Jump to content

Izabran novi Papa...


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ne... nisam upucen u te detalje

Pa, posto papa ne sme da se pojavi pred bilo kim go, onda postoji specijalna stolica sa jednom budzom napred. Ta budza ima otvor i kad novi papa sedne, SVI kardinali koji su ga izabrali, moraju RUCNOM metodom da se uvere da je papa zaista musko. A to se sve radi zbog toga sto su pre x vekova izabrali neku zenu koja se preobukla u papsku odecu i na kraju je cak i rodila dete!

Svasta se moze saznati kad umre papa!

Link to comment
Share on other sites

Stavovi su mu ok kao shto reche Ivan_ ... Priche kako je bio nacista i sl, mislim da nemaju veze s vezom. Ratzinger je rodjen 1927. shto znachi da je postao punoletan tek pred kraj WWII, a tad su Nemci vrshili mobilizaciju svih iole sposobnih za rat. To da je bio pripadnik Hitler jugenda opet nishta ne znachi, svi su bili u to vreme, svojevoljno ili ne.

U svakom sluchaju, birace oni novog papu ponovo za 10ak godina, papa Benedikt XVI se za svoje godine (78) drzhi veoma dobro...

2bad: Hm, sigurno da ima i ateista, samo u kom broju...

Link to comment
Share on other sites

Pa jebote, bivshi papa Jovan Pavle II je prvi papa koji je priznao i izvinio se jevrejima zato sto je Vatikan podrzavao naciste. I zato ce i biti upamcen kao faca...

Ne treba zaboraviti ni izvinjenje Vaseljenskoj Patrijarshiji za zlochine tokom cetvrtog krstashkog pohoda (1204) kada je stvoreno Latinsko Carstvo na teritoriji Vizantije. Uopste Jovan Pavle II je dosta uradio na priblizhavanju istochne i zapadne Crkve. Zato mi rechenica pape Benedikta XVI da "Katolichka Crkva ne mozhe biti sestra, vec samo majka drugim Crkvama" ne govori bash da ce se to priblizavanje nastaviti.

Corey: plz zadrzhi ovakve komentare za sebe...

Link to comment
Share on other sites

slogiran ili ne, kao i sa JP da 2nd ni B da 16th netje biti nesto u toku deshavanja =o))

mislim halo, koga mi foliramo, gerijatrijekse njushke koje se snimaju za tv nemaju nikakve veze sa onima koji odluchuju o svemu...godinama u svakoj "opasnoj" znemlji predsednik/premijer nije prvi chovek, a oni su svi mala deca za vatikan...takodje nigger lepo reche - who gives a fuck? - mnogo se pogadjate...izbor ovog lika netje promeniti politichki smer vatikana ni za 1000ti deo stepena...there's nothing you can do abbout it, go with the flow...

pitam se da li da ovde ubacim moje genralno mishljenje da je pravoslavna crkva istorijski gledano vishe nashkodila srbima nego katolichka, pa da me i iz tog ugla zabole ko je papa...?

Link to comment
Share on other sites

Naravno! Sa vilama, grabuljama i ostalim alatom... [:D] [:D]

ti ne mozes grabulju da dignesh :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Sacekamo ga linuzinom od 7 metara, ufuramo ga kao kulturno unutra i

umesto u ministarstvo vera gde ga ocekuju, odfuramo ga u prvi

hangar u kojem se przhi neki psy :)))

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Kako ne moze da promeni politiku crkve? Pa papa je pobogu. Ne razumem kad kazete da se politika crkve ne menja, ispade da je crkva zivo bice i sama misli i odredjuje pravce, a Papa ko da je neki vozac ili sta vec. Pa svaku odluku mora neki pojedinac da donese. Ili makar neka manja grupa. Nije da se za sve pravi referendum. Ako je prethodnik bio malo naterao crkvu u levo, ovaj se sad da je u najmanju ruku vrati na centar, mada ja mislim da ce da ode opasno desno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...