Jump to content

ADSL -vs- Kablovski


Recommended Posts

Ne vidim sta bi bilo komplikovano. Jedino je vazno, koliko ja kapiram, nekako "osigurati" da ti telekom ne skine ADSL instalaciju. Znaci mozda vec "sad" potpisati kod Beotela ugovor (na primer, pod uslovom da oni ne cekiraju da li vec imas sa nekim ili ne) i kad Beotel kazhe da je uspela varijanta i da mozes da dobijes ADSL, ti otkazhes kod sezama (15 dana pre kraja pretplate mora). Posle 15 dana im vratis modema u medjuvremenu se nadas da ce ti stici Beotelov.

Jer ja koliko kapiram, ispravicete me ako gresim, ADSL "sistem" je identican za sve provajdere, samo je pitanje modema koji ti je na liniji i naravno trenutne pretplate. Onda je jos mozda bolja varijanta da uvedes Beotel adsl, lepo sacekas modem, sve da ti stigne, ovo ono, i tek onda otkazhes sezamu, da budes siguran da ce "proci".

BTW, jel postoji mogucnost da ja kupim ADSL modem, i da ga drzhim na svojoj liniji i onda samo "menjam provajdere" po potrebi, ili bas moram da imam provajderov ADSL modem?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam se odavno raspitivao oko prelaska sa jednog na drugi provajder, i u svakom sluchaju ostajesh jedno 10ak dana bez ADSLa...

Npr. ako si kod sezama, prvo mora sezam da skine svoj prikljuchak na tvojoj liniji, pa tek onda neki drugi provajder da stavi svoj...

Zvao sam danas sezam, i kazu da ovo bagovanje nije do njih vec do telekoma, i kazu da su juche telekomovi radnici bili na terenu, ali da nisu zavrshili posao, pa ce nastaviti sa radom od ponedeljka...

Takodje su mi rekli da juche jedno vreme ni jedan ADSL korisnik, bez obzira na provajdera, nije bio konektovan...

Link to comment
Share on other sites

Evo odgovora Sezamproa upucenog meni:

"Problem koji imate moze nastati kao posledica nepravilnog rada upravljackog programa za uredjaj koji ste dobili, ili kao posledica neispravnog rada samog modema. Pokusajte da problem resite reinstalacijom upravljackog programa.

Ukolio ovaj postupak ne donese rezultat, obratite nam se ponovo kako bismo izvrsili zamenu uredjaja.

"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Donedavno na adsl kod Yubc. Ne dolaze likovi da ti ugrade vec ugradjujesh sam [mada ugradnja je prosta],

imao sam nekih problema na pochetku oko lozinke [umesto slova sh napisali su s]. Net radi ok, dl mi je negde oko 24k, torenti rade 30k [256/64 paket], ping je dobar. Shto se tiche skidanja prikljuchka to je lozenje, pored mog naloga nakachio sam se na 7 razlichitih [drugi provajderi]. Sad treba da uzmem 512 paket ili 768 pa javljam utiske.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

bash cu za nekoliko dana da otkazhem adsl kod sezama i predjem na yubc - inache planirao sam kao lucky shto je rekao da 15 dana ranije podnesem zahtev za adsl i uzhivam u trenutnom josh 15 dana :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

VAZNO !!!!

Beotel ima letnji popust za ADSL koji iznosi -20% na mesechne pretplate, dok je uvodjenje do 1. septembra besplatno !!!

Juche sam ih zvao i kao: "Da proverimo da li je omogucen kod vas, zvacemo telekom i vi nas nazovite sutra" , zovem ja sutra i leekchina kaze "Moze dodji potpishi ugovor i to je to" , ode cale odma potpishe dobije modem i sve na ruke, plati 1600 za ovaj mesec i to je to s' parama :D

Jedini azjeb za mene je shto sad kad sam sve dobio moram da chekam 2 nedelje da bi "ozichili" centralu, shto nije puno s' obzirom da sam kod SBB imao odgovor "Zovite krajem avgusta pa MOZDA vam bude uveden net, AKO budemo imali vremena" :(((((( smradovi ciganski, nikad kod njih po meni ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Uf ... ti cekas telekom da ti uvede prikljucak na centrali ... samo napred :) A beotel ti je to prod'o cisto da budu sigurni da su ti zaboli zastavicu (da izvines ;)) Ali dobro, nadajmo se da ce sve proci kako treba.

