Jump to content

Million Dollar Baby


Recommended Posts

Clint Eastwood reziser, producent, glumac

Hilary Swank

Morgam Freeman

Gledao sam DVD-u. Klint je jedan od onih ljudi kakav bi svako trebalo da bude kada se obogati. Radis prave stvari kada imas novac, a ne da pravis sranje filmove cisto da bi zaradio jer, ispostavice se, cak i dobri filmovi danas mogu da zarade. Ovo je jos jedan od Klintovih remek-dela, po meni bolji od Misticne reke. Pravi film. Da, kada to kazem onda mislim da je to sedma umetnost (mogao bih da uputim kritike scenariju, ali ovo nije knjizevnost nego film, kao sto rekoh). Savrseni dijalozi, odlicna gluma, rezija suptilna narocito kada je rec o boksu, mada se ispostavlja da je ovde boks samo lajt motiv. Film je duhovit, ali postoji jedna prekretnica zbog koje je ovaj film drama. Postavljate sebi razna pitanja, ne mozete da verujete sta gledate, cak vam se neki zvuci gade. Klint ce ove godine da napuni 75 godina, izgleda odlicno i nadam se da ce poziveti da napravi bar jos deset ovakvih i boljih filmova.

Kao i obicno da kazem nesto o tome gde se sve ovaj film moze gledati. Bilo gde. U biskopu cete sigurno cuti plac, a kod kuce u zavisnosti sa kim gledate, sve u svemu must za bilo koga ko voli filmove i za one koji jos uvek ne veruju u americku kinematografiju.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...