Jump to content

pričajte


manson

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
14 hours ago, manson said:

i taman to ukombinuješ sa zvaničnom emoji logitech tastaturom! 

pop-keys-blast-gallery-1-tur.png

9 hours ago, Bliss said:

da li je novi chrome update ubio adblock?

samo mi reportuje chrash addona ili jednostavno umre ceo..

 

meni ne pukne ceo chrome ali mi pri svakom pokretanju izbacuje da je nešto updateovan taj adblock plugin i to tako svaki put u krug.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

maleni bump - uspeli su da mi pokupe karticu iz onog LastPass breacha jer nisam siguran da sam igde drugde bio nepazljiv

tek kasnije sam saznao da LastPass moroni nisu enkriptovali secure notes i URL polja (valjda i jos neka) i onda je 1337 haxorima bilo lako provaliti ciji LP nalog ima naloge na bankarskim sajtovima i ciji master password valja juriti. trebalo im je godinu dana da provale 10 karaktera sa simbolima + velikim malim slovima + je latinska rec u pitanju tako da kapiram nije cesta u recnicima ako uopste i postoji,, pa glasam za neki brute force ili sta su vec radili moroni. odradili su 2 transakcije na wix.com, jedna na $15, druga na $12.

Link to comment
Share on other sites

On 10/25/2023 at 9:55 PM, evgeniy said:

maleni bump - uspeli su da mi pokupe karticu iz onog LastPass breacha jer nisam siguran da sam igde drugde bio nepazljiv

tek kasnije sam saznao da LastPass moroni nisu enkriptovali secure notes i URL polja (valjda i jos neka) i onda je 1337 haxorima bilo lako provaliti ciji LP nalog ima naloge na bankarskim sajtovima i ciji master password valja juriti. trebalo im je godinu dana da provale 10 karaktera sa simbolima + velikim malim slovima + je latinska rec u pitanju tako da kapiram nije cesta u recnicima ako uopste i postoji,, pa glasam za neki brute force ili sta su vec radili moroni. odradili su 2 transakcije na wix.com, jedna na $15, druga na $12.

uvek razmišljam kad tako nešto urade nama da kažemo kompjuterski pismenima, zamisli koliko se tu para vrti kod ovih što su nepažljivi ili ne znaju. 

doduše u ovom slučaju je delimična šala na nas zbog lastpass, što ovi što im je pass "12345" ni ne koriste.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evgeniy said:

ovim kvotovanjem poruke iznad me jako podsecas na one likove sto zaokruzuju crvenom bojom jedine/ocigledne stvari na slici ne bi li ljudima skrenuli paznju da procitaju... pazi sad ovo - jedinu stvar na slici!

 

A OVAMO KAZES KOMPJUTERSKI PISMEN, NE BIH REKAO

znaš kako, ostala mi je navika za ovo još iz bbs vremena i sezama itd, prosto uvek ide taj neki citat na šta odgovaraš 🙂

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, cali said:

Priznaj Laki da otvaraš Guglov sajt da bi ukucao adresu drugih sajtova!

kako misliš, ja odem na facebook i tamo kucam u search?

2 minutes ago, cali said:

ako je šala na mene da nema tvita kad kliknem, uspelo je!

  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

hah https://mailbox.org/en/post/warning-new-outlook-sends-passwords-mails-and-other-data-to-microsoft?nl=e

Quote

When the well-known German IT portal "Heise Online" uses such drastic words in its headline, then something is up. If Microsoft has its way, all Windows users will have to switch to the latest version of Microsoft Outlook. But: Not only can the IMAP and SMTP access data of your e-mail account be transferred to Microsoft, but all e-mails in the INBOX can also be copied to the Microsoft servers, even if you have your mailbox with a completely different provider such as mailbox.org.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Opet MS 🙂

https://www.xda-developers.com/windows-update-bug-renaming-printers-m101-m106/

Quote

Recent Windows update mistakenly identifies all printers as HP LaserJet models, causing the unwanted installation of the HP Smart App.

The bug only affects printer metadata, and print jobs can still be sent to the printer despite the incorrect name.

Microsoft has removed the faulty metadata from Windows Update, and a future update will fix the problem.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...