Jump to content

Kad i gde servisirati Forda? A da nije Grand?


Leonardo DyStopio

Recommended Posts

Nego, zna li iko da li i gde u BG mogu da uradim godisnji servis za Forda, a da nije Grand Motors i da mi posle ne prave probleme da je nešto nezvanično, neovlašćeno i sl. (zbog garancije)? Po njihovom sajtu, u Beogradu postoje samo dva zvanična, i naravno oba su Grandova.

Dakle, ima servisa po gradu, ali ne znam da li se godisnji servis kod njih priznaje?

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala, onda idem kod njih...

Kao kolega po marki automobila, imaš li info gde ima popisano na koje vreme/kilometražu se koji deo menja/popravlja? Recimo, Škoda u uputstvu ima ispisano na koliko se menja svaki filter, tečnosti, gumeni delovi, kad se radi veći servis itd itd, a kod ovih baš nigde u svim uputstvima koje sam dobio. Da mi ne menjaju filter goriva i svecice na svakom godisnjem servisu, a na 12000 predjenih km i slično.

Link to comment
Share on other sites

Ja vozim dizelaša pa ne znam vezano za svećice i to, ali fakat ne stoji u uputstvu kao što stoji kod Škode. Možeš da odeš na ovaj sajt pa da nađeš model i onda vidiš šta se kad menja. Iako mislim da je sajt pre svega za USA ima i moj evropski model tako da verovatno ima svi. Ne znam koji voziš Ford, ali vidim recimo za Focus 1.6 benzin se svećice menjaju svake dve godine ili 40k km po ovome.  

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ma, naveo sam svecice kao primer, znam da se menjaju na nekoliko desetina hiljada predjenih km.  Mada sam nasao na nekoliko mesta da se u opstem slucaju svecice menjaju 10-20.000... nevazno.

Nasao sam taj sajt, a i ovaj koji je precizniji.

https://owner.ford.com/tools/account/how-tos/owner-manuals.html

Izabrati godište i model, pa Owner's manual i tu Maintenance. Sve sto je vazno je pobrojano.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...