Jump to content

aj mi malo da blokiramo put :pic:


Recommended Posts

ma da discovery je napravio emisiju mislim da se zove "Monster Machines"

a'l ovo cudo je uzasno tesko ima ono svoje pogone (9 gusenica) ali ga jos i vuku i guraju u isto vreme kad treba da se pomeri !

e care kad je ta emisija!?!?!

http://img67.imageshack.us/img67/1829/lol4thlk6.jpg kako pricati sa GM-om

Paladins are gay

Blizzard loves paladins

Therefore, Blizzard is gay

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rotacioni kopači

rotacioni_kopac.jpg

Rotacioni kopač

Upotrebljavaju se prvenstveno u rudarstvu, ali dolaze u obzir i u građevinarstvu. Mogu da služe za iskope naviše i naniže. Sastoje se od 6 do 12 kofica, zapremine od 8 do 250 l (u rudarstvu i do 3600 l), koje su pričvršćenje na jednom točku postavljenom na kraju pokretljive katarke. Brzina okretanja točka sa koficama je od 10,5 do 30 obrta u minuti a prečnik mu je 1,44 do 5,30 m. Pražnjenje kofica se vrši na najvišem položaju, bočno, istresanjem otkopane zemlje na transportnu traku, pomoću koje se vrši utovar transportnih sredstava.

Slicna stvar, samo sto je ova spravica na slici "malo" veca....ali ja mislim da je otprilike to to:)

Ali ovo je stvarno ogromno cudoviste...uplasio bi se kad bi ga video uzivo:)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice!!!"

Link to comment
Share on other sites

Onaj rovokopac je iz Nemacke, tada si bio selio u drugi povrsinski kop koji je bio 20tak km udaljen od prvog gde je do tad kopao. Isao je prilicno dugo tih 20 km i za to vreme postao atrackija, dolazili ljudi da ga vide itd. Vidite da su stavili zemlju preko puta da ne bi sjeobao asfalt. Taj na slici je najveci na svetu. Kiperi cini mi se nose do 140 tona zemlje. Najveci bager koji ih puni je neki u Americi koja ga napuni iz 3-4 kasike. Pa izracunajte.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...