Jump to content

Recommended Posts

Elem odma da rascistimo jednu stvar,ovo nije 3rd party program jer u samom startu nema veze s warcraftom,moze se koristiti i za sve ostale igrice koje su popularne preko neta.

Cela caka je u tome da kad npr. igrate cg s nekime,necete biti spojeni preko bnetovih servera vec direktno jedan s drugim sto naravno umanjuje lag tako da nazalost ovo ne vazi za ladder [:)] vec samo za cg-ove

Kada se preko Hamachi-ja konektujes sa onime s kime zelis da se igras,dovoljno je samo da ovaj (iliti) hostuje u Loca Area Networks i to je to [8D]

Misljenja su podeljena: neki kazu da im program radi odlicno neki nisu bas toliko odusevljeni,u svakom slucaju vredi probati pa prosudite sami.

Ovo nije nista novo,svako ko je igrao sc malo duze sigurno je i igrao preko hyper terminala tako da je to ista stvar samo u obliku user friendly programa.

Prva stvar koja mi je pala na pamet je bila da,posto se koristi za cg-ove,moze da se upotrebi i za dotu odnosno da svako od igraca iz neke svoje ekipe moze da igra od kuce sa drugarima bez cimanja do neke bolje igraone,rezervisanja kompova itd. i sve to bez nekog veceg laga

2 ekipe se nadju na Hamachi-u,svi se lepo spoje u "LAN" i igraju se ko ljudi od kuce [8D] Tek za cw-ove dusu dalo [8D]

Zanimljivo nema sta.

Enjoy

Link to comment
Share on other sites

Odlicna stvar, bas ga isprobavam ovih dana. Htedoh da kazem nesto o njemu ovde ali si me ti preduhitrio [^] . Ima li mozda zainteresovanih da se napravi SCG mreza, dogovori neko vreme oqupljanja gde bi se igrala Dota ili bilo sta drugo ?

Growing old is mandatory, growing up is optional

Link to comment
Share on other sites

probao sam program u vise navrata... i nisam svaki put sjajno prosao...

jednom cak nisam ni uspeo da se povezem sa covekom kome je infrastruktura previse komplikovana :) mada se nismo putno trudili...

elem... kad sam se ja sa 1mbit-om kacio na coveka koji 1.5mbit vezu... on ima javnu adresu.. ja nemam... to radi sjajno... bolje nego kad igramo CG na sbb-u ili euru...

kad sam se kacio na coveka koji ima modem... tu je lag bas ubedljiv... bitno da je gori nego da igramo CG na sbb-u ili euru... posto je ovaj program ustvari neki oblik VPN-a, logicno je da je jedan od feature-a istog i kriptovani saobracaj... sto sigurno povecava pakete...a oni naravno ubise budjavi modem :) mozda je neko imao vise srece...

uspeo sam da se povezem i sa ortakom koji nema javnu adresu bas ko sto je i ja nemam... znaci radi NAT na NAT... to se navodi i kao bitan feature... ali nismo nista igrali...

e zato nisam uspeo da se povezem sa covekom koji nema javnu adresu a pri tome izlazi na net preko kompa koji isto tako nema javnu adresu... ako je nekom ovo uspelo neka se hvali malo...

Link to comment
Share on other sites

Lik koji je napravio program je rekao da ga koristimo samo da igramo sa prijateljima... ja nisam neki haker, ali mogao bi neki freak da procita i da ti ishakuje komp...

Pa nisam tolika woona da mu dozvolim to...

Naravno da mi je racunar offline sa tog VPN-a dok nisam kod kuce, a imam i firewall sa zatvorenim svim opasnim portovima i sifre na svim korisnickim nalozima.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ako oba korisnika poseduju istu konekciju (u mom slucaju modem) radi extra...izgleda bolja i jeftinija varijanta od povezivanja direktno iz windowsa putem modema, gde se poziv modemom tarifira kao razgovor izmedju dva korisnika (recimo Beograd - Minhen, gde je razgovor dranje...), a uz koriscenje ovog programa trose se samo internet sati. Jesam li u pravu ili sam nesto zajeb'o:)?

Edited by Storm Crow
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...