Jump to content

Enchanting !?


Katsu

Recommended Posts

Uzeo sam kombinaciju Tailoring/Enchanting...pa me zanima dal se enchanting isplati ?

Koliko vidim do 100 lvl je beskorisno...

Pre toga sam koristio Alhemiju i ona mi se cini da je mnogo bolja.

I treba mi info. ako "prodaje" ench. usluga...koliko se naplacuje ench oruzija i armora,a koliko esencije?

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Cenu moras sam da procenis :)

U pravu si, enchanting nije toliko dobar kao alchemy. Ali to je samo u pocetku. Cim nabudzis enchanting, odmah pocnes prodavati weapon enchants kao Crusader i Demonslaying, etc. i videces da se mnogo vise isplati od Alchemy :)

Link to comment
Share on other sites

sa najvishe para na kraju zavrshe tejlori i encharteri .. to su jedine dve profesije koje stvaraju kesh .. malo pojashnjenje zashto:

prvo o tejloringu malo:

- da bi enchartovao morash da imash tejloring jel je to najlakshi nachin iz kog mozesh da izvuchesh esencije koje ti trebaju

- torbe za vishe od 10specova ne mozesh da dobijesh (sem 2-3 komada) u kvestovima, kupish od vendora .. a drop rate je smeshan .. a svi trebaju torbe tako da tu su ogromne pare pogotovo shto je grindovanje za materijal za iste najlakshe (pricham o runcloth begovima)

- kada stignesh do mooncloth recepata (~40lvl 250tejloring) (koji se dobija iz felclotha za koje je isto laki grajnd) dobijash 2 stvar da shijesh koje se extremno isplate (po nekima jedna bolje od druge al to je vec diskutabilno) .. prva je mooncloth bag (torba od 18, postoji samo jedna veca al nju npr na mom serveru josh nisam video ni chuo to je bottomless bag 20) a druga stvar je mooncloth robe (a must za sve castere) .. ove dve stvari cesh uvek moci da prodash .. prvu za 20-40g .. drugu za 80g .. jedini down side u celoj ovoj prichi je cd za pretvaranje felcloth od 4 dana

(mozda sam zajebao neke cifre ovde tako da nemojte uzeti za zlo)

e a sad ench:

- promena opreme se deshava svakog dana dok lvlujesh do 60lvla ponekad i po 4-5 puta tokom dana .. enchart ne mozesh da prebachish shto povlachi da stalno postoji potreba da se predmeti enchartuju

- highend enchartove ljudi kupuju ko lude jel se loze na glow =) i ne prodaju se jeftino .. ~100-120g crusader .. i prilichno je lako farmovati resurse za iste

- jedini problem oko enchartinga je imati nekoga da te josh dodatno fiduje beskorisnim itemima koje cesh da disujesh za supstance al to je samo dok ne udarish 300 poena .. onda se koncentrishesh samo na highend enchartove i mlatish repa opushteno

e sad dolazimo do krucijalnog dela cele priche a to je da sve to zavisi od servera do servera .. shto znachi da mozda zbog nekih debila koji ne zele da niko zaradi i ti ne zaradish nishta jel ce oni stvar koja realno koshta 10g naplacivati po 3g i ti necesh nishta uspeti da prodash .. druga stavka je dal ce tvoj lik izvuci korist iz tvojih skilova (tj dal ce ga oni unaprediti) .. encharting sigurno ti nece dati the edge jel uvek mozesh od nekog drugog da trazish da ti nabaci enchart dok za kastere tejloring je koliko sam snimio u nekim sluchajevima must (tipa za prista) jel neki highend recepti su bind on pickap shto znachi da samo onaj ko ih sashije moze da ih nosi

josh jedna stvar .. pare ti u jednom momentu (kada imash npr ceo set, epica, torbe, pristojno oruzije) vishe nisu bitne jel nemash na shta da ih troshish a sve bolje stvari su BoP tako da se tu dovodi u pitanje dal furati neshto zbog para .. alhemija je korisna za svaku klasu jel svima trebaju poshni i izvor ti je gedering shto izbacuje nerviranje oko drop rate i slichno (mada i mining je gedering a svi highend recepti se zasnivaju na arkanitu koji je ima uzasan rate :( ) i ni u jednom trenutku ti necesh prevazici alhemiju tj koristicesh je stalno ..

e sad ovo su moja 2c na celu ovu prichu pa ti izvuci neku pouku [;)]

