Jump to content

Wireless/UTP kablovska


Junkie

Recommended Posts

Na gajbi imam 1 prikljucak za kablovsku.

Treba mi u jos 2 sobe, klasican kabal nije opcija, posto su instalacije u zidu i vlasnik ne bi da razjebavamo sve zbog toga.

1)Imam po gajbi svuda razvucen utp kabal ..jel bi mogao preko njega nekako?

2)Druga opcija je kad bi tamo gde imam prikljucak mogao na neki wireless da prikljucim i onda u tv receiver

Jel ima neko info za neko resenje koje radi? u televizorima su smart kartice za dekodiranje digitalne televizije. HDMI mi ne igra ulogu, jer ne bi 1 kanal da streamujem, nego bas menjam normalno.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

zašto ne splituješ koaksijalni kabl na izlazu iz zida i onda razvučeš kablove do soba kao što si razvukao UTP? nije elegantno rešenje ali deluje kao opcija sa najmanje zajebancije.

takođe, postoji i ovo ali opet zahteva spliter na početku: http://www.dipolnet.com/baluns_for_tv_over_utp_signal_tv-lan_2_pcs__R94200.htm

 

Edited by Doca
  • Upvote (+1) 1

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

doco ljubi te brat za link :)

nisam ja razvlacio kablove, kad je renovirana neke 2007 je tip kroz zidove provlacio utp u svaku sobu, pa imao ruter centralno.. sad sa wifi-jem je to lolocoaster.

a ne mogu da razvlacim kad nece vlasnici da im idu kablovi po zidovima.. gajba bukvalno nema 1 kabal da se vidi odakle ide, lan,svetla,itd , tako da ih kapiram jbg.

uzecu spliter i ovo sa linka mi resava stvar :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...