Jump to content

shaman class


coll

Recommended Posts

Grim> kenjas za medalju ;) izvini sto ovo moram ovako da ti kazem, al' drugacije nemoze ...

Alo bre, pa ako na tebe skoce 3-4 lika naravno da ces da umres, svako umre. crowd magije treba da ima po meni samo jedan char i to da bude njegov veliki feature ... PVP a pogotovo u wowu nije o tome kako igras za karkatera koji moze da ubije 7 likova odjednom ali pre svega o taktici i non- zerg nacinu borbe. Ukoliko ovo nekapiras svi likovi ce biti za tebe "CAO".

Paladin je pravljen da bude human shiled i da izdrzi puno ... sasvim je razumljivo da ga 3 likova peglaju dugo. Ali zaboravio si stavku da taj paladin ima probleme i 1na1 zbog "slabog" napada ( ovim nemislim dmg ... ) ... zasto svi gledate na paladina kao na "ololol pobegao je 5 ljudima !!!" lika ? Sta je time postigao ? nabacio auru dosao do orgimmaru i heartstone ? Uau ... kakav baja. Kapiras, da TO nepokazuje nikakvu snagu tog chara?

Ti si tipican covek koji ne gleda na realne mogucnosti ali na neke sporedne gluposti mangupiranja sa likom. Covek koji ubija sa paladinom je dobar igrac, koji zna da iskoristi svog lika na maximum, tip koji baci stit i dodje do orgimmaru i heartne je lame-ass.

Da si bar naveo da je paladin dobar zbog toga sto u molten core-u ( i ostalim inst ) ima auru na smanjene agra okolnim ortacima u teamu ili da moze da pomogne dosta main tank-u, gledao bi na tebe kao na nekoga ko razume sta prica ovako ...

Na SM je Salvation Army ( http://mirkk.rsn.bth.se/screenshots/ragnaros1_1.jpg )prvi roknuo Ragnarosa iz jednostavnog razloga sto su imali paladine ... mi i The Lodge smo za par dana uspeli isto ali jednostavno paladin je paladin.

Shvati da je shaman karakter sa najvise mogucnosti kako da te onesposobi + na sve to ima par veoma bitinih featura ... (wolf, totems, ns ... )

Grime, preporucujem da ides da postujes na official forume, takvih whinera kao ti ima kolko' hoces ;)

P.S izvinte' na gram. greskama :) nisam se vracao u tekstu ...

Edited by Colldor

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2/ FS crit ( a i ne samo FS .. ) = veoma retko ? hahaha ... idi igraj pvp i manje citaj forume ;) lvl 60 shamane koje ja znam daju dosta cesto taj crit, a i bez crita shaman generise dobar dmg ...

Ti si slika i prilika svoga avatara... Ja sam L60 shaman veoma, veoma dugo a moj PvP rank je 10 (Champion of Horde) vec drugu nedelju. A sada da te nesto beslpatno poucim... crit rate je default 5% a onda na svakih 100 Intelligence dobijes jos 1% a to moze da bude max jos 3% za shamane sa zaista velikim INT. Ostalo moze da dodje od opreme, a to su Gordok Gloves iz teskog DM kvesta, drop ogrlica iz DM, E Wing (sa tragicnim drugim karakteristikama), te jedan Rod of the Ogre Magi (2H oruzje) iz "DM tribute run". Ima jos jedan dagger, koji je loot sa outdoor zmaja u Azshara (zaboravi da ces ga IKADA imati).... Dakle mozes da imas 11% ako imas apsolutno najbolju opremu u igri. Ista stvar je ako tu opremu zamenis sa PvP setom.

A sad idi da se smejes ko lud na brasnu...

Link to comment
Share on other sites

Grim> kenjas za medalju ;) izvini sto ovo moram ovako da ti kazem, al' drugacije nemoze ...

Alo bre, pa ako na tebe skoce 3-4 lika naravno da ces da umres, svako umre. crowd magije treba da ima po meni samo jedan char i to da bude njegov veliki feature ... PVP a pogotovo u wowu nije o tome kako igras za karkatera koji moze da ubije 7 likova odjednom ali pre svega o taktici i non- zerg nacinu borbe. Ukoliko ovo nekapiras svi likovi ce biti za tebe "CAO".

Paladin je pravljen da bude human shiled i da izdrzi puno ... sasvim je razumljivo da ga 3 likova peglaju dugo. Ali zaboravio si stavku da taj paladin ima probleme i 1na1 zbog "slabog" napada ( ovim nemislim dmg ... ) ... zasto svi gledate na paladina kao na "ololol pobegao je 5 ljudima !!!" lika ? Sta je time postigao ? nabacio auru dosao do orgimmaru i heartstone ? Uau ... kakav baja. Kapiras, da TO nepokazuje nikakvu snagu tog chara? 

