Jump to content

shaman class


coll

Recommended Posts

Da ne duzimo, ako rogue uleti u nature's grasp on je protiv druida zavrsio svoju pricu. Posle toga fearie fire pa meda i povremeni heal i prica se tu otprilike zavrsava. Rogue moze samo da proba da pobegne. A za shamane je malo duza prica , ali daleko od toga da je druid mnogo podredjen.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da ovaj samo u svakodnevnom PvP nema teorijske sanse da trosis potione ukoliko neces jedno 50 tak dnevno da potrosis. Za onaj Free Action Potion ti treba jedna specijalna riba, ako se dobro secam Oily Blackmouth {nest tako} pa ono... ti ih idi napecaj dovoljno... Meni je fishing 300 i ne pada mi na pamet da idem da pecam ribe za PvP.

Onaj lesser vulnerability napital - to nikad nisam cuo, sta to radi?

lol... u menethilu samo zabaci udicu, upecacesh 20 komada za 5 minuta...

Link to comment
Share on other sites

Saint prema thottbotu na osnovu veoma pouzdanog statistickog uzorka verovatnoca da ces uhvatiti jednu ribicu je otprilike 1:5. To je mnogo manje od 20 za 5 minuta. Osim toga za jedan Free action potion trebaju ti 2 ribice, a tu se prica ne zavrsava posto ti treba i 1 stranglekelp (ili kako li se vec zove ta biljkica). Sam znas da raste samo pod vodom i jedna je od tezih za naci. Za oboje moras ici u low level zone, a to je smor kada si L60.

Uraditi sve to u PvP BGs je gubitak vremena

Link to comment
Share on other sites

Dal je mogutje da ja pricam sa totalnim noobovima ovde ?

roots je trajanja 27 sekundi ? flash powder ? i prekida ga ranije dmg koga nema ako sam ja blindovan

natures grasp je talenat koji ja ukljucim i sledeci put kad me neko udari dobija roots

Cripling poison ... druid ima remove poison i to onaj sto kad ga bacis sledecih 5-6 sekundi skida po jedan poison na svaku sekundu

I to sto su uveli da postajes imun na roots ako kastujes vise od 2 za manje od 15 sekundi rekao sam vec problem je samo sa gnomeom koji ima rassial da izadje iz rootsa inace svi ostali ... roots feary fire (posto kazes nemaju trinket za roots onda moze jedino vanishom da izadje ali samo breakuje roots i ostaje vidljiv zbog ff-a) onda bear stun pa jos jedan root i onda sigurna razdaljina heal starfire starfire moonfire rejuvenation i bear i u tom trenutku rogue ne moze da me sabije pre nego ja njega sabijem, a da tu ne zaboravimo instant heal preko natures swiftnessa i nemoj da mi pricas o stunlocku posto on za to mora da trosi comboe i samim tim nema poena za finishing moves a mene u bearformi rogue moze da udara bez finishinga kolko oce pre ce on umreti od thornsa

PS: na sve ovo ubaci tu negde i bear heal cisto ako zagusti

Sto se tice samana lepo sam rekao oni ownuju i druide i paladine ako imaju pola mozga samo zbog purge-a inace kad sam se peglao sa shamanima a da ne koriste purge nemaju sanse ali najozbiljnije i to sam se peglao sa likom koji ima onaj epic mace iz moltena finkles neshto neshto ... A i sa purgeom shamiju treba jedno 5-10 minuta ili vise da dobije druida a da ne pominjem tu sto druid moze zapali kad oce i da ne umre .... tako da ako ti to zoves OWNOVANJEM onda ne znam sta ti kazem .... ownovanje je druid protiv warriora ovo nije ....

Tako da se informisite malo pre nego pocnete kenjate posto sam imao svoj deo duela sa rogue-ovima cak i onim koji idu na cold blood + preparation i jedino sto uspevaju je da pobegnu sa drugim vanishom ako zaboravim da im bacim opet feary fire posto istekne ...

