Jump to content

Lynk Co 03 Cyan Racing Concept 2.0T


dovlagsi

Recommended Posts

Znači,

Lynk Co je firma koja je vlasništvo Geely kineske grupacije, koja ima još mnogo štošta. Između ostalog brendove Volvo i Polestar. E sad, Polestar je ostao da radi električne automobile i da bude konkurent Tesli, ali su se prethodno podelili na Polestar i Polestar Perfomance sekcije. Polestar Performance sekcija će kasnije postati Cyan Racing i razvijaće sportske automobile, što za krajnje kupce, što za takmičenja. Izvorno, Lynk Co je nosilac ovog brenda, firma koja sama pokušava da razvija modele automobila za evropsko tržište i imaju trenutno ovo na bazi Volvoa XC. Dakle, oni će da rade normalnije automobile i cilj im je da budu urbana-soft-sportska alternativa Volvou, kao što je npr. Kia Hjundaiju u okviru istog vlasništva. Cyan Racing, however, je nešto mnogo zanimljivije i ja ZNAM da se većini neće svideti ovaj njihov prvi ikada automobil, ali ljudi su iz prve napravili idealan Dovlamobil! Pun naziv je: Lynk Co 03 Cyan Racing Concept i rađen je na platformi aktuelnog Volvoa S60/V60. Dok je nekadašnja Polestar opcija za S60/V60 imala 2,0 turbo sa 367 KS, ovaj je malčice poboljšan:

2.0 turbo 530 KS 504 Nm 8000+ rpm 0-200 km/h 10,0 sek 310 km/h 1287 kg FWD!

AAAAAAAAH! [angry2]

Lynk_Co-03_Cyan_Concept-2019-1280-01.jpg

Lynk_Co-03_Cyan_Concept-2019-1280-06.jpg

Lynk_Co-03_Cyan_Concept-2019-1280-04.jpg

Lynk_Co-03_Cyan_Concept-2019-1280-0b.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ja bi stvarno voleo da znam koji joy ljudi nalaze u FWD kolima sa 200+ KS

1-2-3-(4?) pun gas i vrti tockove, s cime takodje gubi svako skretanje

u krivinama samo vuce ka napolje

kod jaceg kocenja ista stvar

bukvalno jedina stvar koja je "ok" takvom autu je 150-250 na autobahnu gde mozes da potpis pun gas i nema veze koji pogon ima.

Link to comment
Share on other sites

siguran sam da su u razvoju mislili na sve poznate mane fwd pogona, malo je i to uznapredovalo ovih godina (čitaj focus rs, civic type r)

a svakako je zanimljivo da su to sve radili na platformi S60/V60 Polestar modela, koji je bio 4WD...

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...