Ti si tipican covek koji ne gleda na realne mogucnosti ali na neke sporedne gluposti mangupiranja sa likom. Covek koji ubija sa paladinom je dobar igrac, koji zna da iskoristi svog lika na maximum, tip koji baci stit i dodje do orgimmaru i heartne je lame-ass.

Da si bar naveo da je paladin dobar zbog toga sto u molten core-u ( i ostalim inst ) ima auru na smanjene agra okolnim ortacima u teamu ili da moze da pomogne dosta main tank-u, gledao bi na tebe kao na nekoga ko razume sta prica ovako ...

Na SM je Salvation Army ( http://mirkk.rsn.bth.se/screenshots/ragnaros1_1.jpg  )prvi roknuo Ragnarosa iz jednostavnog razloga sto su imali paladine ... mi i The Lodge smo za par dana uspeli isto ali jednostavno paladin je paladin.

Shvati da je shaman karakter sa najvise mogucnosti kako da te onesposobi + na sve to ima par veoma bitinih featura ... (wolf, totems, ns ... )

Grime, preporucujem da ides da postujes na official forume, takvih whinera kao ti ima kolko' hoces ;)

P.S izvinte' na gram. greskama :) nisam se vracao u tekstu ...

Ako si ti ono gore shvatio kao whine svaka ti cast....pa ja sam kao lvl 56 ubijao lvl 60 paladine bez problema....i sad ne pamtim kada me je ubio neki paladin....jednostavno su smesni za shamane. Hocu samo da kazem da su ABUSERI i mozete svi da mi serete oko toga i da smarate bole me qrac ja ih ne podnosim i mislim da debelo treba neke stvari da se isprave kod njih. Ti i takvi postupci jednostavno SMARAJU jer mu ne mozes NISTA....razumes ? Naravno isto tako da ne ocekujem da na mene skoci 5 likova i ja prezivim to je nerealno...e sad ti meni reci...Da li je realno da se paladin zaleti u celu masu, upali AoE, upali stit i vrati se ko da nista nije bilo....ma daaaaaaaj !!! Ili da me smara kad se bijem sa njim 1 na 1 sa svim tim healovima i bezi preko pola mape dok ne naidje na nekog svog sponzora koji ce da mu vadi pichkicu iz govana.....izvini molim te ali sto se mene tiche ko im jebe mater ubicu svakog palishu koga vidim makar bio i lvl1 !!! Shaman ima dosta toga da moze da se bije 1na1 sa bilo kim i da on je kralj za 1na1 ako znas sa njim da igras....mage prilicno lako moze da ownuje dvojicu shaman ne moze jer nema mogucnost da izskljuci 1 iz borbe....na to sam ciljao !

Na official forumima pogledaj ti bolje koliko paladina kuka za shamane pa onda nesto reci! I zasto bi ja whineovao za njih LOL ja ih stalno ownujem....ovo nije whine ovo je jednostavno nagomilani smor, bes nazovi kako oces od tih njihovih abuserskih akcija!!!!! A vecih pi*ckica od njih nema u alijansi !!!! inace 11/19/21(balanced) moj build ako nekog zanima....

@maud: Ja stvarno pojma nemam na koje ti to stvari mislis? Aj plz pojasni to malo.....

@FUCKING BLIZZARD: Ispravite vise jebeni FLURRY !!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Alo bre, pa ako na tebe skoce 3-4 lika naravno da ces da umres, svako umre. crowd magije treba da ima po meni samo jedan char i to da bude njegov veliki feature ...

Ti si tipican covek koji ne gleda na realne mogucnosti ali na neke sporedne gluposti mangupiranja sa likom.

Shvati da je shaman karakter sa najvise mogucnosti kako da te onesposobi + na sve to ima par veoma bitinih featura ... (wolf, totems, ns ... )

Jebote kakav si ti strasan baya, pa ja ovoliko gluposti u jednom topiku stvarno nigde nisam video.

Rogue na primer moze svaku 2 vs 1 da pretvori u dva 1 vs 1 i kao stunlock specijalizovan rogue ubije oboje pod uslovom da nisu (pametan) warrior ili paladin. Samo mu treba talent za improved SAP i preparation. Ili... ubije jednoga, a posle vanish pa ti placi od muke.

