Jump to content

Pusenje i EU


Recommended Posts

Evo bas sada slusam "dnevnik" ovde i sve su vece mogucnosti ( sada vec skoro 80% ) da ce biti izglasan zakon u ceskoj koji glasi - zabranjeno pusenje u lokalima, pubovima, kafanama itd. ( kao u vecini EU zemalja ... )

wtf ? Iako nisam pusac, iako mi ponekad bas te cigare smetaju, iseravanja ovog tipa nepodnosim ... mislim sve je to ok, ali ono kakvo je to vece kad uz pivce nemoze covek da zapali, ili posle klope, nego da se cima da izadje ispred lokala da bi pusio. Nekome je ovo mozda ok, meni su "zakoni" tog tipa bas smesni.

Ali ono sto me zaista zanima je koliko bi se naprimer taj zakon postovao u Srbiji ... haha mogu samo da zamislim :)

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

kapiram zashto bi se uveo zakon jer nepushachi stradaju, ali mnogo bolji sistem mi je sa zabranom u javnim ustanovama i radnim mestima, a po kaficima itd. da imaju pushachke i nepushachke sekcije

Link to comment
Share on other sites

meni je, pravo da vam kažem, pun kurac idenja od vrata do vrata dok nađem jedno mesto u gradu koje nije zadimljeno da moraš seći nožem da bi ušao.. neka reše taj problem.

Link to comment
Share on other sites

kapiram zashto bi se uveo zakon jer nepushachi stradaju, ali mnogo bolji sistem mi je sa zabranom u javnim ustanovama i radnim mestima, a po kaficima itd. da imaju pushachke i nepushachke sekcije

meni je, pravo da vam ka?em, pun kurac idenja od vrata do vrata dok na?em jedno mesto u gradu koje nije zadimljeno da mora? se?i no?em da bi u?ao.. neka re?e taj problem.

Here, here... ali nachekacemo se mi za to.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Po meni je sve to licemerje - da zaista zele da zabrane pushenje obustavili bi prodaju cigareta.

Dobra poenta.

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam nishta protiv ljudi koji pushe, sve dok dim ne ide meni u lice, a to se uvek deshava na javnim mestima.

Sa druge strane, truba je i da pushachi moraju svakih 5 minuta da ustaju od stola i trche negde da bi zadovoljili svoje narkomanske potrebe.

Stoga bi deljenje po zonama bilo ok, jedino ne znam kako zabraniti dimu iz zone X da predje u zonu Y. ;)

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

meni je, pravo da vam kažem, pun kurac idenja od vrata do vrata dok nađem jedno mesto u gradu koje nije zadimljeno da moraš seći nožem da bi ušao.. neka reše taj problem.

Zato i postoji svega 4-5 mesta na koje mogu u svakom trenutku da odem, ne racunajuci baste koje se sad polako otvaraju, i da ne brinem za dim.

Sve u svemu, najbolje je podeliti po zonama kao sto rade "na zapadu" a poceli su u nekoliko mesta i kod nas (mada nije nesto logicna podela u pitanju ali dobro). Cisto da oni koji uzivaju u tom poroku mogu normalno da jedu/piju kao i svi ostali, a i mi drugi da se lepo provodimo :)

Link to comment
Share on other sites

Postoje klime sa jonizatorom, to ume da reshi problem prilicno brzo. Al zaista, i meni koji pushim ume da zasmeta koliko su pojedina mesta zadimljena, stipa za nos i ochi..

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...