Jump to content

POMOC POTREBNA HITNO ZA CS GO


Recommended Posts

Ako se primeti razlika, to je zato što se obrada fizike i inputa vezuje za framerate, što je u suštini problem endžina. U id Tech 4 i kasnijim verzijama su fizika i input obrađivani 60 puta u sekundi nezavisno od framerate-a, baš zbog toga da igra ne bi favorizovala igrače sa jakim hardverom.

Link to comment
Share on other sites

Pa meni jeste.. Inace nije naveo tacan model..

Tacan model? Pa kako znas da je matora ako ne znas koji je model? evo npr te r9 grafike su novije iz radeona. Tipa moj drug je imao r9 290x i kad pogledas u device menager pise samo R9 200 series. Tako da ja ne znam koju ti to imas grafiku kad su to za tebe stare grafike.

Pa cim se zali na fps zakljucujem da je neka "matorija" logicno.. I ako je u pitanju R9, nisu sve izasle pre mesec dana..

Link to comment
Share on other sites

Pa meni jeste.. Inace nije naveo tacan model..

Tacan model? Pa kako znas da je matora ako ne znas koji je model? evo npr te r9 grafike su novije iz radeona. Tipa moj drug je imao r9 290x i kad pogledas u device menager pise samo R9 200 series. Tako da ja ne znam koju ti to imas grafiku kad su to za tebe stare grafike.

Pa cim se zali na fps zakljucujem da je neka "matorija" logicno.. I ako je u pitanju R9, nisu sve izasle pre mesec dana..

Nisu sve izasle pre mesec dana ali r9 i da je najslabija,ne moze da ona bude problem. :). Mozda bi bilo bolje da ne zakljucujes? Koju ti graficku imas?

76561198004335002.png

Link to comment
Share on other sites

Pa meni jeste.. Inace nije naveo tacan model..

Tacan model? Pa kako znas da je matora ako ne znas koji je model? evo npr te r9 grafike su novije iz radeona. Tipa moj drug je imao r9 290x i kad pogledas u device menager pise samo R9 200 series. Tako da ja ne znam koju ti to imas grafiku kad su to za tebe stare grafike.

Pa cim se zali na fps zakljucujem da je neka "matorija" logicno.. I ako je u pitanju R9, nisu sve izasle pre mesec dana..

 Mozda bi bilo bolje da ne zakljucujes? 

Nisam duzan da ti vise odgovaram jer si postao bezobrazan :)

Edited by ksa
Link to comment
Share on other sites

 Pa cim se zali na fps zakljucujem da je neka "matorija" logicno.. I ako je u pitanju R9, nisu sve izasle pre mesec dana..

OMG.. Vuce i vise fpsa ako se sve lepo podesi.Nisam rekao da je SIGURNO grafika problem.Medjutim moze da bude problem ako nije dobro podesena ili ima neki defekt.Isto tako cpu ako se ne uskladi lepo rad, imaces 120 fpsa na FX 8320 (8) jezgara.. 

Gle, vidi, kako da ti kazem ...
1) Pogledaj kada je izasao CS:GO (da ti ustedim vreme - Release date: 21 Aug, 2012
2) Pogledaj specifikaciju igrice odnosto system requirements - 
Graphics: Video card must be 256 MB or more and should be a DirectX 9-compatible with support for Pixel Shader 3.0
3) Pogledaj kad se prvi put pojavila radeon R9 odnosno R7 serija - Release date    Announced: September 25, 2013 - Released: Oct 8, 2013

Sad prestani da pricas kojekakve gluposti da mu je grafika slaba, i da je matora. Verujem da je njegova grafika cak novija od tvoje. Posto mu je potrebna pomoc oko resavanja problema, ovim tvojim stavom mu nikako neces pomoci.

P.S. Ja koristim R9 270 grafiku, i uzeo sam je pocetkom 2014 god, CS:GO radi na max bez problema, samo sto ubijam senke zbog input lag-a.

 

@Zokne99 Udji u igru, Options -> Video Settings -> Restore Defaults pa menjaj parametre.
1) Global Shadow Quality - Low/Very Low
2) Motion blur - disable
3) Wait for Vertical Sync - disable
4) Shader detail - Medium/Low
5) Multicore Rendering - u zavisnosti koja ti je trenutna opcija, promeni na drugu i proveri kako ce ti raditi
6) Multisampling Anti-Aliasing mode - smanjiti ili ugasiti

Sa ovim podesavanjima ces maltene 'osakatiti' grafiku posteno. Proveri sta se dalje desava pa javi. Ja sad vidim da je meni setovano sve na Auto i naravno sve nagurano do kraja ... tako da kapiram da su ti se samo resetovala podesavanja sa grafikom nakon update-a. 

Poz

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

 

Sad prestani da pricas kojekakve gluposti da mu je grafika slaba, i da je matora. Verujem da je njegova grafika cak novija od tvoje. Posto mu je potrebna pomoc oko resavanja problema, ovim tvojim stavom mu nikako neces pomoci.



Poz

Mojim stavom ? Samo sam mu pomogao tako sto sam mu rekao da mu je problem cpu ili gpu.I nemoj se praviti pametan i pisati gluposti..Ono sto si mu napisao je isto glupo, pa nije degenerik da ne zna da stavi sve na low..

Link to comment
Share on other sites

 

Sad prestani da pricas kojekakve gluposti da mu je grafika slaba, i da je matora. Verujem da je njegova grafika cak novija od tvoje. Posto mu je potrebna pomoc oko resavanja problema, ovim tvojim stavom mu nikako neces pomoci.