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

ja sad kao neshta napisao ono kada sam postovao maudov post vec ovde ...

ali kako lepo divanish ajde josh malo :)))

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

haha hvala hvala =) poshto sam smanjio igranje WoW sada mogu malo da se posvetim i kucanju na forumu da prenesem znanje ljudima ;)

btw DL za cene proguglaj malo i pogledaj na WoW US forumima .. ja sam imao neki spredshit u ekselu sa cenama, sastojcima i ostalim munjama al sam to zagubio negde ako nadjem cu okachim

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

au maude upropasti me skroz ;p

ovo mi nije jasno--->jedini down side u celoj ovoj prichi je cd za pretvaranje felcloth od 4 dana ??

Ja sam warlock pa mi je nekako logicno bilo da uzmem tailoring,a enchant sam uzeo eto...posto nema mesta za alhemiju,mislim ne verujem da se isplati alhemija bez herbalizma.

Nisam ni znao koliko ench otima novac,a i high lvl je profesija.

Pa jebem li ga,ne vredi mi sad da menjam na herb/alhem il vredi ? ;p

btw. ti pomene crusader 120 g koliko sam ja video ljudi nude to za 5-10 g.

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

pa mooncloth (sastojak za shivenje) dobijash tako shto felcloth (koji je drop item) pretvorish u mooncloth tako shto stojish u moonwellu .. i mozesh da stvorish samo jedan (1) moooncloth za 4 dana jel je toliki kul down tog skila

jel sad jasnije =)

pa kazem ti .. cene variraju od servera do servera .. al nekako mi je 5-10g bash nisko .. si siguran da nisi pogreshio =) ?

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

protiv 4 day cooldowna borish se tako sto cesh napraviti sto vishe lvl 40 altova na tom serveru i nabudzhiti im tailoring na 250 =o))

ja trenutno pravim (paralelno =o)) 3 moonclothasha + josh 2 kasnije...treba 4 moonclotha za bottomless bag, jebiga =o)

Link to comment
Share on other sites

naravno da ne =o)

fazon je da sa mojom sretjom sa rollovanjem ja nikad netju napabirchiti lovu za epic mounta sem nekom ovom akcijom...josh uvek nisma spreman da krenem da grindam instance =o)

a i prodaja pochinje tek nakon 30ak torbi koje pravim za sebe i altove =o))

Link to comment
Share on other sites

Mozes da napravis i pare sa Leatherworkingom :)...veruj mi

a i u Leatherworkingu isto imas nesto slicno...da bi dobio Refined Deeprock Salt treba ti da iskoristis jednu spravicu i Deeprocka salt a cooldown na spravicu je 3 dana...jedino sto kapiram da mozes ipak da kupis kolko oces tih spravica i odvojen je cooldown..valjda...uostalom ionako meni za item koji zahteva 295 LW treba 1 taj refined tako da ipak ne moze da se poredi sa vasim mukama....

Link to comment
Share on other sites

puko je par odgovora ovde nakon pada foruma...

znachi - ne igram x huntera, igram sv kalse zbog feela =o)

skin - za pare, u WS skinovanjem jedno 8gp na sat

leder - za smaranje =o) nema endgame leder moneymakera...pre cu ja da naskinujem ruggede za prodaju nego da skupljam za neke od dragonscaleova koji ce da se prodaju za smeshne pare... =o)

MOGUCE da je u hordi drugachije jer njima trebaelemental za shabane i tribal za drushe ali mislim da je situacija manje vishe ista...golden time za lovu bilo je kada su se ljudi lozhili na leather ballove =o) e tu je bilo jedno 300% zarade i na ballovima sam jedno 15ak gp zaradio...no i to je opet sporije nego farming =o)

takodje imam ne znam koliko DRSalta i ustavljenih ruggeda ali mi greota da ih prodajem =o) a da ih ugradjujem u oklope koje niko netje...ono =o)

Link to comment
Share on other sites

Za shaBane :) ide dragonscale leatherworking kao i za huntera posto oni posle 40tog nose mail....ne elemental....

Tacno je to da je poprilicno cudno da item koji napravis i hoces da prodas cesto mozes da prodas za manje pare nego koliko bi platio sastojke....eeee ali ima nekoliko koji su itekako vredni i na kojima itekako moze da se zaradi....uostalom moj konto moze to lako da potvrdi...I sta si onda hteo ono da mi kazes Maude ? :))

Sto se tice end-game itema...pa reci mi samo 1 profesiju u kojoj pravis ultimate item....taj je uvek drop....worn dragonscales(s obzirom koji itemi se prave od njega) kapiram da je beskoristan u alijansi, ali u hordi....blue dragonscales ista prica...green su bezveze kao i red....black da pravis iteme za huntera ili melee speced shamana ali brate previse ih treba...

