Jump to content

Tenis 2022/24


Lucky

Recommended Posts

23 minutes ago, absolute said:

Mislim da je prilika za kalendarski slem otisla ove godine i da je to bilo to.

100 titula i olimpijada i nekako.

nažalost donekle se slažem sa tobom, ali ajde videćemo.

dosta će zavisiti i od ovih ostalih kako budu igrali tj. koliko se zapravo mentalno razviju u odnosu na noloa.

Link to comment
Share on other sites

Eto još jednog cilja!

Сада је у походу на нови рекорд – седму титулу на Завршним турнирима, у овом тренутку је изједначен са Роџером Федерером са шест трофеја.

ikone veceras od 21h!

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Spremite ikone za 18h!

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић игра девето финале Завршног АТП турнира, где му је са друге стране млади Италијан Јаник Синер. Меч почиње у 18.00 у Торину.

12 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

Јадни Алкараз, навукао му Ноло комплексе,  неће спавати наредних месец дана

ako, dobro je to, verujem da je bitnije da njega iskompleksira nego bilo koga drugog.

Mada i ovaj siner se isprimao pred domaćom publikom ofc.

Link to comment
Share on other sites

evo i zvanično!

Најбољи тенисер Србује и света свих времена Новак Ђоковић почео је јубиларну 400. недељу на врху АТП листе светских тенисера и тиме дописао нови рекорд у историји светског тениса.

Никоме у досадашњој историји тениса није успело да толико дуго буде на врху листе, а вероватно још јако дуго никоме неће успети ни да обори овај Новаков рекорд.

После победе на Завршном турниру у Торину Ђоковић на новој АТП листи има 11.245 поена чиме је практично обезбедио останак на врху до краја Аустралијан опена.

Тада ће уписати нови рекорд од 410 недеља, тачно 100 више од пензионисаног Рођера Федерера док тренутно активни тенисери само могу сањати о тим бројкама.

Link to comment
Share on other sites

Đoka puca na visoko!

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић изјавио је да зна да може наредне године да освоји сва четири гренд слем турнира и златну медаљу на Олимпијским играма у Паризу, тзв. "златни слем".

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

rofl 🙂

"Ja još nisam uradio kompletnu doping kontrolu, sledi mi krv. Čovek u ćošku sedi, satima me prati. Imao sam raspravu, jer evo za 20 godina i kusur karijere nije mi se desilo da mene doping kontrola, i ne samo mene, izabere. Dobio sam notifikaciju sat i po vremena pre meča. Ja imam svoju rutinu i ne treba mi distrakcija. Da mi uzima krv, da razmišljam da li ću moći da dam urin. Potpuno nelogična odluka. Kada sam pričao sa predstavnikom doping agnecije, rekli su mi da je razlog bio da će biti jako kasno i da se pruži drugoj reprezentaciji vremena da se više odmori, ali sam im onda rekao da pobednik večerašnjeg duela ne igra sutra", rekao je Đoković i dodao:

"Uvek sam podržavao da se testiram ja ili bilo ko, ali ne pred meč. Šta će to promeniti? Biću tu, kad se završi meč testirajte me. Meni predstoji vađenje krvi. Nadam se da će promeniti odluku."

Ovakvu odluku je okarakterisao kao "sramnu".

"Interesantno je da je ta doping agencija privatna kompanija. Trebalo bi da se povede diskusija da mi kao svetska organizacija u okviru našeg, da tako kažem, ekosistema imamo svoju agenciju. Ne znam šta bih dodao, verovatno će se tri puta tumačiti sve što kažem. Ovo je nečuveno. Ništa se ne krije, ali isto tako postoje neke granice. Oni ne razumeju šta se ovde dešava. Ne razumeju sport, ne razumeju gde se nalaze", ističe Đoković.

Da stvar bude gora, nesvesni svoje greške hteli su da testiraju i selektora Viktora Troickog.

"Čak su i mene startovali, ali su me pomešali sa Kecmanovićem. Rade svoj posao, šef im je rekao. Nema zezanja", okrenuo je na šalu Troicki.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dule_smor said:

realna priča... ali to ti je ta "sloboda govora" o kojoj smo pričali tamo na onom drugom topicu.

dokle god nekome ne odgovara 🙂

u svakom slučaju najbolji odgovor je sad da izbubecaju italijane.

nisam znao da im ne igra onaj bertonini ili kako se zvaše.

Link to comment
Share on other sites

Nakon što je pesma „Veseli se srpski rode“ Danice Crnogorčević, uz koju su reprezentativci Srbije izašli na teren pred meč protiv Velike Britanije, privukla mnogo pažnje i izazvala reakciju publike, a Dejvis Kup je podlegao pritisku i sklonio izlazak igrača Srbije.

Ali, reprezentativci Srbije su ostali dosledni, pa su na teren i ovog puta izašli uz istu pesmu.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky changed the title to Tenis 2022/24

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...