Jump to content

Batman


Recommended Posts

Cudi me da jos niko nije okacio.

Odgledao sam. Mozda zato sto sam vise ocekivao, nisam bas zadovoljan. Zamerke su, lose rezirane scene borbi, ne-stripski uradjen (mnogo je realniji od prva cetiri dela, sto daje novu dimenziju koja se meni bas ne dopada), gluma bezveze, ne znam sta je Tom Kruz video u Kejti Holms, suvise mudrovanja, razvucen.

Pozitivno. Gomiletina poznatih glumaca, prakticno svi su poznati, cak i Rade Sherbedzija ima svoj kameo, atmosfera, odlicni CGI efekti koji ne ugrozavaju radnju filma.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja svezhe sa projekcije filma na Tashu, bilo cirka 20 ljudi :)

Ovako ... Definitivno su neke scene borbi (da ne kazem sve) loshe uradjene, i jako se tesko vidi ko tu koga bije i sta se desava. Jedan veliki minus ide i Tashu jer se skoro nista nije culo a jos zubori ona voda iz bazena, uzas ... no dobro, to nije toliko vazno.

Sama prica je ok, osim sto malo oni fleshbekovi bas zahtevaju da im se posvetis da bi skapirao gde se odvijaju i kada (neracunajuci ono kad je klinac). Posle toga sve ide pitko. Svidja mi se i zon sto je manje vishe svaki gedzet koji koristi pojasnjen (makar i samo pojasnjenje bilo neverovatno ali opet ima necega). Glumacka ekipa je stvarno sjajna, uopste nisam znao da su toliko poznatih likova uspeli da ubace u ovaj film. Za Kejti necu nista da kazhem, a tebe ce Bole neki sa foruma da ubiju :))

Ja nisam ocekivao nista puno, tako da nisam nezadovoljan. Ne znam koliko je tacno stripski precizan film i sta je tu sve moglo biti uradjeno drugacije, ali je kao akcija onako fina sasvim ok. Dodushe, prikvel malo narushava ostale delove, nekako ima tu rupa i rupica, ali ga nisu potpuno usrali kao sto su radili sa nekim drugim filmovima po stripovima.

Link to comment
Share on other sites

.to Lale

Nije ovo prikvel. Ovo je potpuno nova pricha o Batmanu, a svakako ima vishe dodirnih tachaka sa stripom nego Burtonov Batman.

Meni je film super, mada stvarno smeta shto su scene borbi potpuno nejasne.

I Kejti Holms je stvarno rupa. Super je trip simpatichne devojchice iz susedstva, ali se Kejti malo isuvishe trudi da bude simpatichna. A i njen lik (inache potpuno isfabrikovan za potrebe filma) nije idealista, kako to pokushava da se progura u filmu, vetj umobolnik ispranog mozga. ;)

Ostatak glumachke je sasvim ok. Mislim, svi su shmekeri i glume ono shto najbolje znaju, pa neka impresivna glumachka dostignutja i nisu mogutja.

Bale je najbolji Bruce Wayne do sada, a ima i najlepshi kostim.

8.5/10 na Bat-skali...

Edited by Lex

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

.to Lale

Nije ovo prikvel. Ovo je potpuno nova pricha o Batmanu, a svakako ima vishe dodirnih tachaka sa stripom nego Burtonov Batman.

Voc jor point? Ono, na kraju firma nas/ga upozna sa Dzokerom, znaci to je ono "pred" Betmena 1. Jedino ako neces da mi kazes da ce sada da naprave Batman (begins) 2 i opet ce da se fajta sa dzokerom i to, kao da se izvuku nekako za prerano ubijanje jednog od najboljih negativaca? :) Ok, kapiram promene i slicno i slicnosti sa stripom, ali mi malo cudno deluje da ce sad da vode (ako film uspe) paralelene betmene, da tako kazhem?

Link to comment
Share on other sites

Da, to hotju da kazhem. Prva 4 Batman filma su pricha za sebe. Ovaj Batman i serijal koji mozhe da usledi posle njega je neshto potpuno drugo. Shto reche Lag, Burtonov Batman je isto kao i Jacksonov LotR, inspirisan stripom/knjigom, ali znachajno izmenjen.