Postupak je veoma jednostavan:

premeditation -> cheap shot -> (2 sekunde borbe) -> kidney shot -> blind -> vanish -> cheap shot -> (2-3 seconde borbe) -> kidney shot -> preperation -> gouge -> vanish -> cheap shot -> (2-3 sekunde borbe) -> kidney shot FTW.

I skoro i da neces imati kontrolu svoga karaktera, unatoc PvP trinketu. Nemoj tu da mi iznosis L40 primere jer nije merodavno za krajnu igru.

Dobar rogue moze da si dozvoli i da bije warriore jer warior zaist treba da zna svoj posao da izbegne poraz

http://files.filefront.com/Rontus_PVP_vide...;/fileinfo.html

MAge isto tako moze da 2 vs 1 pretvori u 1 vs 1... sheep prvoga opasnijega, ubij drugoga, a posle ili bezi sa blink ili ubij i drugoga.

Warlock i priest imaju feer, hunter freezing trap, paladin "daljinski" stun sto je zaista neverovatno... da ne pisem sada nadugacko, sta shaman ima osim FS koji je najjadniji CC u igri? Moze da krituje 1000 jednom u 50 sekundi sa FS i to je strava jako? Ma daj ne kenjaj, cak i priest moze da krituje 1000....

Link to comment
Share on other sites

Druid ima root veoma dugoga trajanja i moze da spamuje moonfire. Dalje, moze da tankuje u dire bear form sa izuzetno jakim armor (veci od shamana, manji od warrior ili paladin) i to kombinuje sa menjanjem formi i self heals koje su slabije jedino od priesta.

Ako mu podje lose onda te samo root, pa pobegne u travel form, a nesto kasnije se izleci na pun health preko jednog Nature Swiftness a onda cat form (stealth)

Link to comment
Share on other sites

Ti si slika i prilika svoga avatara... Ja sam L60 shaman veoma, veoma dugo a moj PvP rank je 10 (Champion of Horde) vec drugu nedelju. A sada da te nesto beslpatno poucim... crit rate je default 5% a onda na svakih 100 Intelligence dobijes jos 1% a to moze da bude max jos 3% za shamane sa zaista velikim INT. Ostalo moze da dodje od opreme, a to su Gordok Gloves iz teskog DM kvesta, drop ogrlica iz DM, E Wing (sa tragicnim drugim karakteristikama), te jedan Rod of the Ogre Magi (2H oruzje) iz "DM tribute run". Ima jos jedan dagger, koji je loot sa outdoor zmaja u Azshara (zaboravi da ces ga IKADA imati).... Dakle mozes da imas 11% ako imas apsolutno najbolju opremu u igri. Ista stvar je ako tu opremu zamenis sa PvP setom.

A sad idi da se smejes ko lud na brasnu...

svaka ti chast najjachi si

>

cya

/*p0vv3r3|) |3y th3_|<1ng*/

Link to comment
Share on other sites

Druid ima root veoma dugoga trajanja i moze da spamuje moonfire. Dalje, moze da tankuje u dire bear form sa izuzetno jakim armor (veci od shamana, manji od warrior ili paladin) i to kombinuje sa menjanjem formi i self heals koje su slabije jedino od priesta.

Ako mu podje lose onda te samo root, pa pobegne u travel form, a nesto kasnije se izleci na pun health preko jednog Nature Swiftness a onda cat form (stealth)

Link to comment
Share on other sites

Guardina> prvo imam lvl60 ud rouga i lvl 60 troll warra + plus neke low alte ... standardnu stun lock taktiku sam veoma dobro znam, kao i sta moze da uradi rogue ili warrior.

druga stvar, ok sta bi ti hteo da se "doda" shamanu ? fear ? mass stun ? au bre, da nepreterujes malo? Ti si tipican covek koji nekapira da NE TREBA SVAKI KLAS DA IMA SVE. Ok ja sam rogue, i ja hocu da imam heal ... zato sto ga imaju paladin i shaman ! Preporucujem da se umijes hladnom vodom, izadji malo napolje lvl 60 shamanu pa onda se vrati i procitaj sta si sve pisao ;)

Skapiraj da ne svi likovi mogu da 2vs1 pretvore u 1vs1 i to je imho ok ...

Preporucujem ti da ides da igras lineageII ili ultimu online na primer, tamo su svi isti/slicni tako da neces imati ovakvih problema ...

btw, sta je problematicno na mom avataru ?

Grim> dobro to stoji. Paladin je pain in the ass karakter, ali tako i treba da bude i blizzard je to jasno rekao. Rogue te nervira sa gankovima dok levelujes, paladin ovako ... same shit ;)

Edited by Colldor

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

druga stvar, ok sta bi ti hteo da se "doda" shamanu ? fear ? mass stun ? au bre, da nepreterujes malo?