Naravno ovo pricam za mene lvl60 druid protiv lvl60 rogue-a i po meni licno gnome rogue ownuje samo zbog rassiala koji ga vadi iz rootsa i frost nove a ima trinket za fear tako da ima pokrivene skoro sve klase osim warriora ....

Sto se tice potiona ne koristim ih u duelima i pvpu osim ako me neki gej ili vise njih ne navataju bez hp-a/mane u pvpu

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Mohi, finkle's dagger kako mu ime kaze je dagger sa lepim DPS-om i +5 na skinning valjda....2 macea koji su san snova za svakog shamana su Ironfoe(daje dodatna 3 udarca i kazu oni koji ga imaju da je svaki crit....dodajte na to windfury = ENDLESS windfury !!! Jedini problem je sto ga mnogo zele i warriori pa je diskutabilno kome vise treba). 2. mace mozda jos bolesniji je...Hand of Edward the Odd (chance on hit je da svaki spell koji je ispod 4 sec postaje instant...dakle instant heal, instant chain lightning, instant lightning bolt.....sve instant onda!!!! inace brzina je 1.60 45DPS pa sami zakljucite koji je PROC, inace chance on hit je po blizzardu 5% ako drugacije nije navedeno,dakle ako se procuje WF sansa je 15% i da ne duzim sad....).

Rogueov vanish isto prekida roots ili bilo koji movement impairing efekat...zato za njih uvek u inventary 1 free action potion TNX TO FIGL !!! :)

Link to comment
Share on other sites

choveche nemoj me uchiti koji je procenat biljaka i reagenata, na tome zaradjujem pare... i na tarabi pishe pichka pa se ne zaletish... ;)

Ne ucim ja tebe nista, a ti nisi u stanju da se pomiris sa statistikom [b)]

Oily Blackmouth

Sells for 4 Copper to vendors

Item Level 15

Source: Drop

Use: Recipe

Menethil Harbor Fishing Wetlands 78245 21.2%

Znas statisticki uzorak od preko 78 000 je veoma pouzdan. O biljkicama i reagentima i sam znam mnogo posto sam cisto na Alhemiji zaradio svoj epik mount pre skoro 4 meseca. [:p]

P.S.

Ono kada upecas prvi stak Stonescale Eels javi se [:D]

Link to comment
Share on other sites

imam alhemiju 260 i ne kapiram sta ti to mozesh da prodajesh da zaradish dobre pare ? Nishta ...

mislim smeshno : )mada sam zadovoljan ... koristan je invisibility free action i ostale forice ... ali od toga nema para ...

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Znas sta Mohican? Ti nas optuzujes za neki nOObizam a pogledaj sta pises:

1) Rekao si da PvP trinket vadi rogue od roots, sto NIJE tacno.

2) Evo ti zvanicnog opisa za Bear Form: ??

Instant cast

1.5 second cooldown

??. Also protects the caster from polymorph effects and allows the use of various bear abilities. The act of shapeshifting frees the caster of roots, snares and freeze effects.? Znaci trajno te stiti od polimorf, a kada menjas formu oslobadja te roots, snares i freeze.

3) Rogue moze na par razlicitih nacina da te stunuje, a onda si pokojni posto nemas sanse da kastujes ista. Ti opisjes sta imas kao kontra mere, samo nikako nemas dovoljno vremena da sve to upotrebis.

4) To da ces ti da bijes *dobroga* elemental shamana je tvoja utopija..  Moj shaman ima 4750 HPs i 4800 mana. Prosta filozofija: Purge / Lighting Shield sa vremena na vreme, na daljinu dvo-sekundni Lighting Bolt sa preko 20% crit sansom, a  na blizinu 57 DPS 2H Staff sa Attack Power oko 1000. Da umaknes mozda i mozes ali ako prezivis sledecih 15 sekundi pod Frost Shock efektom.

