Jump to content

SD Crvena zvezda 2016/2017


manager

Recommended Posts

  • Replies 508
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 8/20/2016 at 9:40 PM, pirun said:

Za pocetak iskustva. Covek je trenirao nekoliko ozbiljnih Ruskih timova koji su daleko ispred nas po svim parametrima, za razliku od trenera koji su dolazili da se uce u Zvezdi (Jankovic, Robi, Lalat itd). Ocigledno ume da napravi dobru atmosferu sto je jedna od  bitnijih stvari (koliko god da je smesna nasa liga, covek je oborio rekord po broju meceva bez poraza ili uzastopnih pobeda, cega god). Ima tu jos pozitivnih stvari, naravno ima i negativnih, ne kazem da je Grof jebeni Anceloti, lik je seljak i prosecan trener, ali je takav kakav jeste  duplo bolji od svih trenera koji su nas vodili u poslednjih 5-6 godina.  A sad vi meni recite ko bi preuzeo Zvezdu u situaciji u kojoj je sad u slucaju da Grof ode/oteraju ga, a da je bolji od njega ?

izvini, ali ja i dalje ne razumem iz tvog posta zašto je grof "daleko bolji" ilti "duplo bolji" od svih koji su trenirali zvezdu pre njega u poslednjih par godina, bez zezanja :D
možda ne gledamo stvari iz istog igla, mene iskreno boli kara što smo oborili rekord po broju mečeva bez poraza, pa taman da igramo ligu evropskog kvaliteta a ne ovu našu sa surdulicom i ostalim fudbalskim velesilama, kad odemo u evropu i služimo za punjenje u bulju timovima otužnog kvaliteta. isto tako ne znam šta znači "iskustvo" jer osim pločice na kojoj može da napiše "iskusan" i okači na majicu ja od tog iskustva ništa video nisam u utakmicama gde je to trebalo da dođe do izražaja. o ovogodišnjem prelaznom roku ne bih da trošim reči a koliko vidim grof ih je birao...

sve u svemu, čovek nije ništa pokazao u evropi kao ni ovi pre njega, tako da on nije ništa ni lošiji ni bolji od njih, bukvalno isti kurac i odatle moje čuđenje zašto ga ljudi hvale.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Slazem se da je domaca liga sranje i da rekordi u njoj ne vrede ali sa ekipom koju je imao na raspolaganju nije se moglo ocekivati vise u Evropi, koliko god se mi lozili. U istoj  toj raspaloj ligi u poslednjih 8 godina smo uzeli 1 titulu (ne racunajuci ovu zadnju), a da bi uopste imao sansu da se boris za Evropu (konkretno LS) moras da pobedis u toj istoj raspaloj ligi. 

Reci mi iskreno da li ti mislis da bi Murinjo sa ovom ekipom sabio Sasuolo ? Ljdui su 3 klase iznad nas, posle 15 minuta se videlo kako ce da se zavrsi... Ne znam ni kako smo sa Ludogorecom bili onako blizu prolaska dalje, evo ljudi sabili Plzen 2-0 u prvoj i verovatno ce proci na kraju, 
Da su se na vreme okupili i prosli pripreme, verovatno bi sve izgledalo drugacije i bolje. I prosle sezone je ista situacija bila na pocetku. Ovako kad jure igrace koji su free transfer i cekaju zadnji voz ne moze se ocekivati da ce biti uigrani i da ce sabiti. Ovo ne vidim kao njegov propust.

Da se razumemo, ja ga posebno ne hvalim ali trenutno ne vidim bolju alternativu.

Link to comment
Share on other sites

ne znam sto bi dovodio 4 nova (stranca) prvotimca i uigravao novi tim, kada je mogao samo da ubaci zamenu za grujica i ostavi ekipu koja je osvojila prvu ligu, kakva god da je, uigrana je...
naravno, sada je totalno nebitno pricati sta je moglo i kako je moglo, sta je trebalo itd.. ispali smo i to je to..