Preporucujem ti da ides da igras lineageII ili ultimu online na primer, tamo su svi isti/slicni tako da neces imati ovakvih problema ...

Jesam li ja IKADA rekao da shamanu treba da se nesto doda? Nisam... Znaci o cemu ti to?

Dakle Lineage 2 sam igrao (davno) i tamo imam L56 Spellhowler-a, nije tacno da su tamo svi isti... odakle ti samo to? UO nikada nisam igrao pa necu nista da kazem, a nema ni veze sa raspravom kao ni Lineage 2.

Ono sto se rogue klasi treba oduzeti je bas taj stunlock posto nikome nije zanmiljivo da POSMATRA kako njegov lik biva ubijen bez mogucnosti kontrole svoga karaktera. Glupost je i da sa svojim sprintom idete 70% brze od normalnog trcanja i to citavih 15 sekundi, a sa PREPARATION moze dva puta toliko.... Pa to je cak brze i od normalnog mounta (60%); upravo je neverovatno da rogue sa sprintom ide samo 17% sporije od EPIC mounta. Vec vam sam STEALTH daje neverovatnu prednost....

Link to comment
Share on other sites

a shta ce da radi kad ga rootujem? ili mu zviznem faerie fire pa ne mozhe stealth? i inache ima jadno malo helta... totalno opravdavam sve shto rogue koristi :)

Neces ti imati sanse ni za root a ni za faerie, niti za dire bear form... Znas li ti kako radi stunlock uopste??? Rogue te uhvati u tvome leather armor.... bye bye.

Armor mog shamana je 4500 i rogue svejedno uspeva da me bar jednom tokom (kratke) borbe opali za preko 1000 dmg, a udara izuzetno brzo. Gotovo i da nemam kontrolu karaktera uopste...

Link to comment
Share on other sites

Da sto se tice tog duela Shaman vs. Rogue ume da bude prilicno nezgodan ukoliko rogue zna da izvede stun lock....Dakle Trixter (sad je vec LVL60 UD rogue) i ja smo nekoliko puta duelovali...ja sam cesce dobijao ali on zaista odlicno izvodi stun lock (ima preparation)....oni dueli koje sam gubio jednostavno sam imao 3 sekunde kontrolu nad likom i to je to svo ostalo vreme sam bio stunovan....jedino nijednom nisam hteo da koristim Insignia of the horde bilo mi glupo.....

Link to comment
Share on other sites

upravo.. insignia, i nature's swiftness, i neka roka po 1000 dmga, toliko mogu ja da se healujem (samo regrowth me healuje odmah za 1000 pa josh 700 ako ne krituje sluchajno).. a onda cce popiti roots, a tada mozhe samo da plache...

Link to comment
Share on other sites

to je jedina prednost alhemije, ali zato se strashno malo zaradjuje na njoj u odnosu na druge profesije. Ja vishe zaradim prodajuci biljke nego gotove potione

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Elem sejnte sedi 1 :P

Sto se tice druida jedino imam problema protiv gnome rogue-a i to je zato sto ima dva nacina da izadje iz rootsa ... rasial i pvp trinket

Sledi primer borbe gde smo se videli i on se stealthovao recimo kao duel varijanta posto gankovanjem mogu ja i shamana lako da oladim ...

Ukljucujem natures grasp (instant root ko me udari) prebacujem se u bear formu, rogue me napada cheap shot ili ambush kako je vec budzio talente i dobija roots i tom slucaju ako izbegne roots (vanish ili insignia) u slucaju insignie popije stun roots fearyfire u slucaju vanisha cekam sledeci napad i cim se pojavi i cim dobijem priliku stun i roots i feary fire (tu gnome owna posto moze 2 puta da izadje iz rutsa) onda remove poison i udaljavanje heal i starfire dok roots ne pocne da popusta onda moonfire rejuvenation i bearform i onda peglanje i kad zagusti ns instant heal i nazad u bear ili opet natures grasp posto se vec napunio do tad (traje 45sec cd 1 min) itd itd

Desava se naravno da me i ne gnome rogue dobije ali dosta redje i to ne zbog nedostatka skilla nego iz usera (tipa promasi stun i sl)

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Da si bar naveo da je paladin dobar zbog toga sto u molten core-u ( i ostalim inst ) ima auru na smanjene agra okolnim ortacima u teamu ili da moze da pomogne dosta main tank-u, gledao bi na tebe kao na nekoga ko razume sta prica ovako ...

