ti je www.samplearena.com ali sajt je trenutno down].

Link to comment
Share on other sites

a jel iko pokusao da radi iz vise programa u isto vreme ,

npr. jedna pesma u traktoru+jedna u atomixu + ..... = ???

jel ima traktor tu opciju za ubacivanje novih efekata ,

a taj virtual dj moram probati [:)]

i jos nesto , aj bacite jos koja imena dj-eova koji rade na

virtual djiungu tj... oni koji rade na kompu , ne na mixeti

a da su malo poznatiji [;)]

thx.. [:)]

fml

Link to comment
Share on other sites

Zato shto se dobro slazhe uz 200kw ozvuchenje, da obradjuje njive koliko je dobar :D

Fruity ti je dobar za pravljenje mjuze, sound forge ti je obavezna alatka, acid sam pokushao da skontam al mi nije uspelo, u reasonu nisam mogao da se snadjem .. traktor cu da skinem, a moracu i taj virtual dj ..

Edited by Atomic Pulse
Link to comment
Share on other sites

a jel iko pokusao da radi iz vise programa u isto vreme ,

npr. jedna pesma u traktoru+jedna u atomixu + ..... = ???

jel ima traktor tu opciju za ubacivanje novih efekata ,

a taj virtual dj moram probati  [:)]

i jos nesto , aj bacite jos koja imena dj-eova koji rade na

virtual djiungu tj... oni koji rade na kompu , ne na mixeti

a da su malo poznatiji  [;)]

thx..  [:)]

Evo na primer ja!! ;) ne radim na kompu jer je sranje!!zakucava i tome slicno..Nego lepo uzmesh 2 100(pioneer-stotke) iradish ko covek!!! lol

Link to comment
Share on other sites

Pa za miksovanje uzmes:

-Atomix Virtual DJ (skines sa njihovog sajta trial, pa onda crack)

-NI Traktor (Probaj na www.danlod.com, imas mali search box pa ukucaj tamo ime programa)

Pa sta ti se vise svidi...ja na primer planiram da uzmem sad Hercules DJ Console za Virtual DJ.

Za pionirove CDJ-100 ti treba vise kesa naravno...a ako cemo tako onda lepo skupis kes pa uzmes CDJ-200, ali sve to zavisi sta oces da pustas jer za techno su ja mislim bolji gramofoni, a za psidzu CDJ-evi.

Fruityloops, Reason, SoundForge se koriste za produkciju a ne za miksovanje.

A najbolje je da se uzme cubase, logic ili nesto ozbiljnije pa da se polako uci, jer kvalitetnu produkciju ces tesko dobiti u gore navedenim programima.

Link to comment
Share on other sites

Gle nisam ni video ovaj topic :)

Elem,

Ako hoces da mixas na kompu (tako se u sustini pocinje) i da lepo prvo nauchis osnove mixanja (tj. beat mixing), koristi ili Traktor 2.51 (mislim da je to poslednja verzija) ili BPM studio (sa ovim sam ja krenuo) koji je isto do jaja...

Kasnije predji na gramofone ako se bas ozbiljno bavis sa tim :)

Sto se tice toga ko pusta od poznatih dj-eva sa tih programa, NIKO ne pusta sa kompa muziku , oni lap topovi sto ste videli na nekim nastupima/slikama su u stvari lap-ovi sa TRAKTOROM koji je u stvari FINAL SCRATCH koji moze svaki zvuk da prenese na plochu, odnostno bilo koji mp3/wma file. Inace sve se radi preko gramofona ili cd playera.

Link to comment
Share on other sites

pazi,kontam ja da niko ne pusta no kompu , ali sam cuo da mnogi koriste kao pomoc razne programe , ja sam cuo da je prodigy radio ceo album na reason-u ili

necem drugom ne mogu tacno da se setim......

elem,kontam da pocnem malo ozbiljnije da pocnem da se bavim ovim , pa bi mi za

pocetak trebali dobri (kako se ono zovu) "manuali" , "tutoriali" , "guild" itd.... tj

uputstva i saveti od nekih dj-eva za programe kao sto su traktor , cubase , reason,

soundforge........ pa ako znate gde imaju da se nadju na netu , bacite koji link,

posto sam ja googlao , i nisam nasao bas puno...

i da , jedno funy question , imam neki stariji gramofon , koji je zapravo nov...

a i nije toliko star,gledano na tehnologiju koju poseduje (lol) , a i kada je kupljen

bio je top1 , tada najaci , pa me interesuje , kako bih mogao da ga iskoristim...i da li bih mogao uopste da ga iskoristim......

i dajte mi neke savete , za gramofone i mixete tj... za opremu koja mi je potrebna

a da nije jako skupa , tj... da je za pocetnike (ucenje)

[:D]

fml

Link to comment
Share on other sites

Virtual DJ rula brate..prava stvar samo natrpash efekata i glavni si, kaka mixeta i gramovonmi:)

brate pa u cemu je char dj-esianja :) da pustis lap top a ovamo se gubis nesto za playerima i za mixetom :) ja radim u traktoru cisto se zezam gajbi....a ortak radi profi ziku (dj argon) on koristi bas gomilu programa i sintova....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Prastar je topic, znam...ali da ne otvaram novi....

Poceo sam da se zanimam sa fruity loopsom...za svoju dusu...youtube tutoriali, malo sam izvaljujem, ne ide mi lose...ali mi fale semplovi...ima neko proverene, kvalitetne i to...skidao sam svakakva sranja..googlao i to...moze nesto provereno>?

-Ukoliko neka devojka sedi negde sama NIKADA joj nemojte prici, sesti pored nje i izvaditi digitron i pitati je jel zna da racuna, ona kaze da zna, i reci "racunaj da cu te jebati" (osoba cija je ovo fora ima 30 godina i NIKADA nije imao devojku koja ima sve zube)

  ▲

▲ ▲

Link to comment
Share on other sites

sve vishe i vishe djeva koristi ableton za djing

po meni je to trenutno najbolji program za djing, ali ako ga ne koristish kako treba - smaracesh

a necesh ga koristiti kako treba barem godinu dana (dok ne skontash sve stvari oko pushtanja)

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

jao, atomix. moji poceci DJinga <3

i to onaj stari :))

atomix.jpg

slazem se za ableton, fantastican potencijal za potpuno kreativan DJing.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...