Jump to content

Star Wars: Revelations


Recommended Posts

E sad ovo je verovatno jedna od najvecih stvari koja se desila pred premijeru SW:ROTS(Revenge Of The Sith), sa downloadom koji je onesposobio servere.

O projektu samo mogu da kazhem da je pokazao da je timski rad, uz pomoc danashnjih telekomunikacija, tehnologije i najvazhnijeg faktora - truda, definitivno nachin na koji danas treba raditi. Za one koji nisu upuceni, dati film je radjen kao saradnja svih filmskih amatera (uglavnom USA) koji su hteli da naprave jedan kvalitetni filmski projekat sa SW tematikom. Mozhda ce nekom upasti u ochi i cifra od 20 000 $ ulozhena u film. Mozhda ce neko reci da za te pare film je nemoguce upropastiti. Ali takodje treba reci da je film ostvaren kao saradnja i kao takav premashio kvalitete pojedinachnih produkcija. Ako se josh uzme u obzir da je film po vizuelnom kvalitetu jako blizak filmovima u koje je mnogo vishe ulozheno dovoljno govori. Gluma je, za jedan amaterski poduhvat, savrshena. Zvuk takodje. Film je hvaljen zbog svojih neverovatnih efekata na koji ma je radilo dosta ljudi, i to jedino vodjenih zheljom da pokazhu svoje umece i doprinesu kvalitetom ali i kvantitetom. Takodje treba reci da projekat nije bio nimalo lak za realizaciju: putovanja iz drzhave u drzhavu, koordinacija, sjedinjavanje materijala i josh mnogo toga. I sve to iz volje za stvaranjem filma. S'obzirom da je film SW tematike, ne sme biti koriscen u profitabine svrhe. No, ljudi koji su uchestvovali u datom izazovu su to radili kao test i prezentaciju svojih sposobnosti, kao i zhelja da pruzhe neshto obozhavaocima datog serijala.

Iskreno, mislim da bi ubuduce ovakvi projekti trebalo da zazhive. Ako zbog nichega onda makar zbog sveobuhvatnog kvaliteta koji je sada postavljen kao novi standard - skoro nemoguc za pojedinachnu produkciju.

Negde sam video podatak da je u prvih mesec dana bilo preko 1 000 000 downloada.

Uz sve ovo, hteo bih da citiram "pokretacha" celog projekta Shane Feluxa:

"We wanted to create a film to be enjoyed by fans around the world. Revelations was also created to give artisans and craftsmen the chance to showcase their work, allow all those involved a chance to live the dream, and maybe - just maybe - open the eyes in the industry as to what can be done with a small budget, dedicated people, and undiscovered talent."

Da li je ovo apel za reakciju?

Bilo bi dobro.

Vishe informacija mozhete naci na sajtovima theforce.net

Da odgovorim na eventualne tvrdnje koje ce neko izreci:

1. Ja ne reklamiram dati film.

2. Nemam nikakve veze sa datim projektom.

3. Ovo shto sam napisao je chisto odushevljenje sa dostignucem ljudi koji su se dobro organizovali i postigli nemoguce.

4. Nadam se da ce ovo podstaknuti mnoge, ako nishta drugo, onda da makar pogledaju film.

Link to comment
Share on other sites

Ima li to negde u nekom drugom formatu?

Poshto imam nekih chudnih problema sa pojedinim .mov filmitjima, a nazhalost i sa ovim.

Malo seckaju, malo se gubi slika, a ton radi odlichno.

Neki opet rade normalno sve vreme.

A probao sam sa raznim reinstalacijama qt-a i qt alternative i skidanjem svih codeca i iz raznih plejera...

edit: Evo nashao sam .wmv od 260 mega, ali ako neko zna kako da sredim qt, bio bih mu zahvalan. :)

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

odgledah upravo - efekti su strava (pogotovo svemir i sl.), gluma, maske i rezija su na nivou nize B produkcije, ali shta da se radi. U svakom sluchaju vredi odgledati.

