Jump to content

Paukova mreza mekotvorine


Wulfgar

Recommended Posts

Malo kasnim, ali evo ih igre. Prochitajte ceo post pre nego shto eventualno krenete da skidate neshto.

Avernum

Avernum

Avernum 2

Avernum 3

Blades of Avernum

Geneforge

Geneforge

Geneforge 2

Ima ftp, ima i http, kako ko voli, a imaju i verzije ovih igara za Mac, ako je neko kojim sluchajem "ponosni" [:D] vlasnik takve platforme.

Mislim da sve Avernum igre mozete komotno da zaobidjete, to je za one zeljne kojima ne radi VtM:B kao shto sam ja npr. [:D] Meni su dobre, evo vec par dana ganjam Avernum po par sati dnevno.

Geneforge je OK, a Geneforge 2 bi trebalo da probate obavezno ako vam je kojim sluchajem dosadno na poslu. Ako vam neshto znache review-ovi evo kakve je igra dobila.

Poneshto o Avernum-u 1 koji sam pocheo da igram.

Ima stvari koje su pozajmljene iz Fallout-a i D&D-a.

Max chetiri lika mogu da se vode.

Otvorena mapa. Idi gde hocesh, ali nemoj da se zalish ako odesh na teritoriju gde se krecu opasne chike koje ce da te pwn-uju na licu mesta ili ako nemash pare za brod kojim bi mogao da predjesh na drugu obalu.

Male interesantne stvari:

Pomeranje sanduka, postojanje platformi sa kojih moze da se skache, pravljenje napitaka (samo 14, sorry, ali ovo nije Morrowind), assasination skill, josh skill-ova (sem onih pochetnih) koji se mogu kupiti tj. trenirati u toku igre, TB borba.

Iritirajuce stvari:

Spell points se ne regenerishu dok ste u nekoj tamnici, sve 4 Avernum igre izgledaju isto (mnogo loshe) i shto je josh bitnije vladaju se govnjivo, mislim konkretno na nachin pomeranja koji me ubija.

Ni tamo, ni tamo:

Jache magije i vishi nivoi postojecih magija ne mogu da se kupe u u level up procesu. Dobijaju se/kupuju od mocnih ljudi koje srecete u toku igre tj. nalazite ih u okviru nekog quest-a. Meni je to recimo do jaja, jer nagradjuje igrache koji vishe istrazuju. Zatim ima na mapi random bandi (tipa pljachkashi) koje se krecu, a ponekad 'oce i da vas pojure!

Porazavajuce:

Samo to shto bi mnogo novijih igara imalo shta da nauchi od ovog matorog naslova koji je zapravo josh matoriji jer je Avernum skoro istovetna replika igre Exile iz '95-te godine.

U instalacionom direktorijumu igara imaju dobri .hlp ili .pdf fajlovi koji vam mogu pomoci oko osnovnih stvari ukoliko zelite da se upoznate sa mehanikom igre.

Pre nego shto mi zakukate "Ovo su demoi, full se placa!" treba da znate sledece: igre se skidaju cele, posle samo treba da se otkuca key i eto full verzije. E sad, necete verovati, ali ja sam bio 983709 posetilac sajta, a to je (opet necete verovati) omiljeni broj CEO-a Spiderweb Software-a! Znate shta sam dobio? Magichni vaucher. Aha. Kad skinete neku od ovih igara samo mi se javite na PM i ja cu da vam poshaljem svoj magichni vaucher preko koga nabavljate key tako da cete moci da uzivate u full verziji! Happy happy, joy joy!

Takodje imaju dve igre - "Nethergate" i "Subterra" chije se full verzije shalju na disku. Nazalost, moj magichni vaucher ne pokriva tu opciju, tako da nishta od toga.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

bla bre :) ma pratio sam ove igre vec duze vreme jer e dosta pishe o njima da su bash dobre (u krugovima nezavnisnih internet-izdavacha/developera) te sam sa te strane malko razocharan jer sam ochekivao nesto sto nisam do sad video :)

a druge strane je super jer sam totalno zaboravio da skinem i probam ove igre sto cu uchiniti sada

btw sprema se geneforge 3 sa poboljshanom grafikom i i dinamichkim osvetljenjem... wheeeee...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pikao sam malo oavj Geneforge 2, sta ja znam, jeste zarazno, ali ne znam, tesko mi je da se naviknem na grafiku. Znam kada smo igrali onu igru na netu (znaju Kole i Melkor), bila je jos gora grafika, ali tu su ljudi pa je zabavno, ovako je nekako sranjkasto.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Heh, pa Avernum je gori od GF2 po pitanju grafike neuporedivo, ali opet... gameplay sabija. [^] Toliko sam se ovako zeljan [:D] izbechio da cu morati drastichno da smanjim vreme provedeno ispred ekrana jedno 2-3 dana ne bih li oporavio malo ochi.

Svako ko moze da gleda dalje od grafike neka proba obavezno!

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

svashta.. chitao sam razna odushebljenja po netu ovim igrama ali sam mislio da su to bili neki ultra mega freakovi :) mada shta znam mozda ni ti wulf nisi tako daleko...

To se kaze: "Mnogo si hard-core!" [:D]

pa jel bolji avernum ili gf ? po pitanju gameplaya?

Ne bih znao. GF 1 i 2 sam samo probao da li rade, GF 2 malchice odigrao tutorial. Avernum je ????????????, ako mi dozvoljavate da upotrebim taj izraz [:)] , a GF verovatno moze biti samo bolji. Sad me bole bash za KotoR i ostale govnarije. [:D]

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ma igre su ULTRA! Al mi se ipak vishe svidza Avernum.

Nije da sam skroz hard-core, al ono, party, pechine... system dosta lichi na fallout-ov special, pa mu je i to plusich...