Link to comment
Share on other sites

Elemental lw ide za rogueove ako se ja dobro secam.

PS: ko kupuje tolku kozu na kojoj vi zaradjujete ako ne moze da se zaradi od lwkinga?

PPS: jedini gotivan lw item koji sam ja video je epic cloack koji daje tipa 10int 9spi i up to 42 na healing spellove ja mislim

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

jedini item (ako izuzmemo encharting i tejloring) koji se dobija od profesija a za koji su ljudi stvarno spremni da daju pare koliko on zaista vredi je Arkanite Riper .. i to josh nisam video ni jedan na AH nego uglavnom po porudzbini ili za materijal i neshto kesha .. svi ostali endgame recepti za bilo koju profesiju (a da nisu BoP) su govno i sigurno kada krenesh da skupljash set ili kasnije epice po MCu naravno da ga necesh nositi i naravno da ce se materijal koji je ulozen u isti moci da proda za vishe nego stvar napravljena od istog tog materjala ..

a materijal kupuju ljudi da bi lvlovali skill .. stvarno ne znam chemu to

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Blah ,kombinacija tailoring i enchanting mozda izgledaju obecavajuce ali iskreno teshko ih je razvijati u isto vreme ,za enchantovanje ipak treba imati kesha na startu i to bar 1-2 g da bi se razvijao sa lvl karaktera .Pritom tailoring od 125 skila pochinje da skreshava pare sa vasheg backpack rachuna jer zahteva raznorazne dodatne iteme koji bar po jednom komadu opreme kostaju 10s+! a na 180 i 190 lvl da ne prichamo chak i 40s i vishe .

Inache vodim Priesta LVL 33 tailoring 192 ,enchanting 130 .Ima gomilu itema za enchantovanje ali u backpaku imam ebenih 30s !!!

Moj savet tailorin i skinning !

Sa skiningom sakupljate kozu koja vam kasnje dobro dodje pri pravljenu Silk bagova(10 slot) koji vas proces izrade kosta 4s a prodaje se na AH za 60s bez problema ..Naravno ostatak koze moze se prodati za dobre pare na ah ili kod npc-ova .

Realno razvijati enchanting preporuchljivo je tek od 42+ lvl !Do tada je bash bezkorisno i neisplativo .U sluchaju ako bi ga razvijali mounta necete 99% sluchaju kupiti na 40 lvl ...

Edited by Tiger21
Link to comment
Share on other sites

jedini item (ako izuzmemo encharting i tejloring) koji se dobija od profesija a za koji su ljudi stvarno spremni da daju pare koliko on zaista vredi je Arkanite Riper .. i to josh nisam video ni jedan na AH nego uglavnom po porudzbini ili za materijal i neshto kesha .. svi ostali endgame recepti za bilo koju profesiju (a da nisu BoP) su govno i sigurno kada krenesh da skupljash set ili kasnije epice po MCu naravno da ga necesh nositi i naravno da ce se materijal koji je ulozen u isti moci da proda za vishe nego stvar napravljena od istog tog materjala ..

a materijal kupuju ljudi da bi lvlovali skill .. stvarno ne znam chemu to

heartseeker se odlicno prodaje, posebno sada kako se ovi rogovi furaju na pvp po hilsbradu

o belt of archmage necu da govorim (sad skupljam za njega [8D] )

sto se enc tice +9int na 2h ide po 120g bez problema, ili 20g ako donesu materijal barem meni je tako :)

Link to comment
Share on other sites

heartseeker se odlicno prodaje, posebno sada kako se ovi rogovi furaju na pvp po hilsbradu

o belt of archmage necu da govorim (sad skupljam za njega  [8D]  )

sto se enc tice +9int na 2h ide po 120g bez problema, ili 20g ako donesu materijal barem meni je tako :)

teshko da se otimaju za heartseeker jel ti treba 10 (ili vishe) arkanita za jedan .. a barmen shanker mozesh sam da farmujesh u brdu a malo je loshiji od HS

a za belt .. dovoljno je reci da je epic drop recept =) nisam video kod mene na serveru da je pao (mada nisam igrao mesec dana tamo)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...