Jump to content

Laptop memory_management problem pri bootu


Diego

Recommended Posts

Poy drugari, uzeo sam laptop Asus K556UQ-DM001D
dos je na njemu. udjem u bios, stavim da se bootuje sa usba (windows 10), on krene da ucitava onaj prvi windows ekran, i izbaci plavi ekran maxresdefault.jpg

sta bi mogao biti problem, i kako da ga resim/instaliram windows

Edited by Diego

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

pa ram najverovatnije, ne znam može li biti do lošeg harda, mada ne verujem. Skini HIrens boot cd, izguglaj uputstvo za pravljenje butabilnog fleša za hirens, butuj, uradi testove za ram - memtest86, windows memory diagnostics, eventualno goldmem. Ako izvaci greške, reklamiraj.

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

pokusao sam prvi put preko rufusa win 10, sad pokusavam neki iso to usb. pa cu probati i win 7 instalaciju

a kako da uradim te testove ako ne mogu ni windows da dignem?

video sam po internetu da ova greska moze da bude do bilo cega, i da nije sigurno ram u pitanju, kao sto sam i mislio.
tnx na odgovoru

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

do sada sam dva puta imao prilike da vidim ram koji do besvesti ide kako treba kroz memtest, ali jebe komp na razne načine, zamena rešila probleme. NIje ni memtest sigurnan 100%. Jedan od tih, baš neki apacer za laptop od 4GB fejlovao isključivo na win mem testu

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Pa zato kažem, memtest86 (ne plus) kad se digne u UEFI režimu ima naprednije testove koji bolje istrkeljišu RAM, plus mogu da koriste XMP profile a stari memtest86 za legacy BIOS to nije mogao.

Isto tako, ako skineš novi memtest86 a butuješ ga u legacy BIOS režimu, pokrenuće staru (4.x) verziju a ne novu sa tim naprednijim testovima.

Vićo, za svaki slučaj probaj i Win7 instalaciju.

Link to comment
Share on other sites

nah xd

win 7 je dobro prosao, nego mi je na pocetku instalacije trazio cd sa driverima (koji su win 10 64bit only)

probao jos neke verzije win10, uvek blue screen. sad nabacujem 8.1 rufusom na usb, mozda on povuce sa neta drivere

edit2: 8.1 nece pokrene instalaciju, samo vrti zauvek kruzic za loading instalacije
uradio memtest86     0 errors

Edited by Diego

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Piše i da taj laptop ima 4GB rama integrisano na ploči, i modul od 4. Iščupaj modul, pa probaj. Vidi ima li opcija i da isključiš nekako u BIOSU taj integrisani RAM (sad baš nagađam, sve mislim da se to ne može), i da probaš samo sa modulom od 4. Možda je jedno od to dvoje loše.

Probaj drugi fleš, možda neki stariji, 8-16 GB, nemam pojma.

Proveri ispravnost harda iz tog sistema koji hoće da se instalira, hd sentinel, hd tune, vidi smart parametre, health, broj bad i weak sektora.

Probaj  da napraviš butabilan fleš sa Ultra ISO. Pokreneš ga kao administrator, sa file-open otvoriš image sistema,pa bootable-write disk image.

To je sve što mi pada na pamet a da možda nije rečeno ili probano.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@millancche

sry, planirao sam da updejtujem topic ali zapravo nisam znao sta da napisem. dao sam laptop komsiji koji ga je sredio, i posto sam bio na poslu, dao je laptop caletu pa nisam stigao da ga pitam sta je zapravo uradio.

kolko sam skapirao digao je sve iz pocetka, valjda bios ili nemam pojma sta. probacu da ga nadjem i pitam...

cale mi pomenuo neki programator, sad sta je on zapravo cuo i zapamtio, nemam pojma xd

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...