Sto se mog adsla tice, i ja planiram da predjem, ali jos uvek cekam neke informacije pa cu videti. Dok se to ne desi vratio sam se na 700MB pretplatu, em nisam kod kuce, em iovako ne mogu nista da skinem jer cesto puca.

Link to comment
Share on other sites

Nisam procitao sve postove, ali vidim da hvalite KDS, e ovako ja sam na KDS-u za TV, ali ne mogu da uvedem net... zvao sam pre 2 meseca da pitam dal' je moguce, odgovorili su mi da to mogu da urade samo na Tosinom Bunaru i da experimentalno rade na Slaviji i Rakovici, pa sad pitanje, jel zna neko gde jos mogu ?

Ovo sam pitao vishe puta... pa pitam opet... jel postoji bilo kakav nachin da pojacham net, a da nemam tehnichke mogucnosti za adsl i da moja firma ne moze da ugradi kablovski net na mojoj lokaciji, a da to nije satelitski net ?

Treba mi za igranje w3 preko neta...

Link to comment
Share on other sites

wireless

moram dodati da je ok sezam - drzhi mi oko 25kB/s dload, jedini problem je shto mi se nekih 3-4 puta 'zaglupela' veza (konektovan sam ali nema protoka) ali nishta ozbiljnije od toga..

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

pa ako ti oni kazhu da mogu samo na ta tri mesta onda samo na ta tri mesta i mogu. moja iskustva sa kds-om su odvratna, ja sam u centru kod beogradjanke i godinu dana sam ih chekao da mi uvedu kablovski net. lik mi je po potpisivanju rekao dao tje to biti za par dana medjutim to se naravno nije dogodilo. josh sam ga ja cimao svakih deset dana i on kao, da da, stigli su tu do tjoshka ispod tebe, za 20 dana su kod tebe sa netom itd. na kraju posle skoro nekih godinu dana meni keva nadje neku vezu koja mi kazhe da se kablovski net uopshte ni ne uvodi tu... toliko o njihovoj ozbiljnosti. a o rakovici da ne prichamo, tamo su ljudi platili uvodjenje i pretplate za prvi mesec josh pre 2 godine a kablovsku televiziju nemaju ni dan danas. taj ptt kds radi dobro samo i samo u toshinom bunaru tako da se nemoj previshe oslanjati na njih. vidi ako imash tehnichkih mogutjnosti da predjesh na SBB kds ali morash da imash josh bar 50% ljudi iz tvoje zgrade koji tje hteti isto. ako ne razmisli o wirelessu, pored kabla i adsl-a to ti je najbolja (jedina) opcija.

Link to comment
Share on other sites

Malopre mi (posle sto godina) stigao mail od Sezama da je Telekom obezbedio prikljucke na mojoj centrali. Ali kad vidim kakvo ste iskustvo imali sa njim, ima da ga zaobidjem siroko.

Ali aposultno ne znam ciji adsl da uzem (kad za to dodje vreme)! A i nemogu nikog da pitam za iskustva kad (adsl) u Zemunu niko nema. [V]

P.S. Sta mislite o BeocityNet-u?

Edited by noodle
Link to comment
Share on other sites

wireless ti je bezhichna konekcija. brzine konekcije se kretju kod nas uglavnom od 64kbps do 512kbps. za konektovanje je potrebno da neki od provajdera ima AP (access point - pristupna tachka) chiji ti signal mozhesh da uhvatish. da b i se konektovao na AP treba ti wireless kartica (koja ide u pc) i antena (koja ide van pc-a, uglavnom na terasu, prozor i sl.). ako ti je AP relativno blizu i neke jeftine varijante mogu da prodju dok ako je daleko trebatje ti bash kvalitetna oprema. od wireless providera znam verat, tehnicom (tj sinfoniku), beogrid, chak i bg wireless (oni imaju net samo u nekim delovima mrezhe) pa se raspitaj kod njih ko pokriva tvoj kraj. inache wireless je kao vid konekcije loshiji od cable-a i adsl-a zato shto je manje pouzdan. dune kisha, padne vetar, proleti golub i tebi mozhe da utiche na konekciju ali je opet daleko daleko bolje od dial-upa. sama pretplata je isto jeftinija od cable-a i adsl-a ali su startni troshkovi (za karticu i antenu) vetji.

