Jump to content

cecin novi album


Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo, skinuh sve, pa mozes da brises sa servera ako treba.

Preslushao sam ovih pet pesama i evo mojih zapazanja. Generalno, vidi se da je to sve lepo uklopljeno i 'vamo namo, i nisam siguran da ovo nece ostvariti uspeh kod domace (a mozda i sire) populacije.

Cinjenica je da u ovoj pesmi sa trubacima ("Zamalo") suvishe probija taj "etno" prizvuk ili zovite ga kako god hocete, a i Ceca prosto ne moze da pobegne od toga da joj je glas tipicne kafanske pevacice, pa tu mozda nece "biti hita".

Ipak ovaj "Plan B" je potpuno kechi pesma i ako vec nije postala radijski hit uskoro ce, a kapiram i da ce je "brzi momci" u raspalim kadetima iz '88 ali zasto da ne i audijima iz 2005. slushati na sav glas svojih zvucnih sistema. Ima cak i neke filtere na Cecinom glasu pa joj to vadi situaciju a i jasno je da nasi ne mogu da pobegnu od jakog bita (ako se to u terminologiji tako kazhe) plus ovaj "pevam mnogo brzo" refren, i malo tursko/indijskog melosa. Ono, mislim da "Plan B" ubacuje Cecu na zurke Ambisa/Kan Kana i to u onom delu kada se pusta "haus" (znate vec kako ide, "haus", "zabavna" i vec oko 2-3-4 krecu narodnjaci ;)).

"39, 2" je iovako bio Cecin izlet u "neke nove vode", ali ova varijanta je skroz bljutava sa milion puta izrabljenim semplovima, a i sporija je i nema "dominantnost" da bi bila prihvacena u "novom ruhu".

"Ne gushi me" je (barem u prvom delu, a provejava i kasnije) pokradena matrica od Britni iz pesme "Do Something" (bit i "vrisak), kapiram da su zato napisali da je to miks Britni (i Prodigyja) ... Ove druge btw nigde nisam primetio u numeri, osim ako nisu mislili na onaj "instrumentalni deo" u poslednjem minutu koji malo podseca na Spitfire ...

"Pazi s kime spavas" je zaista "Nije ana nije marija" (btw, "Nije ana nije marija, to je moja anamarija, wtf? :)) a i sama pesma skoro minimalno izmenjena, skroz je nekako bezveze ... Mada ne znam, mozda je za brzu voznju gradom ili uz dobar, dobar bas u nekom klubu zaista efektna.

Tek, od ovog sto sam cuo zahvaljujuci Maha distributivnom sistemu ciljam da ce Plan B da ostavi najjaci utisak, pa onda "Ne gushi me" prateci "Zamalo" pa tek onda 39.2 i ova "Pazi s kime spavas".

Link to comment
Share on other sites

"Ne gushi me" je (barem u prvom delu, a provejava i kasnije) pokradena matrica od Britni iz pesme "Do Something" (bit i "vrisak), kapiram da su zato napisali da je to miks Britni

e, jes', zaboravio sam da postoji ta pesma.

"Nije ana nije marija, to je moja anamarija, wtf? :))

i ja se isto pitam :D

neću jo

Link to comment
Share on other sites

Plan B cini mi se najbolja od onog shto sam preslusao, svidja mi se kako je odradjen zabranjeni grad i prljavo

39,2 isfurani semplovi

Zamalo - smeh, znaci feat neki sean paul dancehall tip shto prica sa "yeah" jamajcanskim naglaskom uz trubace :)

Link to comment
Share on other sites

ali sam pomislio da pricamo o tome da bi ona mogla postati ne-narodnjak zika.

Nisam siguran da bi tako nesto ikada mogli da pomislimo :) Ono, Ceca je Ceca, ovo samo, kao sto rekoh, moze da je umuva u "zabavnjacki" deo zurke na nekom od poznatih domacih okupljalista umesto da bude samo u narodnjackom. Nisam siguran da ce neko (barem ne neko ko vec nema afiniteta na "tu stranu") da krene da slusa Cecu zbog ovoga ili da slusa samo "london mix" ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...