Jump to content

prvi komp.....


Recommended Posts

Prvi komp mi je bio Commodore 128 negde '87 ili '88, picio sam neki Blakjack (klasicna igra sa kartama).

A prvi PC '93, zver placena 1700$ 486 DX33, 4mb RAM, 210 mb HDD, i sa velikim i sa malim flopijem! Ne secam se tacno sta sam prvo igrao na njemu, tad sam se mnogo vise igrao kod burazera na Amigi posto su bile bolje igre.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

96-97-godina

Pentium 1 na 166 mhz

64 mb rama

ploca VX

graficka S3 virige 4 mb rama

cd rom teac 16x - nisam siguran koja je brzina cd roma bila

monitor 14 inca philips 104b

ogromna tastatura , mis genius sa dva dugmica

ruzno mini AT kuciste....Kad se samo setim da je cale puko za masinu 2000maraka................

a Prva igra Duke nukem...

KURACCCCCCCCCCCCC

Link to comment
Share on other sites

90` u kutiji dobijam ZX Synclair sa zaraznim manic minner-om...nekoliko neprospavanih nedelja...

...iste godine za novaka stize iz austrije fatboy - C64...prva igra?

dakako: CHUCKIE EGG :)) ...a naj igra na C64 ever: CREATURES by Thalamus Software

...96-te uzimam K6 200mhz, 32mb ram, 1.2gb hdd itd... prva igra - Comanche - maximum overkill, a odma zatim DOOM u koji se i danas kunem!

Naj ostvarenje na Prvom PC-u: Another World by Delphin Software!!!

...kad sam to video, usro sam se u gace odma !!!

...i posle, kako su godine isle igre su postajale sve lepse graficki i tehnicki

savrsenije, ali su do danas potpuno izgubile taj svoj spirit koji su u pocetku imale...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

alo alo derane polako :)) vredjas commodore? treba neko da te savata na ulici jel to hoces ? :))

[8D]

imam par pametnih rechi za komodor :)

ako neko ne zna.... a mislim da je bilo ovde... nisam siguran...

Neka zena je napravila C64 koji je u DZOJSTIKU i kosta neku cifru od par banki $

do yaya

Moj prvi komp -> Amiga 500 cija je memorija zbudzena tako da sam imao Amigu 1200 [8D] imam jos 150 disketa za nju :)

UPOZORENJE! DALJI TEKST MOZE IZAZVATI VEOMA JAK NAPAD SMEHA KOD NEKIH I AUTOR OVOG POSTA NIJE ODGOVORAN ZA TO!

Pentium I 60mhz

16mb ram

hdd 2gb

grafichka 1mb ( nije 3d )

cd 12x koji ne chita pola diskova

http://img67.imageshack.us/img67/1829/lol4thlk6.jpg kako pricati sa GM-om

Paladins are gay

Blizzard loves paladins

Therefore, Blizzard is gay

Link to comment
Share on other sites

prvi komp neznam 90-neka nisam siguran bio je to c64 kasnije sam qpio c128 (mislim da se tako zvao) i onda prestaje interesovanje u mom zivotu za racunare da bi se ponovo vratilo tokom NATO Agresije i nedugo posle toga qpujem svoj prvi PC celeron 566Mhz sa nekom rivom ... od tada sam promenio 3 racunara i sada sam na pristojnih athlone 3000+ 512Mb

inace prva igra na c64 stvarno se ne secema kako se zvala ali znam da mi je omiljena bila usagi yojimbo (verovatno se ovako ne pise ali to je onaj zeka samuraj)

a na pc-ju zakon je championship manager aka Football manager igrica je ZAKON.

Link to comment
Share on other sites

Prvi komp mi je bio Commodore 128 negde '87 ili '88, picio sam neki Blakjack (klasicna igra sa kartama).

A prvi PC '93, zver placena 1700$ 486 DX33, 4mb RAM, 210 mb HDD, i sa velikim i sa malim flopijem! Ne secam se tacno sta sam prvo igrao na njemu, tad sam se mnogo vise igrao kod burazera na Amigi posto su bile bolje igre.

