Jump to content

Eksplozija u svemiru


Dule_smor

Recommended Posts

ma zbunio se stator malkice ;)

dule, ne znam što te to nervira, kada je to fin način za putovanje kroz vreme (figurativno, naravno).. zamisli civilizaciju koja je ovladala FTL putovanjem.. i zamisli da je teorija velikog praska ispravna.. možemo se odvesti 11 milijardi svetlosnih godina u bilo kom pravcu i posmatrati nastanak kosmosa :))

Link to comment
Share on other sites

Ali mene zanima buducnost, a ne proslost:).Btw, nesto sam slusao na tvu(ona emisija na bbcu, space se zove valjda)...elem pricali su o gamma ray bursts...i covek objasnjava da kada bi se skupila sva materija u svemiru ne bi bilo oslobodjeno toliko energije...znaci te ekplozije su toliko jake da su sjajnije od citavih galaksija, o udaljenjije su 1000 puta recimo...samo jos jedan dokaz da mi nemamo pojma sta se sve desavalo u svemiru...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

bio bi dobar trip da znamo koliko josh svemir moze da se shiri

za to pitanje shirenja ih zbunjuje tamna materija chije postojanje josh nije neposredno dokazano(mislim)

nego kakve su pretpostavke(nauchne, ne religiozne) sha je bilo pre velikog praska?

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

za to pitanje shirenja ih zbunjuje tamna materija chije postojanje josh nije neposredno dokazano(mislim)

nego kakve su pretpostavke(nauchne, ne religiozne) sha je bilo pre velikog praska?

ekvilibrijum? da bi se desio prasak moralo je da dodje do poremecaja nekog spokojnog stanja, zar ne?

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Nista ja nisam slagao i u astrologiji sam rupa :)

A ona Ivan-ova teorija je dosta zanimljiva ali FTLS je cak za nas sada i teorecki nemoguce a prakticno da i ne pominjem..

astrologija je horoskop :)

ovo o cemu procamo je astronomija :)

ironija u svemu tome je sto smo mi totalni debili i nememo pojma sta se desava ne samo u svemiru nego generalno gledano i u nasem svetu i onda se i dan-danas desava da nekog inovativnog naucnika proglase ludim zbog neke neverovatne teorije.. primer je u filmu KONTAKT. znam sad ce svi da kazu to je film, ali evo, znaci riba ode otputuje u pizdu maternu , za to vreme ovi na zemlji samo vide da je prosla kroz onu masinu i kao nista se nije desilo, ne ti nisi nigde bila istripovala si se.. i te fore. anywayz nervira me ta odbojnost prema svemu sto je inovativno.

eto npr malo oftopik kazem kevi uplati mi pare preko drugove visa elektron da podignem na bankomatu u roku od minute. ne, to ce da zaluta, to ce da traje transakcija 3 dana nema poziv na broj to je sumnjivo i na kraju mi posalje preko poste i morao sam sat vremena da cekam da bi podigao pare...

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...