Jump to content

Jos jedan nadasve zanimljiv topic


Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kako su dokazali? I koliko primitivnog i u kom obliku? Neke zivuljkice ili nesto, ili humanoidna bica? Ne obavezno bipedalna ofkors :)

nasli su fosilne ostatke nekih bakterija ili statijaznam kojih vec mikroba na meteorima koji su poreklom sa Marsa. nasli su ga negde na Arktiku, kao doletelo je sa Marsa pre xy godina.

e, sad, pretpostavlja se na osnovu toga da je na Marsu bilo vode i to mnogo, sto opet vodi pretpostavci da je mozda bilo i slozenijih oblika zivota itd...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

taj meteor u kome su navodno nadjeni fosili mikroba...to zvanicno nije potvrdjeno, tj. demantovano je vise puta..

a sto se tice silne kinte koja se baca, a zemlja se raspada to stoji...ali sve mi se nesto cini da zemlju ne mozemo sacuvati nikako i da mozda nemamo jos mnogo vremena, tj. da treba traziti drugo mesto...kao sto je rekao sagan, glupo je stavljati sva jaja u jednu korpu:).

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da slozim sa tobom Dule, da je Zemlja krhka. Iako je covek sada na vrhuncu kontrole nad majkom Zemljom (a samo je jedna majka) daleko je od toga da je tako lako moze sjebati. Ako uzmemo da je tacna teorija po kojoj je zemlja nastala pre neznamkoliko milijardi godina i kakve su se sve katastrofe za to vreme desile, deluje mi malo cudno da je covek, koliko god mocan, moze sjebati za tricavih 5 hiljada godina (pri cemu moramo imati u vidu da je intenzivno sjebava tek od pre 150 godina kada je pocela industralizacija)? Cak je ekologija postala trend, naravno zato sto su sada tu pocele da se obrcu pare, ali to nije vazno jer je to bolje od nemilosrdnog arcenja ove planete.

Dakle, kada sam rekao raspada, nisam mislio na klimatske uslove na Zemlji, nego vise na degradiranost ljudskog drstva koje i pored svekolike tehnologije stagnira od renesanse (sa casnim izuzetcima kao stoje to obicno). Bolje je taj novac uloziti tako sto ce se neki region (Afrika, centralna Azija) podici na visi civilizacijski nivo, ali svi znamo da se to nece desiti jer za sada nema interesa. Pusti snovi.

Sto se kolonizacije Marsa tice, sumnjam da su tamo zivotni uslovi mnogo bolji nego na mesecu cak i da ima leda, a na mesec je krocio samo jedan covek i to pre 50 godina. Poenta, zanosti se mislju da ce za naseg zivota neko (osim ako nije zli multimilijarder, mada i tada imamo James Bonda kao problem) otici da zivi na neku drugu planetu je smesan. I samo da se zna, ovo nije skepticizam, vec jednostavno bekstvo od apsurda, sto bih ja isao da se patim na nekim odvratnim planetama kada je ovde raj!!!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

,Mar 15 2005, 18:10:22] a na mesec je krocio samo jedan covek i to pre 50 godina.

i bio je filantrop.. :)

ne priča se o uništenju zemlje, nego o kolebanju veoma labilnih uslova za život.. neverovatno je koliko "sitnica" čini život na zemlji mogućim, i dovoljno je da se poremeti samo jedna pa da sve ode u kurac..

npr. scenario iz onog filma gde se sve zaledi je skroz moguć, s tim što se ne bi desilo tako brzo, ali bi se desilo..

Link to comment
Share on other sites

ili nas lupi neki asteroid od 10 km i ode sve u kurac...a sto se tice degradiranosti kulture i dizanja nerazvijenih regiona na visi nivo i sam kazes da je to utopija...i naravno da za naseg zivota ljudi nece ziveti na drugim planetama, ali mislim da bi to bio jedan od nacina za osiguravanje opstanka nase rase, ili barem povecavanja sansi...bla kapirate me valjda:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ili nas lupi neki asteroid od 10 km i ode sve u kurac..

ja sam nedavno gledao na diskaveriju emisiju u kojoj su objasnili kako i zašto mesec omogućava život na zemlji..

mesec sa svojom masom i gravitacijom igra ulogu zamajca koji stabilizuje zemlju na putanji oko sunca, i bez njega bi se ugao zemljine ose u odnosu na ekliptiku menjao mnogo brže i više, zbog čega bi klima poludela..

pretpostavljaju da se severna afrika iz zelenog bujnog područja pretvorila u saharu (što je nateralo praistorijske ljude da se masovno presele odatle u doline nila, eufrata i tigra) zbog promene ovog ugla za jedan stepen, a bez meseca bi se menjao za 40-ak..

rekoše još i da se mesec postepeno udaljava od zemlje, tj da slabi gravitacijsko privlačenje.. trebalo bi da se potpuno odvoje za nekoliko desetina hiljada godina..

meni je od svih teorija apokalipse ova nekako najnormalnija, al ako za deset hiljada godina na zemlju ne dođe spok, jebi ga onda..