Eh ne secash se zato shto si bio mali [:D]

na nashoj zveri od 1.7K $ se igrao X-Wing i Mortal Kombat i josh gomila super igrica (Dune2, prvi Warcraft, Doom 1 i 2, Black Thorne, Another World, Day of the Tentacle, 4D Sports Driving, Tie Fighter itd.). Dobra stara vremena :)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Prvi komp, negde 81. cale mi kupio par meseci posle rodjenja :) doduse koristio sam ga tek par godina posle :) Naravno u pitanju je Spektrum 48K i jedno 50tak igrica, sve originali, jedan igra jedna kaseta :) nemam pojma gde ih je tada nabavio :) Omiljene igre, jet set willy i jet pack :)

A prvi PC 90. 286@12Mhz :) i ATi graficka:) od tada samo ATi vozim :)

Najigre, RailRoad Tycoon i Civilizacija

Link to comment
Share on other sites

...na nashoj zveri od 1.7K $ se igrao X-Wing i Mortal Kombat i josh gomila super igrica (Dune2, prvi Warcraft, Doom 1 i 2, Black Thorne, Another World, Day of the Tentacle, 4D Sports Driving, Tie Fighter itd.). Dobra stara vremena :)

4D Sports Driving, jel to bese ona voznja gde si sam mogao da pravis stazu, stavljas skakaonice, tunele, prepreke... ? Tu je bese mogao da se vozi i Audi quattro :) ako je to, onda je extra igra, jedna od boljih voznji, uz Test Drive serijal

I naravno Dune2, mother of all rts :)

Link to comment
Share on other sites

Moj prvi komp -> Amiga 500 cija je memorija zbudzena tako da sam imao Amigu 1200 [8D] imam jos 150 disketa za nju :)

Nije kolicina memorije bila jedina razlika. Amiga 1200 je imala AGA cipset, a Amiga 500 ECS.

Btw, ja sam na svom Sinclairu pisao programe u BASIC-u, nisam imao nijednu igru. Tek na Amigi sam poceo da se igram :) Space Rogue, Virocop, Aunt Artcic Adventure, Shadow of the Beast, Another World, Flashback... U jee....

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

zx sam imao al nit sam se igra ni ishta. jos sredinom 80ih... pocetkom 90ih je stigla IBM makina 286 ubrzan na nekih 30mhz... ne secam se specifikacija jer su nam ga ubrzo ukrali :( bio je sa sve kolor monitorom i instaliranim os2 warp soperativnim sistemom... na njemu sam odigrao Team Tankee simulaciju voznje tenka m1 abrams :))

nesto kasnije ('94.) cale se isprsio nekih 4500 dem za 486 dx2 80 mhz 16mb cirrius logic 512kb :) sound blaster daewoo 14" kolor i epson matricni hard od 400 (!?!) mb... ova zverka je tad bila kao danas neki dual xeon server :)) prve ozbiljnije igre civilization xcom...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

alo alo derane polako :)) vredjas commodore? treba neko da te savata na ulici jel to hoces ? :))

[8D]

ne bash obrnuto :) htedoh reci da nije ni komodor, mada ni komodor nije komp tako da ono

kako god da si shvatio ispravno je :))

p.s.ispravite me ako greshim

prvi PC (personal computer) je XT tako? ovo sve pre toga su jedni veliki digitroni? :))

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

od 83 c64, pre toga spectrum koji nisam znao da koristim, green beret, boulder dash, blue max, SEX OLYMPICS!!! - par dzojstika je puklo zbog ove igre :D ....budzenje istog, flopi, disketa, stampac, amiga 500, 500+ onda razni pc.

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

89-87 c64 koga imam i dan danas sa sve zelenim monitorom par originalnih igrica i jednim novim neotpakovanim dzoistikom (rezerva) I ne bi ga prodo nizasta na svetu!!!

Kad smo vec zagazili u istoriju jel zna mozda kako se ranije radila piraterija sto se tice igrica ?????

Mislim da je bio skc radio (nisam siguran) i ladno ljudi puste kasetu preko radija a ti kod kuce snimas kasetofonom i za nekih 10-15 min imas najnoviju igricu ;) :)

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...