Na SM je Salvation Army ( http://mirkk.rsn.bth.se/screenshots/ragnaros1_1.jpg  )prvi roknuo Ragnarosa iz jednostavnog razloga sto su imali paladine ... mi i The Lodge smo za par dana uspeli isto ali jednostavno paladin je paladin.

Moraces da mi objasnis samo zasto ste vi kasnije ubili ragnarosa nego alijansa zbog paladina ?

Zar shamani nemaju fakin totem koji skida fear i ko zna koja jos sve cuda i

totem koji pristovima vraca manu i bolji heal od paladina i reincarnation (kad ste vi u moltenu morali da trcite od groblja u brm? )

News flash paladin u moltenu stoji zajedno sa cloth wearerima i skida debuffove i pokusava da hiluje i to je sve sto radi ako ima pola mozga ... ni govora o tome da on pridje nekom bossu nedaj boze da ga udara pa ja prvi necu da ga hilujem. Jedino korisno od njega je remove magic i blessing of salvation (30% agro reduction) a tek je posebna stvar sto su paladini generalno retardi pa onda 2000 dmg after 10 sec prodje lagano a da mi oni ne skinu i sl ...

PPS: salvation army su gejchine najvece i to ne na shadow moonu nego na celom fakin wowu

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ono sto se rogue klasi treba oduzeti je bas taj stunlock posto nikome nije zanmiljivo da POSMATRA kako njegov lik biva ubijen bez mogucnosti kontrole svoga karaktera. Glupost je i da sa svojim sprintom idete 70% brze od normalnog trcanja i to citavih 15 sekundi, a sa PREPARATION moze dva puta toliko.... Pa to je cak brze i od normalnog mounta (60%); upravo je neverovatno da rogue sa sprintom ide samo 17% sporije od EPIC mounta. Vec vam sam STEALTH daje neverovatnu prednost....

Sa ovim se u svakom slucaju slazem ... licno vec neko vreme stun lock ne koristim( osim ponekad [:p] ), a i ne moze vise tako dobro po patchu da se stunuje.

Stun treba da bude help_time_to_time ne kompletna taktika ... nazalost mnogo rogua to ne kapira i misle da su uber d00ds sto nekoga drze u stunlocku svo vreme ...

Edited by Colldor

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

ah da, josh neshto, sobzirom da sam alhemichar imam jako puno korisnih potiona (free action potion, lesser vulnerability itd.)...

Da ovaj samo u svakodnevnom PvP nema teorijske sanse da trosis potione ukoliko neces jedno 50 tak dnevno da potrosis. Za onaj Free Action Potion ti treba jedna specijalna riba, ako se dobro secam Oily Blackmouth {nest tako} pa ono... ti ih idi napecaj dovoljno... Meni je fishing 300 i ne pada mi na pamet da idem da pecam ribe za PvP.

Onaj lesser vulnerability napital - to nikad nisam cuo, sta to radi?

Link to comment
Share on other sites

Elem sejnte sedi 1 :P

Sto se tice druida jedino imam problema protiv gnome rogue-a i to je zato sto ima dva nacina da izadje iz rootsa ... rasial i pvp trinket

Sledi primer borbe gde smo se videli i on se stealthovao recimo kao duel varijanta posto gankovanjem mogu ja i shamana lako da oladim ...

Ukljucujem natures grasp (instant root ko me udari) prebacujem se u bear formu, rogue me napada cheap shot ili ambush kako je vec budzio talente i dobija roots i tom slucaju ako izbegne roots (vanish ili insignia) u slucaju insignie popije stun roots fearyfire u slucaju vanisha cekam sledeci napad i cim se pojavi i cim dobijem priliku stun i roots i feary fire (tu gnome owna posto moze 2 puta da izadje iz rutsa) onda remove poison i udaljavanje heal i starfire dok roots ne pocne da popusta onda moonfire rejuvenation i bearform i onda peglanje i kad zagusti ns instant heal i nazad u bear ili opet natures grasp posto se vec napunio do tad (traje 45sec cd 1 min) itd itd

Desava se naravno da me i ne gnome rogue dobije ali dosta redje i to ne zbog nedostatka skilla nego iz usera (tipa promasi stun i sl)

Treba da znas da trinket za rogue klasu nije za root, stun and slowing effects. Mislim da njihov trinket radi protiv fear, sheep, i tako tog tipa...

Uzgred, samana sa elemental buildom (bar 30 poena tamo) sanse nema druid da dobije. Odes na udaljenost popijes Lighting Bolt koji se baca za 2 sekunde, a to ti je magija gde elemental saman ima najbolji crit rate (preko talenata 11%, osnonvih 5%, intel 3%, oprema 2%) pa ti vidi

Edited by GreatGuardian
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...