Link to comment
Share on other sites

Lepo kaže Stanko, plus smo kao znali da nam škripi na štoperu i doveli Edsona i Mičela zimus. Sa prvim raskinuli ugovor i popušili za pare, a drugi ni minut nije odigrao

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Plus ne moze da se kaze "da li bi Murinjo sa ovom ekipom drknuo Sasuolo?" jer verovatno bi bila drugacija selekcija igraca i gomila X faktora zbog koje se dobri treneri i razlikuju od losih trenera. Grofu je ostavljena cela ekipa, imao je celo leto da odradi transfere, a bogami i pripreme posto nije da su mu igraci bili zauzeti na evropskom :tf:  Mislim on covek nakon utakmice sa Sasuolom kaze dobili smo Ristica, pa jebote, meni nije jasno kako to covek moze da kaze kada je taj klinja prosle sezone bio utility man, sto kaze Nidza, kenja mi se od te price NASA DECA i to, ali stvarno mislim da neki igraci ne moraju tu da igraju ni da budu dovedeni, ali jebiga, pare mora da se uzmu negde. Zaista mislim da su recimo Plavsic i Ristic ako ne bolji, barem na istom nivou kao Le Talek i Mouche/Ruiz, a ovako ces mozda da izbacis neko dete, a ne da stavis pare random Ramadaniju u dzep.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da je bolje bilo samo rešiti problem štopera i zameniti Grujića a ostalo ostaviti kako jeste za evropska talmičenja, pojačanja su se pokazala kao loš potez bez da ulazimo u to koliko će to sve koštati klub u narednih godinu-dve, da se deo tih para uložio u OŠ, da se onaj veštak zamenio, dalo par stipendijskih ugovora kvalitetnim klincima, sredio onaj objekat kod južne tribine i konačno odradio taj internat sa svim pratećim elementima onda bi možda mogli da očekujemo nešto od te OŠ koji svi malo pa uzimamo u usta. Ne možemo ovako da pričamo o "našoj deci" kad isti ti klinci stanuju u iznajmljim stanovima po celom gradu, bez nadzora trenera i ljudi iz kluba, spavaju i ustaju kad hoće, dovlače koga hoće u stanove, jedu šta stignu i slično. Ja sam otišao dosta van teme ali ako svi pričamo o zvezdinim klincima onda je osnovno da se istim tim klincima obezbede koliko toliko adekvatni uslovi za napredovanje a to podrazumeva i kontrolu toga šta rade nakon tog treninga, kako se hrane i slično.

Glupo je pričati da OŠ koja ima 9 selekcija na raspolaganju ima samo dva terena i tri svlačionice, još tužnije od svega je što je SD izgubilo pod sporom vlasništvo nad hotelom na Kosmaju koji je bio idealan za pripreme svih selekcija a nalazi se na 40km od Beograda, da sada klub mora da baca pare i šalje decu u Bosnu ili ne znam na kakve zabiti po Srbiji na iste te pripreme a ovamo smo imali idealne uslove uz mnogo manje troškove. 

...

Link to comment
Share on other sites

a to sto smo izgubili taj hotel Kosmaj ili sto omladinska skola igra na dva terena je verovatno moja i tvoja krivica, a ne lopovskih uprava koje nisu nista uradile da se ti problemi rese? I taj internat, bas je greska sto ove godine nisu uradili, a ne pre zilion godina kada smo cak i mogli da dobijemo nesto od obestecenja za nase igrace? I opet naravno, jel smo ti i ja krivi sto su ti klinci retardirani idioti koji se ponasaju kao nekontrolisana goveda?

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se Grujo, ne kažem da je to propust ove uprave već propust FK Crvena zezda u nekom dužem periodu. Gledam UEFA što je izbacila na nekim predavanjima o klupskom mendžmentu strategije razvoja klubova kojih uopšte nije bilo na fudbalskoj mapi pre 15ak godina a sada su redovni učesnici LŠ, njihova org struktura, funkcionisanje marketinga, OŠ, bukvalno su na svim nivoima nekoliko svetlosnih godina ispred nas. Slažem se ja, problem je i u okruženju (država nam jeste siromašna i sve to stoji) ali nije bogatstvo države jedini parametar koji definiše šansu jednog kluba da učestvuje u LŠ. Jeste i problem naša domaća liga koja takva kakva nije u stanju da obezbedi dovoljan broj kvalitetnih mečeva u sezoni, gazimo Surdulicu i Napredak a onda kad nam dođe trećerazredna evropska ekipa ispušimo samo tako jer su naši igrači navikli da se šetaju po terenu, da drže loptu na 30m od protivničkog gola i igraju viktorije a onda nas jedna Valeta pritisne i mi ne znamo gde udaramo... Treba nam jača liga, kao što je slučaj u košarci, jeste da su ljudi protiv toga ali ti jednostavno u Srbiji nemaš taj kvalitet klubova i osim utakmica sa Partizanom, Vojvodinom i eventualno Čukaričkim se zajebavaš. Da nam dođe Dinamo ili Hajduk iz Splita drugačije bi se radilo, posle prve sezone i verovatno katastrofe bi morali da sednemo i stavimo prst na čelo, svako bi video da ovako jednostavno ne može da se radi i da nešto mora da se menja pod hitno. Drugo, za te utakmice bi interesovanje publike bilo mnogo veće, tv prava bi donosila više novca, verovatno bi i sponzori imali veći interes da se reklamiraju... Ok, svestan sam da gostovanja ne bi bilo i da bi na stadionima uglavnom bili domaći navijači ali to je manje bitno ako se pogledaju ostale benificije koje bi klubovi imali. 

