Jump to content

Return Of The King EXTENDED


fatboy

Recommended Posts

Upravo sam pogledao i poslednji deo LOTR trilogije,

extended verziju, dakako...

Zaista ima dosta materijala ubaceno, negde manje i neprimetnije scene,

negde vise materijala...

ALI ono sto me je ODUSEVILO je sam kraj filma kada cela druzina stoji ispred kapija

sarumanovih, i kada Aragorn prilazi kapiji i poziva mracnog slugu da se pojavi...

U obicnom delu kapije se otvaraju i unutra stoje on ehorde koje krenu napolje

da ih opkole... ALI...u extended verziji pre njih kroz usko otvorena vrata

izlazi nekakav dark servant sarumanov koji te totaly freaky, znaci prvo

sto mi je palo napamet kada sam ga snimio je MERLIN MENSON :))

Znaci, taj izgled, govor, gestikulacija....skroz ispada iz LOTR sablona

i pre bih rekao daje ispao iz nekog Hellraiser nastavka...

Taj jedini deo zaista vredi gledanja celog nastavka ponovo...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

spojler

gurtna

?unta za fi?u

1. ?isti metlom ulicu u bree-ju (i podrigne u kameru kada se ova priblizhi) - theatrical

2. baca koplje uz mnogo dranja kroz drveni otvor iznad kapije helms dipa - theatrical

3. Korsar koga legolas slu?ajno zabada strelom jer mu je gimli cimnuo luk - extended

nisam siguran da li ovo spada u obi?na ili pro

Link to comment
Share on other sites

Taj lik i treba da izgleda tako kako si ga opisao. On je, ako se ja dobro secam, poslednji (ili jedan od poslednjih) Dark Numenoraca(oni shto su preshli na Sauronovu stranu). Njegovo ime je "Usta Sauronova" poshto on govori umesto Saurona buduci da je ovaj, pa...jedno veliko oko koje nema usta :D. Inace one je neki visoki zapovednih i cini mi se da u knjizi ima neko Gandalfovo razmishljanje kako bi njemu sigurno zapao onaj tower u kome je Saruman bio sve vreme (da me jebesh ne mogu sad da se setim kako se zove). Super ako to ima, jedva cekam da gledam.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

u povratku kralja se pojavljuje samo u extended verziji...inace dobio sam doticnu za new year...i ovaj put su bas vidljive prosirene scene...mislim nisu bili skrti po tom pitanju...npr. u prvom delu je svuda prosireno nesto malo...jeste da to ispadne 48 minuta ali u povratku kralja je bukvalno svaka druga scena produzena ili promenjena...nije da preterujem...inace ono je sauronov servant...a ne sarumanov...:)))

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...