Jump to content

Beogradska hronika


Recommended Posts

Danas slucajno naletim u Dnevniku 2 na dve vesti iz "crna hronika" fazona ...

Vest 1

"Juhe je ubijen 17ogodisnjak ... sumnja se da ga je ubio 20ogodisnjak i to iz automatske puske." Posle razmisljanja "'de nadje automatsku" rek'o, to je to, to nam se desava, nista cudno. Tek onda nastavak ide - "stigla je hitna pomoc, i dok su ukazivali pomoc majci poginulog, napala ih je grupa ljudi, pretkula lekare da su skoro pali u nesvest, a za sve to vreme je policija stajala pored i to gledala. Panduri to demantovali". Sad ok, sve jedno dal' su panduri bili tu ili nisu, uopste ne kapiram foru da se prebija hitna pomoc. Pa ono, na demonstracijama covece se hitnoj pomoci pusta da prodje gde god da ide, kamoli ovde.

A onda ide vest broj dva :

Vest 2

"Juce je uhapsen XY (ne secam se imena) zajedno sa YZ i ABom, dok se za CDom jos uvek traga. XY je optuzhen za kidnapovanje." I opet ja kao, eto, desava se i to ... "Oni su u Maju kidnapovali EFa, odveli ga u vikendicu kod YZa i muchili ga, tako sto su ga sekli motornom testerom, kasapili nozhem i polivali vrelim uljem". Tu sam vec u fazonu "u jebote". "Kidnaperi su trazili od EF-a da im da 400.000 evra kako bi ga pustili. Nakon sto je EF dao svoj auto i rekao da ce prepisati stan na YZa oni su ga pustili na slobodu". I sad ide punch line - "YZje inace bio dugugodisnji prijatelj i _venchani_kum_ EFa". Tu sam vec bio u fazonu, idi bre u tri lepe. Covece ... kum na venchanju, i onda ga em sto ga kidnapuje za kesh, em ga seche motornom testerom i poliva vrelim uljem.

Ono sad covek da pita nekoga jel misli da bi ga najbolji ortak / kum sekao motornom testerom, svi bi rekli "ma kakvi", al' to bi garant rekao i EF :((

Uzas! Jedino sto ostaje da se pita jeste otkud tako nesto ... tipa, ajde kao "vreme u kojem zivimo" polako prestaje da bude bas tako dominantno. Dushevno stanje ok, ima poentu, al' valjda bi neko i pre tako nesto zakljucio - da to uradis zbog cistih para najboljem ortaku, to je vec ono hevi. Kapiram da bi mu ovaj EF ako je vec toliki punisha i dao neki kesh i probao da pomogne na drugi nacin. Naravno, ako u ovoj prici ne fale neki delovi koje drustvo sa Dnevnika nije prenelo.

Link to comment
Share on other sites

sad sam gledao vesti na bk, uzas..hit za klinca sa automatskom puskom. Kako je sa 20 godina uspeo da nabavi hekler/kalasnjikov/automatski pistolj i od koga?...za mlacenje hitne pomoci nemam reci, i uopste mi nije jasno kako nekome moze da padne napamet da ih tuku? Mozda se medju masom prosirila rec da je klinac preminuo jer mu nisu pruzili odgovarajucu pomoc na licu mesta, nisu stigli na vreme, ili nesto slicno, verujem da je to u pitanju...

A EFu su nasli pistolj i 5 grama dopa, tako da ko ga jebe.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ma ok brate, ali koliko je mali zagazio u kriminal kad je neko HTEO klincu od 20 da proda oruzje od par stotina evra?

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ma ne bre, nego mis'im, automatska puska ... nije to nesto sto mozes da nosis u dzepu i da tako setas gradom. Ono, kod klinaca je valjda stos da imas stoljpi, pa u tjega i onda ga niko ne vidi i slicno. Automat moras da nosis tipa u prtljazniku i da se nadas da te nece panduri ukebati. A ovaj sto su ga ubili je inace, koliko videh, bio na skuteru ... Ne, ne pravim nikakvu generalizaciju ali mozhe biti da je i on bio u nekom od tih tripova.

Sto se EFa tice, nisam znao to za pistolj i slicno ... mada opet, mozda je bio za samoodbranu. Droga je vec potpuno druga stvar, ko zna sta je taj radio ...

.to Spils - OK, znamo svi da u "amerikama" tip seche ljudima glave i kachi kao snakeeyes o retrovizor, ali to toliko "ne uzbudjuje" jer znas da je tamo "sve moguce". Ali kada se jedno "njihovo desavanje" desi kod nas, onda nije nesto sto ti ne skrene paznju.

Link to comment
Share on other sites

bolesni ljudi se pronalaze u bolesnim vremenima...

ja cu svim dobrim ortacima uvek verovati, pa makar i najebao zbog toga... recite d asam kreten, recite da sam konj, al neke stvari imaju vrednost... al ne dao bog da me neko od njih zajebe... :]

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

istinit film? ahahhahaha ;D

Na veliku zalost film i jeste radjen po istinitom dogadjaju iz neke 92-93-94...

Bila je na studiu b neka emisija o mladim krimosima koju je vodila neka riba (macura prezime) i radili su intervju sa 2 zeldija koji su se upucali medjusobno zbog...ma bla bla, uglavnom crnjak je sto je film zaista radjen po istinitom dogadjaju

Link to comment
Share on other sites

Koja sam banana, tek sam pred spavanje povezao svoj post sa lakijem i skontao da sam ispao glup..

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

brate ovakve teme samo mogu da te dovedu u crnu rupu... jebiga kalash se moze nabaviti gde hoces za relativno male pare!!! (u BiH) svaka kuca barem ima po 2 :( nisu ljudi u 3pu rana - nego u tripu para! To za 17naestogodisnju klinku je standardna prica tu nema sta da se komentarise... pogresan covek na pogresnom mestu :((((((((

proce nas sve ovo za 20 godina!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...