Geneforge ima dojajan sistem za magiju. Sve se zasniva na shaperima, koji od sirove magije prave stvorenja, pa od skilla zavisi kakvi su im statovi... opasno :)

Link to comment
Share on other sites

To se kaze: "Mnogo si hard-core!" [:D]

hm..bre ultra mega je lepshe (:

ja sam proshao tutorial gf2... sta znam.. nije da sam neki ljubitelj grafike al shto je ono ruznoooo [:p].. mislim stvarno bar su mogli malo lepse teksture ubaciti il neku malo bolju animaciju likova ili bre onaj koristicni interfejs da je malo lepsi... ili jos bolje da su napravili textualnu avanturu i to bi mozda bilo bolje :) ali zato sve ostalo je stvarno super odradjeno

avernum nisam probao jos...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da, GF je lepotica za Avernum. [:D]

Nije da sam skroz hard-core, al ono, party, pechine... system dosta lichi na fallout-ov special, pa mu je i to plusich...

Jest', i ilustracije su bash gotivne, kao u F. Josh da su dodali perk-ove...

ja sam proshao tutorial gf2... sta znam.. nije da sam neki ljubitelj grafike al shto je ono ruznoooo .. mislim stvarno bar su mogli malo lepse teksture ubaciti il neku malo bolju animaciju likova ili bre onaj koristicni interfejs da je malo lepsi... ili jos bolje da su napravili textualnu avanturu i to bi mozda bilo bolje :) ali zato sve ostalo je stvarno super odradjeno

Interfejs za Avernum je ranija verzija onoga koji se pojavljuje u GF a meni stvarno to ne smeta ni malo, nikakvu vecu primedbu na to nemam. Nervira me shto nisu u stanju da docharaju velichinu, zmajevi i demoni u Avernumu su skoro iste ili iste velichine kao i sva ostala chudovishta ili ljudi.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Malo kasnim, ali evo ih igre. Prochitajte ceo post pre nego shto eventualno krenete da skidate neshto.

Avernum

Avernum

Avernum 2

Avernum 3

Blades of Avernum

Geneforge

Geneforge

Geneforge 2

Ima ftp, ima i http, kako ko voli, a imaju i verzije ovih igara za Mac, ako je neko kojim sluchajem "ponosni" [:D] vlasnik takve platforme.

Mislim da sve Avernum igre mozete komotno da zaobidjete, to je za one zeljne kojima ne radi VtM:B kao shto sam ja npr. [:D] Meni su dobre, evo vec par dana ganjam Avernum po par sati dnevno.

Geneforge je OK, a Geneforge 2 bi trebalo da probate obavezno ako vam je kojim sluchajem dosadno na poslu. Ako vam neshto znache review-ovi evo kakve je igra dobila.

Poneshto o Avernum-u 1 koji sam pocheo da igram.

Ima stvari koje su pozajmljene iz Fallout-a i D&D-a.

Max chetiri lika mogu da se vode.

Otvorena mapa. Idi gde hocesh, ali nemoj da se zalish ako odesh na teritoriju gde se krecu opasne chike koje ce da te pwn-uju na licu mesta ili ako nemash pare za brod kojim bi mogao da predjesh na drugu obalu.

Male interesantne stvari:

Pomeranje sanduka, postojanje platformi sa kojih moze da se skache, pravljenje napitaka (samo 14, sorry, ali ovo nije Morrowind), assasination skill, josh skill-ova (sem onih pochetnih) koji se mogu kupiti tj. trenirati u toku igre, TB borba.

Iritirajuce stvari:

Spell points se ne regenerishu dok ste u nekoj tamnici, sve 4 Avernum igre izgledaju isto (mnogo loshe) i shto je josh bitnije vladaju se govnjivo, mislim konkretno na nachin pomeranja koji me ubija.

Ni tamo, ni tamo:

Jache magije i vishi nivoi postojecih magija ne mogu da se kupe u u level up procesu. Dobijaju se/kupuju od mocnih ljudi koje srecete u toku igre tj. nalazite ih u okviru nekog quest-a. Meni je to recimo do jaja, jer nagradjuje igrache koji vishe istrazuju. Zatim ima na mapi random bandi (tipa pljachkashi) koje se krecu, a ponekad 'oce i da vas pojure!

Porazavajuce:

Samo to shto bi mnogo novijih igara imalo shta da nauchi od ovog matorog naslova koji je zapravo josh matoriji jer je Avernum skoro istovetna replika igre Exile iz '95-te godine.

U instalacionom direktorijumu igara imaju dobri .hlp ili .pdf fajlovi koji vam mogu pomoci oko osnovnih stvari ukoliko zelite da se upoznate sa mehanikom igre.

Pre nego shto mi zakukate "Ovo su demoi, full se placa!" treba da znate sledece: igre se skidaju cele, posle samo treba da se otkuca key i eto full verzije. E sad, necete verovati, ali ja sam bio 983709 posetilac sajta, a to je (opet necete verovati) omiljeni broj CEO-a Spiderweb Software-a! Znate shta sam dobio? Magichni vaucher. Aha. Kad skinete neku od ovih igara samo mi se javite na PM i ja cu da vam poshaljem svoj magichni vaucher preko koga nabavljate key tako da cete moci da uzivate u full verziji! Happy happy, joy joy!

Takodje imaju dve igre - "Nethergate" i "Subterra" chije se full verzije shalju na disku. Nazalost, moj magichni vaucher ne pokriva tu opciju, tako da nishta od toga.

Ma ove igrice rasturaju :) covece ogromna zaraza .... ^^ Zanima me gde mogu da skinem pune verzije ?? Ako uopste ima negde za free naravno ?? :) Poz svima i ovaj topic rula !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...