5) Nije tacno da te rogue ne moze da ti naudi u Dire Bear formi. Imas armor samo malkice bolji od samana, a isti rogue mene krituje za preko 1000HPs VEOMA cesto. Pogledaj onaj video gore sto sam ostavio Rogue VS Warrior. Druidov damage output je vjerovatno najslabiji u igri od svih klasa, verovatno slabiji cak i od paladina

6) Nije tacno da shaman moze lako da bije Paladina 1 vs 1. Moze ako ima veliki spirit? preko 250 zato sto je mana regen tokom borbe jako veliki. Moj Alterac BG sablon za samana ima spirit oko 130-140 a sa tim sanse nemas da ubijes paladina? jednostavno ostanes bez mana, ali to se nikada ne desava u Alterac BGs pa ne marim mnogo?

Sa1Nt

                Ja kazem da je ~20% sansa za ribu Oily Blackmouth. Ne govorim o drugim (beskorisnim ulovima). Stranglekelp je ipak retka biljka kada se uporedi sa ostalima istog nivoa. Bolje bi ti bilo da to vreme provides levelujuci ili skupljajuci reputaciju u Alterac BG.

Kao sto rekoh NOOBOVI ne mislim na finkles dagger koji daje 10 na skining i pada od the beasta u ubrsu valjda nego na neki mace isto finkkles nesto iz moltena koji daje 30 na int i jos stosta i taj shaman je imao 5600 mane

Sto se tice bear forme prica je bila da si u formi imun na navedene a ne da se shiftingom vadis iz istih !!! i nigde se tu ne pominje stun sto bi bilo smesno ....

Sto se tice trinketa ... znam za fear sigurno za ostalo ne znam tacno .... ja nemam pojma dal je rogue iskoristio trinket ili ima preparation pa dva puta vanishuje ...

Kao sto sam rekao za roguea ako ce da pokusa stunlock nema cime dmg da nanese a kolko ja znam ima 3-4 nacina da stunuje a stunlock ne moze nikako da izvede bez kidney shot-a koji trosi kombo poene bez kojih ne moze dmg da nanese !!!

Elemental shaman je po meni bezpotrebno trosenje mane posto druid moze dosta da izdrzi a kad shaman ostane bez mane onda je gg ...

..... dire bear form ima malo vise armora od shamana AHAHAHAHAHAHAHAHAH

Decko ja koji se ne lozim na armor imam 7400 armora i 58% redukciju a guildmate koji se lozi na armor ima oko 8500 a cilj mu je da predje 10k sto je moguce sa druidom. Shaman ako nosi 2h weapon ne moze da sastavi mnogo vise od ~3k armora a sa stitom znaci +2k ispadne ~5k armora .... i rest my case

Jedino zasto shaman owna druida je purge .... a ako trosis manu na spellove uskoro neces imati za earth shock i onda se druid lagano hiluje punim healom i ti si cao ... shamani koji mene peglaju su restoration i enchansment ili kako se vec zove grana ...

Elem da sumiram po tvojoj logici shaman bi mogao da tenkuje u moltenu i kod onixije i slicno posto ima malo manje armora od druida a druid moze da ima vise od bilo kog warriora .... Sto vas volim takve nalozene na svoju klasu

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

imam alhemiju 260 i ne kapiram sta ti to mozesh da prodajesh da zaradish dobre pare ? Nishta ...

mislim smeshno : )mada sam zadovoljan ... koristan je invisibility free action i ostale forice ... ali od toga nema para ...

Ovaj tako ti nisi zaradio pare uz alhemiju? Hoces par saveta sta je bilo dobro prije BGs?

1) Mongoose Potion

Edited by GreatGuardian
Link to comment
Share on other sites

Da ... e izvini jel ti to prodajesh na aukciji ili jednostavno kako se ko dogovori preko tradea ? npr u iron forgeu ... ili bah moze aukcija ... sry noob :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...