Jump to content

Anime


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Meni se izgleda jedinom svideo vise prvi FMA. :D Neke stvari su mi se tamo vise svidjale jbg... Medju njima Greed.

@Dz

U prethodne 94 strane su verovatno pominjali ove koje cu ja preporuciti, al jbg ne mogu toliko unazad da citam. Ujedno, to su i moji omiljeni:

FMA, Basilisk, Karas, Vampire Hunter D.

Link to comment
Share on other sites

Meni se izgleda jedinom svideo vise prvi FMA. :D Neke stvari su mi se tamo vise svidjale jbg... Medju njima Greed.

@Dz

U prethodne 94 strane su verovatno pominjali ove koje cu ja preporuciti, al jbg ne mogu toliko unazad da citam. Ujedno, to su i moji omiljeni:

FMA, Basilisk, Karas, Vampire Hunter D.

to sam sve gledala

@Dz: Rainbow?

ta se nije zavrshila

odgledala sam Kemono no Souja Erin, na foru je, recimo, 12 kingdoms, seirei no moribito, ali dosta losija od te dve anime. pochetak i kraj su zanimljivi dok je sredina udavila samo tako sa nekom bezrazloznom patetikom itd, ima 50 epizoda mogli su opusteno na pola da je skrate. plus, na samom kraju me je strasno iznervirala serija sa postupcima nekih likova mislim debilizam totalni.

ako preskocimo to i davljenje u sredini nije toliko losa

oO

 

Link to comment
Share on other sites

stigla sam do 30 ep FMA brotherhood i odlicna je! Ostatak ima da se nachekam dok se skine na zalost

nemojte da mi spojlujete al dal moze neko da mi da info chisto da znam dal se pricha prekida na pola ili je zavrshena

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Alo, sta je taj FMAB? Remestarizovan FMA ili nastavak serije?

FMA Brotherhood 100 % prati mangu, prvi FMA prati mangu samo do pola jer manga nije bila jos zavrsena tako da su drugu polovinu nalupali.

FMA Brotherhood pocinje da se razlikuje od prvog FMA negde oko desete epizode ako se dobro secam.

Meni se licno mnogo vise svidja FMA Brotherhood, vise likova, bolja prica, bolji negativac, ima definitivni kraj za razliku od prvog FMA koji ima katastrofa zavrsetak.

Kada odgledas Brotherhood bice ti jasno koliko su se prosrali u prvom FMA :)

stigla sam do 30 ep FMA brotherhood i odlicna je! Ostatak ima da se nachekam dok se skine na zalost

nemojte da mi spojlujete al dal moze neko da mi da info chisto da znam dal se pricha prekida na pola ili je zavrshena

Ne prekida se, kao sto sam napisao gore Brotherhood ima definitivni kraj, sve je objasnjeno, nema nikakvih "open ending" gluposti.

Edited by Herr Flick
Link to comment
Share on other sites

Nista cudno...nekome se vishe svidja prva verzija,nekome druga.

Prva je malo mracnija,sa zamrsenom ali i nedovrshenom pricom.

Druga je mnogo,mnogo brza,smesnija,sa ok zavrshenom pricom.

Edit: Od ovih najnovijih zavrsenih stvari bacite pogled na:

Sarai-ya Goyou- edo period,ronin koji trazi posao i nailazi na bandu koja kidnapuje ljudi koja hoce da ga regrutuje.

Yojouhan Shinwa Taikei-od Yuasa Masaaki-ja i njemu specifican crtez.Ko je voleo mind game,kaibu ovo ce da mu odgovara.

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni je prvi FMA imao, Holy shit I didn't expect this zavrsetak. Nisam jos uvek odgledao Brother hood tako da ne znam kakav je tamo kraj :)

Ja ti preporucujem da gledas Brotherhood, on je u stvari original a ne FMA.

Jedina mana je to sto je pocetak ubrzan jer Brotherhood podrazumeva da si gledao FMA i sto nije mracan kao FMA.

Plusevi za gledanje:

+ 100 % prati mangu za razliko od FMA koji prati do pola jer manga nije bila jos zavrsena a ostatak price su nalupali.

+ Ima kraj, pravi definitivni kraj bez "open ending" sranja kao FMA.

+ Glavni negativac je bolji, njegovi motivi su bolji, njegova veza sa Van Hohenheimom je bolja od one u FMA.

