Jump to content

da li je c najveca brzina u prirodi


Therion

Recommended Posts

Tesla je josh za davne 1905 poslao talase koji su obishli zemljinu kuglu brzinom od 475000 km/s... takodje je vrshio posmatranja odredjenih kosmichkih talasa koji se navodno krecu brzinom koja je 50x brzha od brzine c...

vashi utisci??? Neka sudbina teorije relativiteta bude odlucheno od strane rurovaca!!!!

Link to comment
Share on other sites

nisam bas neki strucnjak sto se tice fizike

ali koliko se ja razumem teorija relativnosti je vec odavno zastarela

ima toliko knjiga koje to lepo objasnjavaju

laicki govoreci

teorija relatinosti spada u takozvanu veliku fiziku gde apsolutno odgovara

ali kad je u pitanju mikroskopska fizika (fizika jako malih cestica) e tu se koristi kvantna fizika koja koliko ja znam kaze da postoje brzine vece od brzine svetlosti.

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

Sad ce tomke da se javi da nam objasni lepo:).Sto rece fantom u kvantnoj fizici bi trebalo da postoje cestice koje se krecu brze od c, ali ne znam da li je njihovo postojanje stvarno dokazano(opet teorija i praksa).A bio je i onaj satelit koji je trebalo da proveri teoriju tako sto ce meriti zakrivljenje svetlosti od strane zemlje, valjda se jos vrse neka merenja i obrade tih podataka...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

zar nije u neku ruku oborena teorija jel se ona zasniva samo na 3d prostoru ? a izvedena su postojanja josh 12 (valjda) dimenzija ?

Nema sta da se obara teorija teorija je ok i funkcionise

ali ako su u pitanju cestice onda mora da se primenjuje qvantna fizika

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

Mozda ce neko prepoznati ove textove... mozda nece... ok elem vezan je za Ummo (verovatno neko zna shta je to)

Although we already referred to it in this report, we will make a synthesis of its structure and its functions. B.B.  is in another frontier WAAM (Universe).  This cosmic plane has the following characteristics: quanta or photons move at infinite speed.

Its anticosmos is identical to itself. That is, the amount of positive and negative mass in its centre(is equal?), although occasionally particles of matter and antimatter annihilate each other to produce energy. When they do, they constitute the most important source for this gigantic multibrain. 

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ajnstajn je bio jedan od najvecih prevaranata koje ovaj svet poznaje.Naravno da brzina svetlosti nije najveca u prirodi,sto je Violator lepo i napisao,a tomekus bi mogao da mrdne dupe i razmisli sta generalno covecanstvo ima od te famozne ajn. teorije relativiteta.Tesla je svoje stvari dokazao(ne bas sve,ali treba imati razumevanja za vreme i tehnologiju u kojem je ziveo).

Za sve neupucene,danas u svetu funkcionise preko 700 teslinih izuma i patenata,sto cisto sumnjam da ce neko u skorije vreme oboriti.

I da bi pravilno shvatili teslu treba znati jedan od polaznih osnova teslinog elektromagnetizma:

Nijedna sila niti polje sile ne postoje kao takvi u vakuumu.

I ubuduce bih molio neupucene da kada pricaju o tesli ne koriste floskulice tipa ma to su price iz zadnjih 15 godina i proizvod stanja srpskog uma.Za teslu se zna i mnogo pre tog vremena,ne samo kod nas nego i u svetu,a to sto,zvanicnom naukom,obradjeni umovi nisu u stanju da pojme sta je sve tesla radio,to je vec problem "obradjenih" koji nisu bili u stanju da mrdnu dupe i potrude se da saznaju nesto vise od onoga sto im je lepo upakovano i servirano na tanjiru.

Pozdrav

No Pity For The Majority

Link to comment
Share on other sites

ne nije to iz kurira,ali je iz literature koju verovatno ti i tebi slicni nikada necete biti u stanju da shvatite i prihvatite,jer te ljude koji su to pisali nisu tukli pendrecima i polivali ih hladnom vodom,sto je tebi ocigledno neki parametar. [angel]

p.s. zar tvoje pitanje nije off-topic,mister kopro?

No Pity For The Majority

Link to comment
Share on other sites

ne nije to iz kurira,ali je iz literature koju verovatno ti i tebi slicni nikada necete biti u stanju da shvatite i prihvatite,jer te ljude koji su to pisali nisu tukli pendrecima i polivali ih hladnom vodom,sto je tebi ocigledno neki parametar. [angel]

p.s. zar tvoje pitanje nije off-topic,mister kopro?

A ja bih tebe, kao moderator ovog foruma, lepo zamolio da postujes pravila postovanja na ovom forumu i da price iz zone sumraka/treceg oka sacuvas za neko drugo mesto.Vec na nekoliko topica se ponasas bahato i postujes stvari koje nemaju veze sa naukom.Ako ubuduce nastavis tako bice ti zabranjeno postovanje na ovom forumu.To se odnosi i na sve ostale koje jos jednom molim da procitaju ova pravila:

http://forum.klanrur.rs/index.php?showtopic=28367

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ok gospodine moderator,a ko je odredio vasu kompetenciju po pitanju toga sta je nauka a sta ne?Ko si ti da etiketiras neke tekstove kao zonu sumraka i sl.

Kako se ja to bahato ponasam?Molim razumno objasnjenje.Koji to moji postovi nemaju veze sa naukom?Pa sam si rekao u jednom postu da nemas pojma o svemu tome ,da ce tomekus da to lepo objasni...

No Pity For The Majority

Link to comment
Share on other sites

zato si se ti nashao velikodushan pa da nam objasnish ono shto dule ne moze... ;)

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...