Poz

Mojim stavom ? Samo sam mu pomogao tako sto sam mu rekao da mu je problem cpu ili gpu.I nemoj se praviti pametan i pisati gluposti..Ono sto si mu napisao je isto glupo, pa nije degenerik da ne zna da stavi sve na low..

Druze....

76561198004335002.png

Link to comment
Share on other sites

Sta je sa pricom 60hz ~ 60 fps?
Sta ako imas 150+ fps na monitoru od 60hz?
Zasto se pricalo za 1,6 da je najbolje imati 101 :) ?
Zasto se prica da je sve preko 60fps na monitoru od 60hz "bezvezno mucenje kompa"?
Zasto primetim razliku od 60 i 150 fps na monitoru od 60hz ( ako on cita samo 60fps-stabilnost neka?) ? 

Eto par pitanja, pa ako moze neko da mi resi sve te misterije o fpsu :) 
ps: molio bih bez glupih odgovora :) Cisto sam znatizeljan ^^

 

Jednostavno je: taj fps koji ti vidis u igri nije video fps nego engine fps i apsolutno ta brojka nema veze sa video fpsom.

Link to comment
Share on other sites

 Pa cim se zali na fps zakljucujem da je neka "matorija" logicno.. I ako je u pitanju R9, nisu sve izasle pre mesec dana..

OMG.. Vuce i vise fpsa ako se sve lepo podesi.Nisam rekao da je SIGURNO grafika problem.Medjutim moze da bude problem ako nije dobro podesena ili ima neki defekt.Isto tako cpu ako se ne uskladi lepo rad, imaces 120 fpsa na FX 8320 (8) jezgara.. 

Gle, vidi, kako da ti kazem ...
1) Pogledaj kada je izasao CS:GO (da ti ustedim vreme - Release date: 21 Aug, 2012
2) Pogledaj specifikaciju igrice odnosto system requirements - 
Graphics: Video card must be 256 MB or more and should be a DirectX 9-compatible with support for Pixel Shader 3.0
3) Pogledaj kad se prvi put pojavila radeon R9 odnosno R7 serija - Release date    Announced: September 25, 2013 - Released: Oct 8, 2013

Sad prestani da pricas kojekakve gluposti da mu je grafika slaba, i da je matora. Verujem da je njegova grafika cak novija od tvoje. Posto mu je potrebna pomoc oko resavanja problema, ovim tvojim stavom mu nikako neces pomoci.

P.S. Ja koristim R9 270 grafiku, i uzeo sam je pocetkom 2014 god, CS:GO radi na max bez problema, samo sto ubijam senke zbog input lag-a.

 

@Zokne99 Udji u igru, Options -> Video Settings -> Restore Defaults pa menjaj parametre.
1) Global Shadow Quality - Low/Very Low
2) Motion blur - disable
3) Wait for Vertical Sync - disable
4) Shader detail - Medium/Low
5) Multicore Rendering - u zavisnosti koja ti je trenutna opcija, promeni na drugu i proveri kako ce ti raditi
6) Multisampling Anti-Aliasing mode - smanjiti ili ugasiti

Sa ovim podesavanjima ces maltene 'osakatiti' grafiku posteno. Proveri sta se dalje desava pa javi. Ja sad vidim da je meni setovano sve na Auto i naravno sve nagurano do kraja ... tako da kapiram da su ti se samo resetovala podesavanja sa grafikom nakon update-a. 

Poz

E decko ovo je jako lepo od tebe.Nisi nasao da pametujes vec si mi pomogao da resim problem.Od misa su slona napravili.Hvala ti unapred sad cu da vidim kako stoje stvari javljam ti posle.Pozdrav! :-)

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice profesionalnog gaminga potreban vam je po mugucnosti najbolji racunar.

x99 platforma pa i da vidimo.

Mada izuzetno je bitan dobar sound gear.Znaci slusalice studijskog kvaliteta (otvorene) + pojacalo za slusalice.

Monitor obavezno  ips 144 hz sa g-syncom.

but do not go to be gamer.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice profesionalnog gaminga potreban vam je po mugucnosti najbolji racunar.

x99 platforma pa i da vidimo.

Mada izuzetno je bitan dobar sound gear.Znaci slusalice studijskog kvaliteta (otvorene) + pojacalo za slusalice.

Monitor obavezno  ips 144 hz sa g-syncom.

but do not go to be gamer.

Ti si decko debil.Covek prica o fps-u a ti mu pricas kako treba da kupi bolje slusalice.

  • Upvote (+1) 1

76561198004335002.png

Link to comment
Share on other sites

ali ko ce onda da igra igre koje sprave developeri poput Nikolasija ako su svi bivsi gejmeri u stvari developeri kao Nikolasi?

Novi narastaji gejmera koje ce Nikolasi da preobrati u developere i tako u krug. Zna Nikolasi sta radi. Upleo je prste i polako plete mrezu. " New Gaming Order" gde ce svako u lancu imati svoju ulogu, prolazeci kroz, razlicite segmente gejminga, sticuci gaming iskustvo, ukljucujuci tu u game developing. Kao vrhunac svega, pojedinacu ce biti dodeljeno mesto u velikoj lozi New gaming Order, koja ce biti podeljena na savetodavnu i izvrsnu komisiju. Oni ce odlucivati o game endzinima, hit-boxovima i konacno cemo svi, nauciti zajedno, da igramo CS GO!

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...