+ Homunculusi su bolji, nacin na koji su nastali ima vise smisla od onog u FMA, objasne i razlog zasto se zovu po

7 smrtnih grehova. Brotherhood Pride > FMA Pride.

Brotherhood Pride:

39.png

+ Vise interesatnih likova, ekipa iz Xing-a koja u pricu uvodi istocnu alhemiju, Olivier Milla Armstrong, Barry the Chopper

+ Van Hohenheim, njegova prica je mnogo bolja u Brotherhood

Edited by Herr Flick
Link to comment
Share on other sites

Vidi se da se Flick sece na seriju,dobre je pluseve dao [:D]

FMA:B je dosta smesniji,sto se i ocekivalo s obzirom da prati mangu.Nekome to vishe odgovara nekome ne.

Eto taj Barry the chopper je nepotreban comic relief.

Generalno FMA:B jeste bolji i treba ga pogledati.Stvarno jedna od boljih shonen serija u proteklih 5+ godina.

Lepo su sve spakovali u te 64 epizode.Bez filera,sa dobrom pricom za ovaj zanr,ok likovima,dovoljno akcije.

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Vidi se da se Flick sece na seriju,dobre je pluseve dao [:D]

FMA:B je dosta smesniji,sto se i ocekivalo s obzirom da prati mangu.Nekome to vishe odgovara nekome ne.

Barry the chopper je nepotreban comic relief.

Generalno FMA:B jeste bolji i treba ga pogledati.Stvarno jedna od boljih shonen serija u proteklih 5+ godina.

Nije bas da secem ali mi se jako svidela :D

Prvi FMA mi je bio odlican, posle kada sam gledao Brotherhood sve mi je nekako bilo logicnije u njemu.

Link to comment
Share on other sites

Mda za vecinu serija ja dosta bitno koja je fansub grupa radila,ako nesto planira da skinete pogledajte malo ko je sve radio pa odlucite ili pitajte ovde npr dvd izdanja imaju "loshe" prevode u odnosu na fansub.

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Grom i pakao!

Nateracete me da skinem anime, to nisam radio zadnijh godinu dana usled prilicno oskudnog izbora.

FMA sam gledao pre dve godine i bio mi je ok u nekim periodima, mada nije bio win u globalu.

FMA brotherhood po vama ima muda k'o crkvena zvona, kad nadjem vremena i mesta na HDDu skinucu da overim.

Naravno ako neki dingospo (sry Dz) ima na DVDovsima i voljan je da rezhe-ne gadim se razmena. ;)

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Dacu ti ja kad skinem sve, sta se cimas :)

Blagosloven bio. Sudeci po postu starom ~ dve godine ti si negde iz kraja?

Tad si mi roknuo buvu da me znas, do danas nisam skapirao ko si. ;)

Cisto informativno: dokle si stigao sa DLom?

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Zarazili ste me. Gledam Brotherhood :D

Za sada, 10 ep, odlican. Licno mi se svidjau oni komicni elementi, daju mu neki stripski smek. Ne znam da li to ima neko ime, spec zanr ili sta.

Ima li nesto bitno sto propustam u prvih desetinu epizoda jer nisam gledao FMA? Neko rece da ovaj serijal podrazumeva da sam gledao prethodni ali ja ne vidim neke bitnije rupe.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Zarazili ste me. Gledam Brotherhood :D

Za sada, 10 ep, odlican. Licno mi se svidjau oni komicni elementi, daju mu neki stripski smek. Ne znam da li to ima neko ime, spec zanr ili sta.

Ima li nesto bitno sto propustam u prvih desetinu epizoda jer nisam gledao FMA? Neko rece da ovaj serijal podrazumeva da sam gledao prethodni ali ja ne vidim neke bitnije rupe.

Fale samo sitnice, na primer epizoda kada jure serijskog ubicu Barry the Chopper ili ona kada zavrnu Yokia da im proda rudnik za lazno zlato.

Ti likovi se pojavljuju kasnije ali u Brotherhood nije prikazano kada su ih prvi put sreli. Nista bitno

Edited by Herr Flick
Link to comment
Share on other sites

Skinuo sam Eclipsov-e epizode ali 9-ta nema onaj kratki uvod koji ide pre uvodne spice. El to ok tako ili da jurim novu?

Sve mi se vise svidja :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...