Link to comment
Share on other sites

Da to za udaljavanje je tacno, samo mislim da je ipak u pitanju malo duzi vremenski period.Nekada je mesec bio blizi, a u buducnosti ce se toliko udaljiti da cemo imati prstenasto pomracenje sunca.A zanimljiva je i uloga jupitera u stabilizaciji asteroidnog pojasa i njegovo dejstvo na orbite kometa...na taj nacin nas njegova ogromna gravitacija stiti od udara.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ne smete zaboraviti supervilkan kao mogutji izvor katastrofe, istina zive pisalo je u kuriru:J

elem bole je donekle u pravu resursi(tj. kinta) se troshi na stvari trivijalne u poredjenju sa gladju, sidom i slichnim problemima nerazvijenog sveta, ali istrazivanja svemira ne spadaju u te trivijalnosti, novac za humanitarne potrebe treba shedeti na drugim mestima, jer od ovih istrazivanja teshko da moze da bude neke shtete po chovechanstvo, ako bash i ne bude koristi

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

,Mar 15 2005, 18:10:22] je covek sada na vrhuncu kontrole nad majkom Zemljom

sa ovim se nikako ne mogu slozhiti!Ako je evolucija choveka koja je pred nama duga 1h mi smo tek u prvih 5 min, Sve shto vidimo oko nas ukazuje da zhiva bica evoluiraju u skladu sa svojim potrebama i nachinom zhivota, kako se ceo chovekov zhivot zasniva na misli, to je oblast koja tje se najjache razviti. Isto tako sa pojavom novih tehnologija sve se vishe smanjuje potreba za fizichkom aktivnoshtju, shto znachi da tje u budutjnosti ljudi biti niskog rasta, slabe muskulature, i sl... .Ko ovde moze da kazhe da u ljudska evolucija netje ukljuchivati i telepatiju.

chak i u skoroj budutjnosti, zashto nam se ne bi razvili receptori za magnetne talaze koje proizv. mozak? I zashto ne bismo upravljali tehnologijom na taj nachin?

Inache, samo treba pogledati koliko je rusima trebalo da iz Ekonomske zabiti i stocharske zemlje, trebalo da postanu prva nacija da poshalje choveka u svemir...

Link to comment
Share on other sites

@Violator

Misli se, do sada. Dakle u svojoj istoriji covek nije bolje kontrolisao (jedino ako uzmemo odsustvo kontrole kao bolju kontrolu). A ovo za Ruse nisam skapirao.

@Generalno i u skladu sa temom

Nemam ja nista protiv naseljavanja drugih planeta, ja sam samo izrazio revolt prema teskoj situaciji na Zemlji. Ali ko ce da krivi ljude sto rade to sto rade, zasto bi neki naucnik u NASA bio kriv sto dete u Africi gladuje, to su gluposti, svako lize svoje rane.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

bole, mi jednostavno ne mozemo kao civilizacija, kao vrsta, opstati na zemlji zauvek. 2050. ce biti 9.1 milijarda ljudi na planeti Zemlji, a nash nachin zivota zahteva potrosnju resursa koji nisu prisutni na zemlji u neogranicenim kolichinama. nafta je samo jedan od primera. Zbog toga moramo otvarati nova stanista gde cemo ziveti. mozda je to apsurdno u sadasnjoj realnosti na zemlji ali sto pre pochnemo to cemo pre i nesto zavrsiti

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

@Igz, bas mi to ortak rece za 9,1 milijardi ljudi, a ja se secam u osnovnoj skoli, dakle pre skoro 20 godina, kako su nam izneli podatak kako ce do 2005-2010 biti 10milijardi ljudi, i bla, bla, bla, sve u tom smislu. Rast i pad populacije strasno tesko proceniti i samo da kazem ovaj podatak, strucnjaci za demografiju su u svetu, obratite paznju, biznisa, jedni od najplaceniji (a ima ih jako malo, takodje). E sad, nafta kao primer nije neki, jer se bez nje moze, pre bih rekao da je primer nedostatak obradivih povrsina, al opet i kad to uzmemo, evropskoj uniji (zbog njene lose poljoprivredne politike) propada zito, npr. Sa druge strane, mi ovde u Srbiji, izvlacimo max 5% iz zemlje, tako da za nas nema brige, a verujem da se u broju necemo mnogo povecavati. Generalno, broj ljudi se povecava mnogo brze u nerazvijenim zemljama, nego u razvijenim, dakle, ako mene lepo poslusaju i krenu da razvijaju ostatak sveta tih 9,1 milijardi ljudi ce doci tek za mnogo, mnogo, mnogo godina.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...