Jump to content

Flopi disk problem


dina85

Recommended Posts

Pa mozes. Kako to da uradis u BIOS-u - pogledaj u uputstvu (ako znas engleski, a ako ne znas nadji nekog ko zna gde da nadje tu opciju; uglavnom trazis reci "Boot sequence" ili nesto slicno).

Sto se tice anti-virusnog prorama, tu pogledaj help fajl :)

A jel' sigurno zvuk dolazi iz flopija?

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

Ja ti to ne bi savetovao.Jednom sam probao to iskljucivao i ukljucivao i posle

nekog vremena se skorz pogubio.Nije hteo valjano da formatira i jako mu je

dugo trebalo da otvori fajl sa diskete.Tako da ako nemoras nemoj.

Ali ako te bas jako nervira ti probaj pa mozda imas vise srece nego ja.

Neukrotljivi!

Link to comment
Share on other sites

Da ga se resim to nije problem imam druga koji bi mi to uradio,ali sta se desava ako mi zatreba za nesto.Imam usb flash 256mb,tako da flopi nisam ni jednom do sada koristila,ali da li cemi trebati ako nesto krene naopako,cula sam da onda treba neki bekap da se uradi preko flopija,stvarno se ne razumem,a ovaj zvuk me izludjuje svaki put kad upalim racunar.Koje su prednosti flopija,i sta gubim ako ga skinem

Link to comment
Share on other sites

Da ga se resim to nije problem imam druga koji bi mi to uradio,ali sta se desava ako mi zatreba za nesto.Imam usb flash 256mb,tako da flopi nisam ni jednom do sada koristila,ali da li cemi trebati ako nesto krene naopako,cula sam da onda treba neki bekap da se uradi preko flopija,stvarno se ne razumem,a ovaj zvuk me izludjuje svaki put kad upalim racunar.Koje su prednosti flopija,i sta gubim ako ga skinem

pa ne gubish nishta ... poshto na flopi moze da stane 1.44 mb ...

a na cd recimo 700 ili dvd 4.7 gb, flopi ti je nepotreban ...

Link to comment
Share on other sites

ja nemam flopi vetj bar 2 godine i za to vreme mi nije ni zatrebao. mada opet ne mozhe da shkodi da ga imash tako da moj neki savet je da sama lepo izvadish kabl za napajanje iz floppya a kad ti dodje neko ko se vishe razume nek ti iskljuchi checkovanje floppy-a pri bootovanju. znachi samo odshrafish levu stranu kutjishta (kad gledash s'preda), iz flopija izvuchesh tanji kablitj (ne onaj pljosnati) i zashrafish kutjishte.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj ga otvarati jer pretpostavljam da je pod garancijom.Pa ako nesto rikne

u servisu ti nece priznati garanciju.Nego ako ti opcija disable resila slucaj da ne cujes buku,onda nema problema.

A taj backup sto si spominjala.Verovatno mislis na podizanje operativnog sistema

kod reinstalacije.Tu ti je flopika proslost jer su danas vec svi cd-i bootabilni pogotovo xp.Automatizovan do maximuma pa samo ubacis cd inext,next,next.

Neukrotljivi!

Link to comment
Share on other sites

Svrljla sam nesto po uputstvu za plocu i nasla sam opciju u biosu "disable" koju sam ukljucila i sad mi sve radi ok tj. vise se ne cuje nista znaci ovo mi ne bi tebalo pravi neki problem?Nisam sigurna da li smem sama da otvaram kuciste,u svakom slucaj hvala.

Samo ne zaboravi gde si to iskljucila, jer kad ti donese kevin kolega s posla nesto da mu odstampas ili slicno obicno ide na arhaicnom uredjaju kao sto je disketa. Za 99% normalnih potreba ti nece flopi trebati u zivotu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja taj flopi ne vadim iz kucista samo zbog estetike :)

Vishe od godinu stoji ugashen, ali bedak da vadim jer taj deo za kucishte da pokrijem rupu

Ko mi donese disketu oteram ga i kazhem da se vrati kad nadje medij mladji od 10 godina [:D]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...