Jump to content

9550-9600


killYg0r

Recommended Posts

R9550 se ne moze modovati u 9600 jer 9550 ima 0.12 mikrona a 9600 0.13 mikrona jezgro, a i broj pajplinija nije isti, a taj test sto si linkovao je los. Da bi modovao 9550 u 9600 treba ti mikrolemilica i sthucn pasta i udri, ali rezultati su neizvesni

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam skontao, taj "mod" se svodio na to da se omoguci overklokovanje 9550 kartice (pretpostavljam da, barem neke, nisu u startu "overklokabilne"). To se radilo tako sto se na karticu flesovao 9600 BIOS (bad idea), koji je po defaultu otkljucan za overklok. Mnogo bolja ideja je ona prva, gde se koriste modovani drajveri koji omogucavaju overklok.

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

R9550 se ne moze modovati u 9600 jer 9550 ima 0.12 mikrona a 9600 0.13 mikrona jezgro, a i broj pajplinija nije isti, a taj test sto si linkovao je los. Da bi modovao 9550 u 9600 treba ti mikrolemilica i sthucn pasta i udri, ali rezultati su neizvesni

Igore, bem ti lebac mene si nasao da ucis! :) Ne postoji nijedan graficki cip izrdjen u o.12 tehnologoji, a pogotovo ne R9600 i R9550 ciji je VPU isti. Razlika u karticama je u manje kvalitetnom pcb-u na 9550 i TSOP, a ne BGA memoriji (doduse ima i 9600 sa TSOP memorijom), a poenta cele te price je smanjenje cene graficke

reche Vocko, ne moze da se uloguje na svoj acc

p.s. dont shoot the messenger :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

A pitaj vocka gde ima da se kupi stucn pasta posto mi je nestalo :)

Takodje mi treba i nova mikrolemilica da zalemim nove pajplinije....

Mislim, jel vocko opet doruckovao pecurke :) , il ne kapira ko je postavio temu pa takav i odgovor :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...