Jump to content

pitanje koje je muchilo nauchnike


KalElen_

Recommended Posts

Ovo me podseti na period kad sam se (pre dosta godina) igrao sa nekim prijateljima u Hrvatskoj. Nikako da potrefimo koja je igra koja, dok se ne pojasni ... na fazon

"E ajmo Janjine"

"?!?"

"Pa ono kad se jedan savije, ovaj ga preskace"

"Aaaaa ... to je bre (neko ime)"

i tako redom :)

Link to comment
Share on other sites

Lucky, osh ti da ja tebi za to budzenje malo nabudzim warn, a? [:p]

p.s. Shala naravno, chekam vec 3 jebena dana da neko od admina postuje neshto shto ide makar malo u OT, pa da mu pretim sa warn-om! [:D]

Inache, primetio sam da se te razlike najbolje vide na primeru ringlova, to se i u BG-u govori u svakom kraju drugachije...

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

jeste primetili kako svuda nichu kojekakve teme u kojima se josh i vode nekakve 'diskusije',.. khm a tek je beta testiranje AS... bice ovo zaniiimljivo

anyway u nekom rechniku (nije benson)nadjoh prevod za elf na nasem je to patuljak :) adj sad

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

u masi filmova sam video prevod elf=patuljak, ali kako je i dwarf patuljak, jasno postoji potreba da se elf i dwarf razlikuju te su engleski elf-ovi postali vilenjaci. ja sam za vilenjake chuo u bajkama koje su mi prichali ljudi koji ne znaju ni rech engleskog josh kad sam bio malac a za vilovnjake relativno nedavno, tako da mi je ovo prvo nekako prirodnije. kada je uvedeno dwarf=patuljak, elf=vilenjak, ne znam, ali pretpostavljam da je moglo biti i obrnuto tj. da nashi vilenjaci verovatno nisu isto sho i engleski elfovi

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

jeste primetili kako svuda nichu kojekakve teme u kojima se josh i vode nekakve 'diskusije',.. khm a tek je beta testiranje AS... bice ovo zaniiimljivo

anyway u nekom rechniku (nije benson)nadjoh prevod za elf na nasem je to patuljak :) adj sad

Pa dobro je to za forum, sa tim ciljem su valjda i uveli AS. Meni je ova tema OK poshto sam i sam lichno zaista chesto razmishljao na ovu temu (da, da, get a life... vatevaaaaaa [^] ), a ako neko ovde krene da zastranjuje - sadzgace ga Lucky, svraca on.

A shto se rechnika tiche, da nije Windict? Kod mene on za dwarf pokazuje - patuljak, kepec... a za elf - patuljak.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

elf = vilovnjak

fairy = vilenjak/vila/vilica....mada bih ja vilicu chuvao kap prevod za pixie...iako bi se britannci malo binili =o))

uglavnom elf JESTE viloVnjak, jednostavno zato sto je vilenjak mushka vila, a nasha mitologija definishe vilu kao nesto totalno drugo od "klasichnog" tolkinovsko/ad&d/fantasy vilovnjaka...

e sad... =o))

ja u govoru i pisanju pichim vilenjaci za jedne i druge jer mi vilovanjk zvuchi malo debilno...ali bez obzira kako zvuchi viloVnjak jeste pravilan prevod za elfa =o)...hmmm sad kad ovako chitam sta sam napisao ja zapravo najcheshtje kazhem elf (chak i kada ne govorim o motornom ulju ili brojim na nemachkom =oPP)

Link to comment
Share on other sites

vilovnjaci su elfovi

vilenjaci su mali sumski duhovi (kao zvonchica iz petra pana)

2 potpuno razlicite stvari

shteta shto nisam video ranije temu...

meni mnogo bolje zvuchi reci ELF nego vilenjanjak ili slichno zato shto me rech vilenjaci strashno asocira na zvonchici i sl. bica koja prosipaju macgichni prah i zive u bajkama... ELF je rasa bica koja ima zashiljene ushi, zivi u shumi i ostali opisi shto se vec javljaju)...

vilenjak bi pre koristio za mushki rod rech FAIRY (vile)...

A ELF-ovi su elfovi :)

jbg. prvi put sam sreo prevod u knjizi Teri Burksa, i bukvalno je prevedeno (ako se secam dobro) kao elfovi... mada, sreo sam novija izdanja ali, tamo je prevedeno kao vilenjaci... koji shit... ELF zvuchi bolje :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...