Jump to content

Hardverske vesti


Lucky

Recommended Posts

  • 2 months later...

Nisam uopšte ispratio ovo 🙂

Moguće zato što smo bili u sred haosa korone pa je malo informacija prolazilo dalje 🙂

Zanimljivo da je jedan od razloga što su serveri radili duže to što nije bilo ljudi da petljaju oko njih :))

 

Microsoft’s Project Natick team deployed the Northern Isles datacenter 117 feet deep to the seafloor in spring 2018. For the next two years, team members tested and monitored the performance and reliability of the datacenter’s servers.

The team hypothesized that a sealed container on the ocean floor could provide ways to improve the overall reliability of datacenters. On land, corrosion from oxygen and humidity, temperature fluctuations and bumps and jostles from people who replace broken components are all variables that can contribute to equipment failure.
Under the sea, Microsoft tests a datacenter that’s quick to deploy, could provide internet connectivity for years
The Northern Isles deployment confirmed their hypothesis, which could have implications for datacenters on land.

Lessons learned from Project Natick also are informing Microsoft’s datacenter sustainability strategy around energy, waste and water, said Ben Cutler, a project manager in Microsoft’s Special Projects research group who leads Project Natick.

What’s more, he added, the proven reliability of underwater datacenters has prompted discussions with a Microsoft team in Azure that’s looking to serve customers who need to deploy and operate tactical and critical datacenters anywhere in the world.

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, manson said:

Opa, drama neka sa Linusom/LTT https://www.dexerto.com/tech/ex-linus-tech-tips-employee-alleges-mistreatment-and-poor-conditions-2251613/

I neko prozivanje sa GN i HW Unboxed. Ispratio neko sve? 🙂 

odmah prvi flag:

Now, streamer and content creator Madison “Suop” Reeve has shared the alleged reasons why they left their role at Linus Media Group as Social Media Manager in a long and damning thread outlining her departure in 2021. They were hired following a memorable appearance on a previous LTT video, where Reeve appeared with Linus Sebastian after winning a competition. It remains Linus Tech Tips’ fifth most-watched video.

što ne znači da nema istine u ovome što govori, ali ipak!

no nisam sve ovo ispratio, video sam neke mimove po netu proteklih par dana ali nisam uspeo da skapiram o čemu se radi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kako prenosi BBC News, najnoviji Apple iPhone gotovo će sigurno imati USB-C punjač kada bude predstavljen 12. septembra. Telefoni ove kompanije trenutno koriste njen sopstveni Lightning adapter, za razliku od konkurencije.

Samo čekam da vidim dal' će Apple da uradi nešto "Appleasto" i izmisli ili neki "svoj" usb-c ili organiči brzine transfera ili nešto peto skarabudži 🙂

mimo toga uvek pozdravljam jedan kabl manje u svežnju kablova koje moram da imam naokolo. doduše biće potrebno X godina dok totalno ne ispadne iz priče.

i dan danas imam neke uređaje na mikroUSBu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, G!!! said:

zar nije bila najava da ce ajfoni sa usb-c biti skuplji od modela bez istog 🙂

sad ovi? stvarno sumnjam da će da prave dva različita izlaza na iphoneu, mada kako su ludi možda i hoće. Ne deluje mi isplativo sa strane troška proizvodnje, a i spremaju korisnike već godinama unazad na to, pa je pored ipad pro-ova konačno i obični ipad dobio usb-c prošle godine ako se ne varam. Uz wireless charging koji je sve zastupljniji sve manje ljudi zapravo uključuje telefon u kabl (evo ja prvi). Da li će da kažu da su generalno poskupeli zbog USB-C, možda, ali iskreno iovako ionako bi poskupeli pa im to može biti samo još jedan dodatni izgovor pored covida, rusa, sušne godine, blokiranog teretnog broda u sueckom kanalu itd.

Link to comment
Share on other sites

Bežično punjenje se koristi zato što je prosto lakše 🙂 ako sediš po ceo dan za kompom na poslu na primer samo telefon baciš tu pored i on se puni, nije baš bitno da li će se napuniti za sat vremena ili za tri. Ako te neko pozove samo ga podigneš, obaviš razgovor i vratiš nazad na sto, slično i u kolima u kojima sad već dosta postoje ta mesta za bežično punjenje. To što troši više struje je onako baš nebitno na ukupnom računu za struju i koliko od toga je punjač za telefon. A nećeš svakako surfovati na telefonu pri kompu koji ti je tu ispred tebe. 