Link to comment
Share on other sites

Aha, aha kapiram, nego sta znachi tachno to "relativno blizu". Ja sam na Mirijevu, tako da mi je verat "relativno daleko", gde se nalaze tehnicom i beogrid ?

Mislim, jbg-a valjda ako je isti grad u pitanju, trebao bi da sam "relativno blizu" ...

I da li znas mozda otprilike mesechnu cenu za 256k flat... to nameravam da uzmem, a uvodjenje je oko 180 evra, kako mi je rekao ortak danas... bar je toliko bilo pre 2 meseca, jel to tachno ?

Edited by Mario^^
Link to comment
Share on other sites

Tehnikom dere, bolje tu nemoj nista da trazis :) Znaci 22 evra je mesec 64kb a setup je 20 evra. E sad, onda je tek 128 sledece povecanje brzine i to kosta 100 evra mesecno. mis'im, cekiraj im sajt, osim ako nisu nesto skoro menjali.

Sa druge strane, beogrid je dosta povoljniji, 1000 dinara je 128kb, 1800 je 256kb, plus 470 dinara mesecna pretplata za "servis".

Link to comment
Share on other sites

Tehnikom dere, bolje tu nemoj nista da trazis :) Znaci 22 evra je mesec 64kb a setup je 20 evra. E sad, onda je tek 128 sledece povecanje brzine i to kosta 100 evra mesecno. mis'im, cekiraj im sajt, osim ako nisu nesto skoro menjali.

Sa druge strane, beogrid je dosta povoljniji, 1000 dinara je 128kb, 1800 je 256kb, plus 470 dinara mesecna pretplata za "servis".

Laki, to im je stara cena [e sad shto su oni retardi koji ne znaju da menjaju to je vec druga stvar]. Sada za 128k placash 22e mesechno ali ti preko vikenda pushtaju 256. 100e je sad 512k. Mada rupa su shto se tiche kvaliteta tako da je bolje da se chekira beogrid

Link to comment
Share on other sites

Po mom misljenju Beogrid definitivno ! Imaju i prepaid fazon....koji je 1MGbita izlaz na net (po zahtevu i mnogo sire ko ima kesha naravno ) Jedina mana je to, sto se placa po protoku.Naravno pored svega imaju lokalni lan koji je najbitniji deo priche i na kom moze da se skinu najnoviji filmovi, muzika..itd...(odprilike 4 terabajta podataka) Tako da u principu i nema potrebe da se skida sa net-a u velikim kolichinama.Uvek se nadje neki flat korisnik na mrezi (zamolis ga da ti skine sta treba i onda lepo share-uje) [:)] .....Kvalitet net-a je poprilichno dobar..... Necu vise da hvalim Beogrid jer poznajem ljude.....Uverio sam se da mi je to najbolje resenje i zato ga uvodim....Sve u svemu treba da se ovih dana pentram na krov jer sam kupio opremu.... [:D][:D][:D]

Edited by DeuS I M@XImuS
6.jpg126132.jpg
Link to comment
Share on other sites

Laki, to im je stara cena [e sad shto su oni retardi koji ne znaju da menjaju to je vec druga stvar]. Sada za 128k placash 22e mesechno ali ti preko vikenda pushtaju 256. 100e je sad 512k. Mada rupa su shto se tiche kvaliteta tako da je bolje da se chekira beogrid

Dobro, ali jos uvek je to skupo ... 512k - 8400 dinara ... eeeej ... evo kad vec pricamo o beogridu, kod njih je 512k 2600 din ... Mislim da je i kod ovih bgwireless i slicno takodje slicna cena.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...