Jump to content

:: review :: Harold & Kumar Go to White Castle


Lucky

Recommended Posts

Tek sam pre 5-6 dana saznao da je ovaj film zapravo izuzetno nov, mislio sam da je nesto stariji. Sinoc videh da se daje i u domacim bioskopima, pa ovo moze biti fina preporuka ako bi neko hteo da baci pogled na film, mada ipak mislim da je bolji na DivXu :) Potvrdu "svezine" filma treba naci i u soundtracku koji obuhvata neke izuzetno nove stvari.

eeeeNivejZ, Harold je azijat koji rad u nekoj velikoj firmi a Kumar Indijac koji treba da postane doktor ali on to ne bi. Zajedno su do jaja ortaci, i na samom pocetku filma kulirajuci u kuci shvataju da su gladni, a "kupuje" ih reklama za White Castle, jos jedan od fast food lanaca restorana.

Odlaze u najblizhi ali kapiraju da je zatvoren vec nekoliko godina i da je sledeci udaljen 60ak kilometara dalje. I odlucuju da krenu dalje (iako Harold za sutra ujutru mora da zavrsi neki silan posao) i tako im se onda desavaju raznorazne zanimljive stvari na tom putu do "Belog zamka". Postoji nekoliko izuzetno dobrih scena koje ce izazvati osmeh na svacijem licu, a glavna poenta filma je da se nalazi negde na ivici izmedju tinejdz komedija i "ozbiljnih" komedija, pa je to valjda i razlog sto se film dopao dosta ljudima u svetu, barem koliko vidim i cujem po raznoraznim sajtovima / tv emisijama.

Sve u svemu, ako biste finu komediju, evo jednog zanimljivog predloga.

7.8/10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...