Jump to content

:: review :: Taxi


Lucky

Recommended Posts

Juche sam bio sa nekim drustvom po gradu i pade nam napamet da gledamo neki film. I repertoar takvuda nije bio nesto posebno darezhljiv (Bridzit Dzons pa neki film kojem ni ime nisam zapamtio) tako da nije bilo tesko odabrati Taxi koji je isao odma' posle smarachkih filmova, posebno sto sam imao neopisivu zelju da vidim kako se Dzimi Felon snashao u ovom filmu. Ja inace njega izuzetno gotivim i uvek se setim MTV dodele nagrada koju je on vodio.

Taxi je, kao sto vecina vas predpostavlja, rimejk francuskog Taksija (koga drugari ameri nisu imali prilike da vide, odnosno mozda i jesu ali nije prosao preterano zapazeno) u kojem pored Dzimija glumi i Kraljica Latifa (koju ja uzasno ne volim :)) no sta da se radi. Ima tu jos poznatih glumaca kao na primer ona glavna riba u policiji Dzenifer Esposito i naravno Gisele Bundchen.

Film je prilicno ok ... nisam puno ocekivao jer sam mislio da cu da odgledam prostu kopiju filma (i u 80% slucajeva to i jeste) ali su funny haha scene ipak okrenule stvari naglavachke tako da sam se poshteno ismejao gledajuci film, a ono sto mi je omiljeno jesu one scene sa snimanja koje obozavam da gledam, a i ovde ih ima, tako da sam se kidao jos dobrih 15ak minuta nakon zavrsetka filma, sto meni nije posebno svojstveno :))

Ono sto moze mnogima da zasmeta jeste cinjenica da je film po radnji potpuno identican prvom Taksiju (vecim delom) pa je

SPOILER

... isamkrajfilmaidenticankaouprvomtaksiju.

KRAJ SPOILERA

No, to ne kvari opsti utisak o filmu koji je potpuno komichan i vrlo verovatno za vecinu muske populacije zadovoljava sve potrebne kriterijume a to su "banda dugonogih pljackasica", dobro izgledajuca sefica policije i neki nabudzeni BMW koji naravno nisam zapamtio koji je :))

Sve u svemu, preporuka za gledanje, ako necete bas u Tuckwoodu ili u nekom drugom bioskopu, a onda u svakom slucaju na Divxu jer vredi, posebno ako volite komedije

8.5/10

Link to comment
Share on other sites

'nash kako, ja nisam bash neki filmofil pa da imam neko uzasno iskustvo (osim ako ne prichamo o horor filmova, posebno new-age ;)) ali se meni (a kako sam primetio po atmosferi i ostalima u sali) film izuzetno svideo. Sad, zasto ima preko 3 od 10 na imdbu zaista pojma nemam :)

Link to comment
Share on other sites

Naravno da zavidi iz kog se ugla gleda ovaj film. Kada sam ja kupio karte nisam ocekivao nista i znao sam da je cist rimejk. Zbog ovih preduslova bas sam se lepo proveo i ismejao, a da ne govorim koliko su bicharke bolje (mada ona plava u originalu moze da se nosi sa ovim). Ovaj glavni glumac je zaista prirodan u svojoj ludosti, a Latifa je meni isto kul, mada ovde nema ni g od glume, jednostavno takva je uloga. Sve u svemu, u entertejment domenu, film je za odgledati.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Kako nisi znao da je rimejk, pa jel si gledao Taxi (francuski) ?

BTW, za smejanje da potvrdim, smehotresno je, i treba pogledati ... Petra (beshe) iz originalnog taksija jeste ok, ali je tamo onako malo vishe i specops stajl dok je ova u americkom onako ... samo "zeznuta" .. ali su obe ok :)

Link to comment
Share on other sites

ne znam ali meni je to totalno debilno[ali kad su ameri u pitanju nista me vie ne chudi]...niti su originalni...niti imaju stila...nego valjda oce da pokazu da su oni bolje nabudzili kola...ili tako nekako...uopste ne shvatam poenty ove gluposti[mozda sam glup]...cak i navoodne fore su ocajne...ali ako neko bas hoce da gleda takva sranja toga ima i na mtv-u...i ne moras plus nista da platis...posto ovde gluma[uslovno receno ne postoji]...tako da bi mi bilo svejedno i da sam gledao prazan taxi kako jurca po gradu...

ako vam se ovaj film svideo...primite moje izvinjenje zbog moje kritike[poceo sam ko ovi Gamerovci...prvo propisno napljuju igru pa se onda izvine sto su je napljuvali...:)))]

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

Pa ne, film se dopada kome se dopada, a ne svidja kome se ne svidja. Recimo, meni "budzenje" u americkom taksiju uopste nije kul kao u francuskom gde se ne vidi bas uvek da je u pitanju CGI (a verovatno i nije u nekim slucajevima), ali o tome nisam obracao posebnu paznju.

Sa druge strane, zabrinjava me sto se ti jos uvek vodis Gamerom kada imas nesto da kazhes :))

Link to comment
Share on other sites

Takvih je ja mislim jos dvojica ... ti i neko kome gamer jos uvek stizhe na staru kucnu adresu pa nema prilike da ga pogleda.

s' obzirom na sadasnji kvalitet doticnog caspopisa[ne mislim vizuelno]...dobro je ako ih je i dvojica...ja ga kupujem sad cisto iz navike...:(

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

Dakle evo odgledao sam film pre pola sata i jos uvek povaracam... dakle ne verujem ja znam da neko nema maste & stuff ali "ukrasti" 90% filma je stvarno bezobrazno! Onda stavljenje Forovih automobila u prvi plan je nesto najstrasnije, pogotovo sto ja mrzim taj auto.. dakle ne verujem ali jednostavno ne verujem. i ondakvo omalozavanje daevu-a mislim da ce ih ta fabrika tuziti kako su oni prikazali taj auto......

dakle niposto ne preporucujem gledanje..... jer imate utisak ko da ste ga vec gledali a i jeste ako ste ikada gledali taxi 1....

Link to comment
Share on other sites

Stator da masta, pazi ovo:

"Onda stavljenje Forovih automobila u prvi plan je nesto najstrasnije, pogotovo sto ja mrzim taj auto"

On mrzi!

Ne bih vise citirao, ali, nisu oni ukrali 90% filma, nego su lepo iskeshirali Luka Besona. Dalje, Dajvu ne samo da ih nece tuziti nego su pljunuli pare da se pojave u filmu.

Nemoj se ljutis Statore, ali morao sam malo.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

,Jan 22 2005, 20:06:12] Dajvu ne samo da ih nece tuziti nego su pljunuli pare da se pojave u filmu.

Cek zamisli sebe kako prodajes neki auto. I on se pojavi u nekom filmu kada se ljudi nejga gade kako je on samo za babe kako nece da upali.... mislim..

O cemu ti pricas? el bi ti platio da ti se tako predstavi auto?

To ti je isto kao kada bi sada na tv video reklamu za mercedes kako se kvari na putu kako nece da upali zimi kako je nesiguran i ljudi ginu u njemu? alo bre ko gde si video takvu reklamu? nema toga svi svoj proizvod predstavljaju u najboljes svetlu... tako da si lupio glupost... ali ajde oprosteno ti je jos imas da ucis :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...