Jump to content

demokratija vs diktatura*tito ili bilo koj vladar


Recommended Posts

Iguana

STO SE TICE NAPADA

U Moskvi je 15.jula 1938 godine predata nota sovjetskoj ambasadi u kojoj japan zahteva da se trupe crvene armije smesta povuku sa visova Zaozernaja i Bezimjanaja, koji su navodno pripadali drzavi Mandzuko, odnosno mandzurijskoj marionetskoj vladi. Kada su to Rusi odbili, Japanci su kao odgovor prebacili u podrucje jezera Hasan oko 38 hiljada vojnika sa tenkovima, avijacijom i zapoceli vojne operacije da bi silom preoteli pomenuta dva uzvisenja.

A rusi ih tu satukli...pa su japanci pristali na mirovne prekovore posle 2 nedelje...

Toliko o tvojoj nacitanosti....u japan mi nediraj - Tora za Cara!

Preporucujem Odlucujuce bitke od branka kitanovica...imam:rat na bliskom istoku, berlinska, staljingradska, lenjingradska i moskovska bitka....imao sam i kursku bitku al' je neko konfiskovao.

Takodje obavezno stivo...Gestapo nad Evropom.

A sto se per harbura tice...scenario mi je poznat - opet kitanovic, zaludjenik sam za japanom...toliko o tome i tih 11 sati izjutra.

A nek mi neko kaze sta su ameri i rusi trazili u njihovim lukama par (neznam tacno) godina ranije...kada su ih primoravali da otvore svoju zemlju za trgovinu. JEL TO DEMOKRATIJA?

-----------------

Kruko

Taj zadnji moj pasus je sa smajlijem....hteo sam reci da su kinezi CAREVI jer su ih izgazili i sve do zore ocistili...a u zagradi sam dodao na brzinu. Izvinjavam se za gresku,nisam znao tacan razlog. Sada se stidim...ali i danje tvrdim da su carevi :)

A za drugo...zar se nevidi da sam tvrdoglav. Zar je bolje lupati glavu i nametati drugom svoje misljenje, ili opusteno vezbati borilacke vestine i voleti maceve, stitove...zar taj neko po tebi onda zivi u kamenom dobu?

-----------------

ZerBah

1. rekoh da su krivi ljudi...

2. mogao je Hitler i preko bliskog istoka da stigne do nafte...kao danas ameri, ali je bio zaludjen jacinom svoje arielske rase...po njegovim planovima je posle rusije trebalo krenuti na anglo-saksonce, ako me secanje dobro sluzi.

3.nije da nisu imali...citao sam o Alamu,onaj Dejvid Kroket-u(neznam kako se speluje) - fajt sa meksikancima. Ali 400god. naspram 5000god....pih..nula. 5000g duga drzava, spijunaza, mafija i prostitucija -KINEZI CAREVI :)

4. Rekoh potpisi za ukidanje vojnog roka su bili u pitanju.

Pa i ja sam za profi vojsku, 6 meseci regularno ili 13 u civilu- pa ko hoce da ostane u vojsci...

lepo je bilo krenulo sve dok labus nije umesao svoje prste. Kupujemo izraelsku pusku a imamo nasu novu M21(sistem kalasnjikov, metak 5.56) koju su grci porucili za svoju vojsku - a puska je zakon. Stopirana je i proizvodnja vozila za inzinjeriju i razminiravanje, neznam sta je sa upgradeom tenka -mislim da je i to stalo...a i na tome bi mogli da zgrnemo pare jer neke zemlje imaju nase tenkove ( moram naci u nekom KALIBRU je bilo o ovome)

HRABROST je STRAH koji je prethodno izgovorio molitvu :)

5.superdrzava - ameri a oni nekom o Ravnopravnosti...

6. bice, bice...nego, jer se mi ono za vreme Zlobe sprijateljili sa kinezima, a sada nevidim da ih iko posecuje od 5.oktobra. Jel to meni nesto promaklo?

---------

Ostali

Covek u visokom dvorcu merkam vec dugo da procitam - cujem da je odlicna...mogao sam da pazarim u NS-u za nekih 200-300din al' sam uzeo burazeru za rodjus celog tolkina za oko 1500. bio neki sajam knjiga na trgu.

Tu sam ameriku spominjao...prvo na amere pa onda na ruse...to bi im upalilo! po slobodnoj proceni.

A sa rusima su se Japanci picili i oko 1900 god. (neznam tacno)...bila je neka pomorska bitka....ali to nema neke veze sa drugim svetskim

-It is said that the first time Takamatsu saw Judo he was horrified. This was because they bend their backs during their techniques.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dakle ti kazesh da su zbog pogranichnog incidenta izmedju Japanaca i Rusa 1938., Nemci pomogli Japancima napadom na ruse 1941. ?

nemacki drang nach osten nema veze sa japancima...

btw rusko japanski rat koji pominjen vodjen je 1905.-te oko luke Port Artur

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

koliko ja znam 1905. su japanci tako opako izgazili ruse da ovi nisu znali gde im je dupe, a gde glava:)...prvo su na kopnu porazili visetruko brojnije ruske trupe, a onda su rusi poslali svoju flotu koju su japanci skoro celu potopili...valjda su zato rusi drzali brdo vojske na dalekom istoku za vreme ww2:)...kad smo vec poceli da pricamo o istoriji...meni je oduvek najzanimjiviji bi rat na pacifiku u ww2, valjda zato sto se lozim na japan:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bila su dva napada preko Ardena - ti znash za jedan... i onda ja imam poluinformacije

Sad cu da ti objasnim:

Ardeni su planinski masiv u Belgiji... Belgija i Holandija su bile neutralne. Shta se desava? Da bi Hitler obishao Mazino liniju(sistem utvrdenja) morao je da prodje negde drugde. Jedino preko Belgije i Holandije.