 

...

Link to comment
Share on other sites

Generalno se slazem sa tobom, ali je pitanje opet ko bi profitirao iz te jadranske lige, npr u Aba je evidentno da srpska kosarka gubi iako ih jebemo jako godinama. E sad, da li bismo u fudbalu isplivali posle par sezona, ne znam. Jasno je da ovako ne funkcionise. Da izuzmemo cak primer Dinama iz Zagreba (koji opet ode u LS ni kriv ni duzan), pa cak i Ludogoreca koji realno ima stabilan budzet za jedan istocnoevropski klub, Bate je jedan od cescih ucesnika poslednjih par godina, i to sa kosturom ekipe koji je sastavljen konstantno od domacih igraca i koji je do skoro davao nasoj reprezentaciji dva reprezentativca - Ficu Mladenovica :tf: i Milunovica:) Ja nosatog ne mogu smislim ocima ali realno, cinjenica je da su ga iz Zvezde oterali ko kera, a evo sad igra u Kelnu, ne znam kako, al igra:) Plus za Milunovica znam da ga je u Lucanima jebao kao majmuna svinjcuga Nesko Milovanovic, da je bukvalno od svojih para platio to neko obestecenje da ode u Bate gde je potpisao posle probe, a ovde mu mesto uzimao Gasicev slinavi sin. I da ne uzimamo jos X primera gde recimo Vosa ili Cuka uzmu Partizanov i Zvezdin soder i lepo ih prodaju kasnije, ili jos bolje vrate ih u Zvezdu i Partizan za vece obestecenje i procente od buducih ugovora.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

nista novo u igri zvezde.. bezidejno, bez jebenog veznog reda, jedino sto vredi na terenu je katai. covek je prevazisao ligu i najiskrenije se nadam da ce otici do kraja prelaznog roka negde gde ce igrati sa ljudima koji nesto znaju..
muche i ruiz... pa majko mila... joj.. sve govore zvizduci kada su izlazili..
cvetko covek ne ume napred, 90 posto pasova su mu unazad :)

to je to sto se evrope tice, nazad na oranje terena u srbiji...

derbi je za 3 nedelje... pobedice manje gori tim :D

Link to comment
Share on other sites

Ali random retardi što se lože sa "U Italiji nam nije bio dan, dokazali smo u Beogradu da možemo da se nosimo sa Serijom A" :(((

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

boga mi, lepa igra u prvom poluvremenu prve utakmice ovogodisnje evrolige proti darusamadafake!!!
nekako mi se cini da postoji neka igra, dosta se gura dole pod kos kuzmicu (koji ispade solidan igrac, iako nisam, iskreno, nista ocekivao od njega!) koji koristi svaku jebenu situaciju!
dosta siguran kapiten, solidan dangubic (koga bas nesto i ne gotivim :)), standardan jovic!

AJMO BRE 
KIDAJ GAZI LOMI!

Link to comment
Share on other sites

fino smo odigrali, vidi se da timu fale iskusniji igrači. Ja bih bio prezadovoljan da opet obezbedimo EL sa ovim klincima, i da tim ostane na okupu (da se nekako zadrže Gudura i Jović, ali mislim da je to nemoguće), jer je više nego jasno da u ovakvoj konkurenciji ove godine top8 nije moguć

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

toliko je posle ove pobede očigledno da osvajamo, da niko više ni ne komentariše :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • Lex unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...