Zar ti nije bilo chudno da je Joker u Batmanu ubio Bruceove roditelje, a da se zove Jack Napier, dok je ovde ubica Joe Chill? ;)

A, na kraju krajeva, prva 4 Batmana su gotova pricha, i teshko da tje paralelno itji dva serijala dalje.

I vidim da sam jutros propustio da napishem:

» Click to show Spoiler - click again to hide... «
Iako mi je za onaj pochetni fajt glupo shto se nishta ne vidi, recimo fajt kada Batman shiba gomilu onih likova na doku i treba da bude mutan i nejasan. Znachi, cilj je samo da se vidi crna senka koja nosi sve pred sobom.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Da, to hotju da kazhem. Prva 4 Batman filma su pricha za sebe. Ovaj Batman i serijal koji mozhe da usledi posle njega je neshto potpuno drugo. Shto reche Lag, Burtonov Batman je isto kao i Jacksonov LotR, inspirisan stripom/knjigom, ali znachajno izmenjen.

Zar ti nije bilo chudno da je Joker u Batmanu ubio Bruceove roditelje, a da se zove Jack Napier, dok je ovde ubica Joe Chill? ;)

A, na kraju krajeva, prva 4 Batmana su gotova pricha, i teshko da tje paralelno itji dva serijala dalje.

Naravno, sve je to u redu, slazhem se, ali malo mi je to nekako bezveze da prave razlicite priche i furaju na razlicite strane ... ono, ovaj jeste bolji, ali nekako ce to suvise zbuniti ljude plasim se.

Sto se tice spojlera, jasno je to da je "dok" takav i takav izrezhiran, i takav treba da bude. Ali sto rece Bole, dosta fajtova je prilicno nejasno i ne vidis ko tu koga ;)

Link to comment
Share on other sites

Dobar film, trazi nastavak(e) koji ce verovatno uslediti, i tu bi trebali jos da ga crne, moze jos mracnije... Sto dovodi do hajlajta mog posta: prethodni betmeni, pa cak i prvi su fani haha u odnosu na ovaj... I cudo niko ne spomenu odlicnog Liama Neesona.

Bole, neko ce te stvarno ubiti, cim te vidim jednog lepog dana.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

tachno...jedno su batman i returns, a drugo su kilmer i kluni... =o)

also, laki druzhe ukljuchi pola mozga kad chitash neke stvari...pishu ti...

sto se tiche borbi...snimano je namerno tako iz 2 razloga

prvo - namerno nije kung fu extravaganza, i ne treba da bude, ko oce ultimate wireworks nek gleda kung fu hustle...

drugo - kostim ma koliko latex napredovaje je extra restriktivan, a kada neko ko ne ume da se bije ili se teshko kretje (seva segal pod debele dane recimo) onda se snimaju blizi i krupni kadrovi od 0.5 sec u kojima se ne vidi ko pije i ko platja koji samo daju dinamiku ali sama borilacka tehnika se ne vidi...a fim je predobar da bi mi nedostatak top notch martial artsa nesto smetao...

Link to comment
Share on other sites

Prilichno dobar film, mada:

Scene fajta su prejadne. Ama bash nishta se ne vidi. Ne mora kung-fu (chak i ne treba, to za mene nije Betmen), ali volim da vidim shta se bar otprilike dogadja.

Betmenov chale je tako zen [|)] da je to pomalo iritirajuce.

Kejti Holms je krajnje antipatichna.

Prevelika frekvencija lejmerskih one liner-a oko pola sata pred kraj filma.

Liam Nison je do jaja, ali njegovo angazovanje je dovelo do toga da ja i ortak pravimo glupe SW shale kad god se on pojavi u kadru.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Prilichno dobar film, mada:

Scene fajta su prejadne. Ama bash nishta se ne vidi. Ne mora kung-fu (chak i ne treba, to za mene nije Betmen), ali volim da vidim shta se bar otprilike dogadja.

You have been assimilated.

[:D]

Liam Nison je do jaja, ali njegovo angazovanje je dovelo do toga da ja i ortak pravimo glupe SW shale kad god se on pojavi u kadru.

Nerd alert?

Link to comment
Share on other sites

Dobar film, mrachiniji i sa boljom atmosferom, scene borbe su mi ipak loshe (ne rachunam prvu betmenovu scenu koja treba biti takva, kao i njegovu igru zhmurke sa Nisonom)

sve u svemu vredi pogledati

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...