Francuzi su verovali da ce poshtovati nezavisnost Bel I Hol medutim nije bilo tako. Francuska je posle toga bila pregazena. Znaci to je bila '40

Shto se tiche 44 da ti dokazem da nisam snabdeven dezinformacijama:

Napad je bio preko Ardena. To jeste bio njegov poslednji trzaj... tj napad na Dvajta Ajzenhauera posle iskrcavanja na Normandiji. Na trenutak je bio Ajzenhauer iznenadjen medjutim posle bitke kod Kurska vishe nemacka vojska nije bila ona od pre.

ahem, ahem... napad preko Ardena je jedan i jedini u WW2 i on se desio '44. napad na Benelux i zaobilazenje Mazino linije se desilo '40. ali ja nikad nikog nisam cuo da to zove proboj preko Ardena.

dobro onda, nisam te razumeo, mislio sam da si totalno neinformisan, ali sam pogresio i zato ti se izvinjavam.

sto se tice Japana [:)], Staljin je dobio informacije od Zorge 1941. da Japan nece napasti SSSR i tad je odlucio da povuce istocne trupe na Staljingrad i izgazi Nemce. Zorga je isto javio SAD-u za Perl Harbur, ali je njegov izvestaj bio (namerno) ignorisan iz politickih razloga, jer je establismentu trebao izgovor za rat, posto javno mnjenje nikako nije bilo za mesanje u rat u Evropi. jedini rat koji je SSSR vodio sa Japanom u WW2 je bio napad Rusa '45. u Mandzuriji, gde su polomili Japance i naneli im ogromne gubitke, dok su ruski gubici bili zadivljujuce minimalni. pogranicne incidente iz '38. ne racunamo u WW2, prava frka je Staljinu bila tek 1941.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Tacno... ali je taj Staljin isto ignorisao informacije da ce biti napadnut od strane Nemaca... Verovao je da ga Nemci nece napasti posebno posle sporazuma Ribentrop - Molotov.

Bash kada je povukao trupe sa Dalekog Istoka uspeo je da pobedi nemce... Katjuse su odradile lavovski deo posla.

Edited by Brain Damage

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Taj zadnji moj pasus je sa smajlijem....hteo sam reci da su kinezi CAREVI jer su ih izgazili i sve do zore ocistili...a u zagradi sam dodao na brzinu. Izvinjavam se za gresku,nisam znao tacan razlog. Sada se stidim...ali i danje tvrdim da su carevi :)

A za drugo...zar se nevidi da sam tvrdoglav. Zar je bolje lupati glavu i nametati drugom svoje misljenje, ili opusteno vezbati borilacke vestine i voleti maceve, stitove...zar taj neko po tebi onda zivi u kamenom dobu?

Opusti se, josh si mlad ^^

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Sofisti su govorili, posten covek nece vlast.

Realno politika je prljava oblast i ima svakakvih igranki itd. bolje da ne pricamo o politici to dovodi u 99% slucajeva do flame-a.

Kao sto je ovaj ronaldinjo poceo da pljuje po socijalizmu a ni malo nije upucen u isto, garantovano drzi Djindjicevu sliku na zidu i misli kako je demokratija cool i kako je to evropski, yeah right....

Platon je takodje rekao da je najgori oblik vladavine demokratija, pa ti vidi...

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

*off topic*

A zasto mora svaki topic o politic da bude 6+ strana ?

dobro je da ih je samo toliko...

Znash kako svaki Srbin ima svoju politiku... ''Koliko Srba toliko i stranaka''

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

ahahahahah,nego samo da vas pohvalim,odavno nisam citao bolju raspravu na ruru(izuzev mka vs kalash)

zoltrix koliko kosta katana?

Neko je spomenuo americko cekanje od 2 godine do napada na evropu,pa zar oni nisu za to vreme pravili ratnu masineriju?

Link to comment
Share on other sites

Znachi zaista ne cenim nishta vishe iz ww2 nego tiger tenk 1 , omfg ..to je lepota od tenka ... jebeni ameri tiger pokupi 6-7 njihovih , pa chak i onih kasnije najboljih tenkova Sherman ... ali jebiga sta kada su ovi ih toliko pravili da ovi nisu imali municije toliko da unishte :) ...

Da i neko je spomenuo rat na pacifiku ... Nova Gvineja zaista ima zanimljivu prichicu oko toga a imam i par knjiga na tu temu ... jako zanimljivo ... taj Japanski fanatizam itd ...

Btw znate li da se nemachka podmornica koja je nosila uranijum Japancima predala amerikancima kada je objavljena kapitulacija ( lol ovo se rimuje ) i tim uranijumom koji je nedostajao amerima oni su zavrshili atomku i sjebali Kosooke . Heh ironichno ;)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

mozete da gledate na Discoveriju... ne znam koji je termin jbg. ali radi se o nekom liku koji je istrazivao x dina o ''letecim tanjirima''

Kakve veze ima sa ww2?

Pa kada su Ameri dospeli u neku fabriku (mislim Skodinu) preuzeli su nemacki projekat letelica koja trebalo da promeni tok rata... misteriozno je nestala...

Letelica je trebala da savlada silu gravitacije i krece se 3x brzine zvuka :)

Letelica bi trebalo da je sada u Americkoj bazi u Roswelu i kada se krece uopste se ne cuje...

Interesting:)

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...