Sve tvoje primedbe jesu tačne, ali je ljudima lakše da koriste bežični punjač. Isto kao što je CD bolji kvalitet zvuka od mp3 (a kasnije striming servisa), ali svi koriste ovo drugo jer je lakše. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Praso said:

Ne vidim sto bih koristio bezicno punjenje. Takav punjac iste nominalne snage sporije puni od zicanog, vise greje telefon i trosi vise struje. Uz to ne moze da se koristi telefon dok se puni, u smislu da se uzme u ruku i surfuje, razgovara ili dopisuje.

ne'am pojma, meni lakše.

u kolima imam držač za bežično punjenje, za radnim stolom imam "nosač" za bežično punjenje a ujedno drži uspravno telefon pa vidim koliko je sati i neke notifikacije itd.

dodatna prednost u ovomslučaju je što je stendi i za slušalice i sat, pa prosto na jedan kabl punim sva tri, to mi nekako deluje praktično 🙂

Link to comment
Share on other sites

kada vec Lucky spomenu drzac,  gde bre da nadjem normalan drzac za zuto, moze i sa punjenjem ovim a moze i sa onim, ali za s22u 

znam da sam par puta probao neke drzace, i sve je to bilo jako jako kilavo, toliko kilavo da sam ih bacao u kantu posle fazon 7 dana

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, G!!! said:

kada vec Lucky spomenu drzac,  gde bre da nadjem normalan drzac za zuto, moze i sa punjenjem ovim a moze i sa onim, ali za s22u 

znam da sam par puta probao neke drzace, i sve je to bilo jako jako kilavo, toliko kilavo da sam ih bacao u kantu posle fazon 7 dana

a šta je problem, magnetni deo koji drži telefon ili ovaj deo koji ide u "rebra" na otvoru? pošto je meni više problem ovaj drugi deo a to je već sve individualno od proizvođača do proizvođača. Ti o ne samo proizvođača držača već i ovih što prave kola i dal' je držač dovoljno kompatibilan sa njim.

 sad sam skoro našao neki QNAP (možda se ne zove tako javiću kad proverim u kolima) koji dosta dobro drži i veoma deluje stabilno, ali opet mislim da je to i zato što se dobro uklapa sa tim "rebrima".

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2023 at 11:27 AM, G!!! said:

kada vec Lucky spomenu drzac,  gde bre da nadjem normalan drzac za zuto, moze i sa punjenjem ovim a moze i sa onim, ali za s22u 

znam da sam par puta probao neke drzace, i sve je to bilo jako jako kilavo, toliko kilavo da sam ih bacao u kantu posle fazon 7 dana

setio sam se da pogledam.

ovako, bukvalno već deceniju (tj. od 2015 npr) koristim MPOW - https://www.xmpow.com/products/mpow-018-magnetic-car-phone-mount-air-vent-phone-holder i svaki radi kao prvog dana i to baš ovaj osnovni model, ne volim one budževine po kolima,  imaju ih i ovi, meni to sve ružno i glomazno. svaki fon koji sam imao u tih 8 godina je normalno stajao, nikad pao (that's what she says) itd.

a pre nekog vremena sam uzeo ovaj yosh - https://www.amazon.com/YOSH-Magnetic-Magnet-Universal-Compatible/dp/B01JG7ZMIW zato što se bolje "gađa" sa magsafe na iphone14 i evo već jedno 6 meseci ga koristim i takođe je veoma dobar, niti ispada iz "proreza" niti sa njega spada telefon.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Pitanje je kad će uopšte ovo da dođe do nas, ali zanimljiv pomeraj EU:

Европска унија има нову директиву која би потрошачима требало да олакша поправке уређаја и учини их јефтинијим. Ко се одлучи на поправку добија продужење законске гаранције за још годину – не само за бесплатне поправке и заменски уређај док она траје, већ и за најповољније сервисирање. Тај пропис би за неколико година требало да се примени и у Србији.

Realno je ovo i logično, bio sam u prilici da popravljam neke uređaje u garanciji i ono lik otvorio ceo, ispremešta ga, kao zameni deo, sastavi i kao evo to ti je to, garancija ti traje još dva meseca (do isteka 24 meseca) i to je to.

Ne mogu da kažem, ok smo mi makar imamo 24 meseca garancije minimum za razliku od nekih država, ali smo još daleko od ovog pravila.

Jedino što mi se ne dopada, da kažemo, je što je direktiva krenula iz ugla "zaštite prirode i klimatskih promena" pa kao da ima manje otpada, a ne iz ugla "pravimo proizvode da traju koliko i garancija i deremo ljude još višim cenama".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...