Jump to content

:: review :: The Terminal


Lucky

Recommended Posts

Iskoristio sam novogodisnje i bozicne praznike da odgledam neke filmove koje sam propustio. Nisam se bas nesto puno nagledao, ispostavilo se da nisam imao toliko vremena, ali sam par popodneva proveo uz divxe.

The Terminal mi se prilicno dopao moram vam reci. Ja volim filmove uz koje mogu kompletno da se opustim i ne razmisljam niocemu. I pored toga sto postoje neki "negativci" koji bi glavnog junaka da "zeznu", sve to nije izuzetno dominantno i nema puno scena u kojem zbog toga Tomu Henksu "sve ladje potonu". Prosto iz slicnih situacija izvuce se veoma brzo i kao gledalac nemam potrebu da se nesto "potresam" posebno.

Veselih scena ima na pretek, citava pricha je vishe nego "dechija", i samim tim opusta i omogucava mozgu da se nalazi negde u nekom cosku i spava. Ekipa glumaca je sasvim ok, pricha predvidiva ali drzi paznju, a mene je jedino na kraju interesovalo koliko bi sati trebalo coveku da na beogradskom aerodromu umre od gladi i hladnoce za slucaj da Srbija "ne priznaje" Krakoziju i da covek mora da ostane u bescarinskoj zoni ;)

8/10

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je bio ovaj topik (jeste sigurno jer sam ga ja postavio), ali je umro u jednom od padova foruma. E pa, samo da spomenem jos jednom sta sam cuo. Dakle, u pitanju je bugarski jezik koji govori Henks i kazu dve Bugarke (koje su jelte gledale film) da je Tomi odlicno skinuo akcenat. Sve u svemu film je ok, nista spec, ali Katarina Zita ownuje big time.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Bugarski jezik? Hm ... ako se ne varam Tom pricha "krakozhanski" samo u jednoj sceni a to je kada dodje onaj lik koji je uvezao lekove za caleta pa ga Tom ubedjuje da se ne ubije, ali sam prilicno uveren da to nije bio bugarski.

Sad, ne bih da se svadjam sa dve bugarke, posebno ako su ruzne, a obicno jesu :> ali sam na osnovu dosta godina makedonskog + letovanja u bugarskoj dosta upoznat sa time kako bugarski zvuci, a ono je pre licilo na neki tadzikistanski ili turkmenistanski pre nego bugarski.

Mozda bi neko od drugara tipa ZerBah ili Saint mogao da nam pomogne ako su gledali film pa da kazhu na sta njima lici jezik koji pricaju?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...