Jump to content

NEEE !! NE SAMO TO NE !!!!!!!


Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

e treba mi informacija da li DeuS radi mrzi me da idem cak 50m do stanice kod mene i 50m od stanice kod merkisha do deusa

radi .....

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

upravu si sunshine,ali ipak imas cs loodaka koji ce i sada dolaziti i davati kes za igranje pa i da stavis 150 dinara sat...

Uh dok smo radili igraonu,za 3 dana ako nam barem 200,300 ljudi nije uslo i pitalo kad cemo otvoriti igraonu kriziraju...:))

uzas....

Ma bice sve po starom,uvek kad se menjala cena igranja ljudi su kukali,pa na kraju svi zadovoljni tako da....

Sve ce biti isto kao nekada:)

Go Counter Go DoTa!!!:)

Link to comment
Share on other sites

OK je to sa legalizacijom i slazem se sa leprom, ali kod vas kompovi rade maksimalno dobro,a kod nas predrkana konfiguracija a CS jedva izvlaci 99 na malom prostoru.Jos moras da stavis medium 16bit-a ,jel kad bacis dim vec

60 fps-a.Jbg i sada da u takvoj igraonici da bude sat igranja 100din.Mislim malo je preterano.Kad bude u ugraonici u koju ja idem radilo kao u KGB-u ili Catacombi onda bi dao 80din za sat.

Link to comment
Share on other sites

OK vidim zapenili ste extra i pravite frku ja kontam niokochega. U catacomb-u imamo originalne windowse od prvog dana, jer smo magarci pa smo roknuli kinte do jaja a niko do sad nas nije proveravao. Elem. Da demistifikujem neke stvari.

Ti cenovnici koje sti vi postovali apsolutno ne vaze za Igraonice tj. ne vaze za Komercijalnu upotrebu software-a. Shto se igara tiche moraju se posebno platiti licence za svaku igru ponaosob i to po klijentu. To znachi za War3 npr. je potrebno izdvojiti oko 60e po mashini da bi mogli da "iznajmljujete" vreme igranja. Pomnozite to sa brojem rachunara i vi ste u apsolutno neisplativom poslu. Ona rachunica koju prochitah ranije u nechijem postu da rachunar u igraonici kao radi 12H dnevno je totalna debilana za vecinu igraona u Srbiji. Rachunar tj. iskorishcenost resursa u igraonicama neprelazi 40%, a i ta cifra se pojavljuje samo u BG igraonicama koje chine 10% ukupnog broja igraonica u SCG.

Iz prethodne priche mozete zakljuchiti da je kupovina chisto originalnih igara apsolutan gubitak novca jer se mora doplatiti i licenca. Neka rachunica u tom sluchaju bi bila da sat igranja mora biti bar 100din jer se u tu cifru moraju svakako rachunati i upgradeovi mashina. Ovo je neophodno zato shto evo stize i Source na CPL i Battlefield2 nam stize i mnoshtvo igara koje zahtevaju DX9 grafichke i minimum od 700 i kusur RAMa.

Zato rachunajte sami za sat mashine :

10 din - radnik (ili osoblje).. nek je dnevnica bednih 300 din = 30 radnih sati mashina za jednog radnika

15 din - komunalije (struja, voda itd.)... u nekim sluchajevima oko 1000e mesechno zajedno sa zakupom tj 80K dinara tj. 2285 sati neprekidnog "iznajmljenog" rada tj. 95 dana

20 din - zakup prostora

10 din - Windows .... pri chemu ti treba 750 radnih sati mashine za jednu kopiju windowsa tj 32 dana neprekidnog "iznajmljenog" rada tj 120e za Windoze

20 din - Originalne igre ... npr samo CS i War3 licencirani shto je oko 120e isto to je josh 16 DANA neprekidnog "iznajmljenog" rada

15 din - Amortizacija hardware-a i eventualni kvarovi ... ovde rachunajte upgrade mashina na svakih 8 meseci

Eto otprilike smo nakupili neku cifru od 90 din po satu igranja, BEZ ZARADE.

Ovo je naravno neki osrednji primer jer neki lokali imaju mnogo vece troshkove a neki mnogo manje. Po ovoj rachunici igraonice ne bi mogle da rade ako nebi pokrivale troshkove sa dodatnim sranjima tipa sokovi, hrana itd.

U sve ovo naravno nisam rachunao Pristup Netu jer se cifre za to strahovito razlikuju od mesta do mesta.

Eto vam kratki elaborat muke svakog vlasnika Igraonice. Ovo je realno stanje u sluchaju legalizacije I IGARA. Moze neko da kenja kako sam se isprdeo ovde al je stanje zaista tako.

Cheers !!

!! Lepra Has SPoken !!

ono za original igre i to sve .....................................................

...............................................................

ali brate ako 1h bude bio 100din bas da vidim ko ce igrati u kombi sem onih sto imaju sponzorstvo :D

ali ako vec bude bilo tako onda se lepo svi bacimo na sljaku, kupimo prave masine, sbb ili adsl i pajaj od kuce sto je i najbolje

pozz i mislim da ima jos dosta ljudi koji ovako misle...

#zealoTRY @ quakenet

4DRUGARSTVO

Link to comment
Share on other sites

e da, bio sam danas u metrou, radi samo wog;) i cena je ostala ista :))

tako da ... :)

i relax radi isto

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...