Scena sa borbom u svemiru je vrh filma! [:p]

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Jedino po cemu se vidi low budget su maske i povremeno scenografija...efekti i borbe su prosto sjajni. I ovaj film mi se daleko lepse uklapa u SW sagu zajedno sa 4,5,6 delom nego ova prva 3 koja su totalno unakazena potenciranjem komp.efekata (a i dalje su ti efekti daleko od savrsenog), kao i raznim jarjarovima i slicnim glupostima.

Mislim, gledao sam u subotu uvece prvi deo....zasto su mi u tom filmu iz sedamdesetih efekti bolji nego u ova prva 3??? Da ne pricam o glumi....

Link to comment
Share on other sites

Pa prosto pretpostavljam da ce i u trecem biti puno efekata+neka slatka/tupava kreatura tipa jarjar+smorne scene koje docaravaju tehnoloski napredak...+sam gledao trejlere...nista, lepo kad izadje i treci uzmem svih 6 delova na DVD-u, zabodem jedan vikend i uzivam :)

P.S Daleko od toga da mi se prva 2 ne svidjaju, ali sam emotivan oko sw serijala :)

Link to comment
Share on other sites

hmm, slazem se samo za episode I. On je zaista debilan - mislim klinac od 5 godina koji je baja letach, jar jar i brza smrt Darth Maula... Episode II je sasvim druga pricha - jedino shto je po meni loshe u tom filmu su dijalozi. Episode III treba da bude najmrachniji Star Wars film i ako bude tako mislim da ce biti i najbolji SW film (setite se Imperije).

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

ja chekam da vidim kako ce palpatin da iseche chetvoricu jedi knightova :))

Mislim da od toga nece biti nishta spektakularno, verovatno, nagadjam, da ce ih zamrznuti, ili sprzhiti. Da je prizor neshto posebno Silent Bob bi ga spomenuo :]

Mada, mada, Grievous + 4 macha + Kenobi = mora da bude neshto...interesantno.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam sve epizode ponovo, cisto da obnovim gradivo (ladno su ubacili Anakina, ovog mladog, u Episode VI na kraju, kao duha) i jedva cekam, joj kako ce to lepo da bude. Nadam se da ce EP3 biti dobrih dijaloga jer je to glavna stvar koja je nedostajala EP1 i EP2, a posto ce biti maximalno dark side onda ce biti mega hit.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

,May 3 2005, 15:39:01] ladno su ubacili Anakina, ovog mladog, u Episode VI na kraju, kao duha

da, to su odradili u ovim najnovijim SE. Dodushe malo je glupo shto su ubacili Hejdena poshto su Obi i Yoda stari. Verovatno u fazonu da je kao mlad bio dobrica ;)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

,May 3 2005, 15:39:01] Odgledao sam sve epizode ponovo, cisto da obnovim gradivo (ladno su ubacili Anakina, ovog mladog, u Episode VI na kraju, kao duha) i jedva cekam, joj kako ce to lepo da bude. Nadam se da ce EP3 biti dobrih dijaloga jer je to glavna stvar koja je nedostajala EP1 i EP2, a posto ce biti maximalno dark side onda ce biti mega hit.

Kada je to odradjeno sa Hejdnom? Koliko se ja secam bio je neki matorac...kao u sceni kada Luk gleda preko ramena i vidi Yodu, Kenobija i Anakina iste face kao i kad mu skine masku.

Link to comment
Share on other sites

Bezveze... Zar nije chitava poenta pojavljivanja matorog Anakina da je na kraju pobedio Sitha u sebi i postao 'one with the force'?

Zapravo, chudi me kako nisu ubacili i Qui Gona... Mozhda u nekoj sledetjoj reviziji?

Mozhe li Lucas da prestane da sere sam sebi u usta?

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

To je odradjeno u poslednjoj-poslednjoj varijanti Special Editiona koji je izdat 2004 na 4 dvd-a.

Na 4 disku je dokumentarac od cirka 2 sata kako se sve snimalo + slike + preview EP3 :)

E da, ja imam na dvd-u isto taj special edition, i video sam anakina na kraju, nego sta se nalazi umesto njega na starim delovima, mislim KO tacno ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...