Jump to content

:: pitanje :: Ripper trejlera?


Lucky

Recommended Posts

Jel zna neko neki program (ili ceo browser) ili nesto trece sto moze da mi pomogne da "rippujem" trejlere i drugi video materijal sa sajtova koji se otvara bas upravo na tim sajtovima, bez mogucnosti za download? Posebno me zanima za Quicktime jer je tu vecina novih trejlera, a onda i sve drugo.

Isto tako me zanima (kao prelazno resenje) da li neko zna neki sajt koji kaci trejlere za nove filmove ali kao slobodan download?

Hvala! :)

Link to comment
Share on other sites

Ripper trejlera jos uvek cekam :) Nisam uspeo nista da nadjem.

BTW, sto se sorsa tice, probao sam i tako ... Znaci ono cekiram ja sors, nadjem fajl koji me interesuje, i jos deluje kao "pravi", tipa movies.apple.com/trailers/nesto/nesto.mov ali kad ga grunem u download (opera/flashget/explorer) samo skine fajl od 25kb koji zapravo tek zapocinje pregled trejlera u browseru. Tako da to ne pomaze.

Link to comment
Share on other sites

jel imaš možda media player classic? probaj da otvoriš taj fajl od 25k u njemu, pa onda kad iskešira ceo film uradi file/save as

takođe, ti mali fajlovi često mogu da se otvore u editoru i da se iz njih izvuče link..

Link to comment
Share on other sites

Mplayer - player za linux koji ima i port za windowz , ali nema GUI pa sve mora da se radi iz dos-a.

Inache postoje jos resenja :

1 - da posedujes registrovanu verziju QuckTime playera

2 - da se potrudis da nadjes sajt koji te "pusta" da skines trailer bez problema

...

234. ako skidas trailere sa www.apple.com/trailers - idi na large i onda pogledas source i nadjes tamo gde pise npr http://movies.apple.com/movies/paramoon/li...uxrulez_480.mov

i onda prepravis link u .../linuxrulez_m480.mov - samo dodas m ..generalno uspeva

1337 , c00l ,etc. :)

P|-|3r th3 cute ones !

ftb_08.gif

Link to comment
Share on other sites

e vako ... to sam prochitao negde na netu i izprobao na fantastic 4 traileru ....

znaci u sourcu imas link ...

http://movies.apple.com/movies/fox/fantastic_four/fantastic_four_480.mov
to promenis samo za m ispred broja na kraju
 http://movies.apple.com/movies/fox/fantastic_four/fantastic_four_m480.mov

nadam se da se sad primecuje razlika.....

inache mplayer izbacuje tachno na koji je link redirektovan. Tako da za druge sajtove mozes da provalis odakle vuche klip. Mplayer je open source, i u njemu nema nista sto je extra novo i revoluciarno tako da sigurno postoje drugi programi koji mogu ovo isto da urade....

Registrovani QuickTime ti daje opciju [save as...] (kao plug-in u browseru). Znaci platis registraciju i kad odes na HTML stranu gde ima QT klip ,kad se klip skine klinkes desni klik na njega i Save As... Valjda ima i opciju da nastavi da skida klip u QT playeru... (isto RMB> [open in new player] ili tako nesto) i onda on otvori QTplayer i nastavi da skida u njemu ,a browser mozes da ugasis

EDIT: sporo kucam :P

1337 , c00l ,etc. :)

P|-|3r th3 cute ones !

ftb_08.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...