Jump to content

Tenis 2022/24


Lucky

Recommended Posts

16 hours ago, Dule_smor said:

Kida Alkaraz, odrace Nola sutra ako ne spamujemo ikone!

kida al' mislim da može nolo da ga na iskustvo dobije, ipak je ovaj klinac, ono što sam malo pratio mečeva dosta igra nestabilno i ako mu ne prođe šta je hteo, skenja se. a i mislim da će imati veći pritisak on zbog publike nego nolo.

Link to comment
Share on other sites

nisu pomogle ikone 😞

makar ostaje na prvom mestu atp, akos e ne varam trebalo je da prođe treće kolo da bi zasigurno ostao prvi.

ali generalno nije dobro za opšti mindset ... videćemo sad u Rimu, opet ide potencijalno na Nadala.

Link to comment
Share on other sites

al' ga je opr'o...

Quote

Алкараз атомским тенисом до пободе над Зверевом и титуле на мастерсу у Мадриду
Шпанац Карлос Алкараз убедљиво је савладао Немца Александра Зверева са 2:0 по сетовима 6:3, 6:1 и окитио се титулом на мастерсу у Мадриду. Шпанцу је било потребно тек нешто више од 60 минута игре да тријумфује у финалу.

samo da nema sindrom žena u tenisu kad nađu momka pa počnu da igraju katastrofalno, tako i sa ovim kad ga sa'vata neka španjolka manekenka!

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

"Moram da kažem da je posao ATP ove nedelje bio apsolutna sramota. Pre dva dana otišao sam da spavam u 4:00, 4:30 ujutro. Juče sam legao u 5:20 ujutro. Ako bilo koja normalna osoba ode da spava jedne noći u 4:00 ujutro, sledeće noći u 5:00 ujutro, za nju će biti teško samo da bude budna, a ja sam igrao finale protiv Alkaraza, koji je za mene trenutno najbolji igrač sveta, na turniru Masters 1000", rekao je Zverev.

Nemac je istakao da je Alkaras zasluženo pobedio, ali da bi u normalnim uslovima verovatno pružio bolje izdanje.

"Nisam imao koordinaciju na svom servisu, nisam imao koordinaciju na udarcima… Danas nisam imao apsolutno nikakve šanse. Nisam imao apsolutno nikakve šanse da igram na svom nivou. Ovo nije prvi put da se to događa. U Akapulku sam igrao do 5:00, a budan do 8:30 ujutro. Da budem iskren, malo sam umoran od toga".

 

 

Link to comment
Share on other sites

ostade Nolo bez još jednog sponzora https://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2022&mm=05&dd=10&nav_id=2152428

Quote

Kao je preneo Yahoo Sports, kompanija UKG prekinula je trogodišnju saradnju sa najboljim teniserom sveta i osvajačem 20 grend slem titula, a šta je razlog za prekid nije objavljeno.

Reč je o firmi koja je ranije bila poznata pod imenom Ultimate Software, da bi se kasnije spojila sa kompanijom Kronos.

"Ugovor o sponzorstvu je trebalo da istekne ove godine, i obe strane su se dogovorilo da saradnja ne bude produžena", poručio je portparol kompanije.

Iako se ne zna tačna vrednost ugovora, pretpostavlja se da je sponzorstvo bilo vredno oko deset miliona dolara.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, manson said:

ovo deluje da je zapravo deo nekog dila i da sad ističe, nema puno veze sa time kako đoka sad igra ili anti-covidom ja bih rekao.

mislim, lako će on naći neke nove ako napravi makar jedan uspeh tipa osvoji rim ili svakako RG, mada će biti hevi, vrlo brzo će ljudi zaboraviti AO. A ionako su već svi zaboravili covid i okrenuli se UKR.

Da su Rusi krenuli da rokaju po UKR kad je bio AO verovatno bi i Noloa pustili da igra :)))

Link to comment
Share on other sites

Taj Yahoo je yahoo.com.au koji kenja po njemu (i drugima) maltene za svaku sitnicu, opravdano ili ne. U ovom slucaju nije opravdano, istekao je ugovor o sponzorstvu koji j esklopljen dok je UKG bio Ultimate Software. Ista prica kao sa Pezoom: Nisu prestali da budu sponzor samo Djokovicu, nego i Rolan Garosu posle 38 godina.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nek' said:

Taj Yahoo je yahoo.com.au koji kenja po njemu (i drugima) maltene za svaku sitnicu, opravdano ili ne. U ovom slucaju nije opravdano, istekao je ugovor o sponzorstvu koji j esklopljen dok je UKG bio Ultimate Software. Ista prica kao sa Pezoom: Nisu prestali da budu sponzor samo Djokovicu, nego i Rolan Garosu posle 38 godina.

pa jeste, posebno kad su sad postali Stelantis ili kako se zovu, trebalo mi je par meseci da skapiram o kojoj se firmi uopšte priča 🙂

Link to comment
Share on other sites

ovo je sve smešnije i smešnije:

Quote

 

Асоцијација тениских професионалаца (АТП) неће бодовати овогодишњи Вимблдон, уколико на снази остане забрана наступа играчима из Русије и Белорусије.

Како преноси Тајмс, у току су преговори између АТП-а и Вилблдона и ако не буде договора играло би се само за трофеј и новац, док не би било бодовања.

Титула на Вимблдону доноси 2.000 бодова.

Организатори Вимблдона одлучили су да на овогодишњем издању престижног турнира неће бити тенисера и тенисерки из Русије и Белорусије. 

Такву одлуку осудили су сви најбољи светски играчи, укључујући Новака Ђоковића и Рафаела Надала јер сматрају да није фер према Данилу Медведеву, Андреју Рубљову, Карену Хачанову, Аслану Карацеву и другима.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky changed the title to Tenis 2022/24

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...